Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikolt-e vki szülés közben?...

Pánikolt-e vki szülés közben? Mi van olyankor? Adnak vmi nyugtatót?

Figyelt kérdés
Én voltam pánik beteg, már 12 évvel ezelőtt, félek, h ilyen helyzetben visszatér. Nem kaptam levegőt akkor ha bepánikoltam.
2014. nov. 6. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Kismamatornán tanultunk légzésgyakorlatokat is. Az egyiknek az volt a lényege, hogy hosszabb ideig kell kifújni a levegőt, mint beszívni. Ott mondták, hogy előfordul, hogy valaki bepánikol, és elfelejti kifújni a levegőt, úgyhogy úgy érzi, nem kap levegőt. Ilyenkor egy papírzacskót tesznek a kismama szája elé (legalábbis ott, ahol szültem), ettől helyrejön a légzés.
2014. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem tágultam ezért mondta az orvos hogy most már muszáj megcsászározni a vérnyomásom miatt, na akkor olyan pánikroham jött rám, hogy azt hittem meghalok. Ez volt életem első rohama, szerencsére azóta sem, feküdtem az ágyon, majdnem kitéptem az kanült amit az oxi miatt kötöttek be, el akartam rohanni, haza filmet nézni és pizzát enni, mondván én ezt nem csinálom! A szülésznő annyit mondott, hogy hiába szaldnék el, úgyis visszahoznak, szóval senki nem volt a helyzet magaslatán. De mire bejött az ápoló hogy bevigyen a műtőbe, addig (kb.10 perc) lecsengett a dolog, szerintem az altatóorvos adott is valamit mert kellemesen éreztem magam végig a műtét alatt. Szerintem a legfontosabb hogy a team-nek mondd el hogy volt ilyen régen, ne legyen meglepetés ha netán rohamod lesz, de szerintem sokunknak van ott ilyen csak ezt senki nem mondja. Ijesztő és ÚJ helyzet ez az anyukának.
2014. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is hajdani pánikbeteg vagyok. Most a legutóbbi császárnál picit előjött egy kisebb rohamféle, mert nagyon beparáztam attól, hogy kikötöztek és nem érzem a lábam. DE tudtam uralni a helyzetet, nem kellett beavatkozni. Az anesztes szólt hogyan lélegezzek (lassan ki és be) ezzel ki is védtük a valódi rohamot. Közben meg folyamatosan szóval tartottak, terelték a figyelmemet. Egy napig volt még erősebb szorongásom, utána már jókedv.
2014. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!