Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VIP szobát szeretnénk, ilyenko...

VIP szobát szeretnénk, ilyenkor mennyit illik az orvosnak adni?

Figyelt kérdés
Akik VIP szobában vannak, azoknak többet illik az orvosnak adni? Megmondom őszintén a férjem szeretné a VIP szobát, hogy esténként ott tudjon aludni, de orvosra nincs 50-60.000 forintunk. Ez így nem ciki?
2014. nov. 13. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez kórháztól függ, ott kérdezd meg!

Ahol én szültem, ott a szülészeten kellett igényelni a vip szobát, 20ezer ft-ért. A doki nem kapott többet ezért és nem is kérte volna.

2014. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
A vip szobát kell kifizetned nem az orvost...
2014. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a VIP szoba, napi 2500 Ft. Ezt az osztályon kellett igényelni. Egy ágyas, tv-s saját zuhanyzós.Ebben nincs orvosi különdíj. Ha fogadott orvosnál akarsz szülni azt külön kell rendezned.
2014. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Félre értettétek a kérdést. Arról van szó hogy a VIP szoba 3 nap esetén 42.000 forint. De a fogadott orvosunknak 40.000 forintot szánunk. Gondolom akik VIP szobában vannak, nem adnak kevesebbet az orvosnak, mint amennyibe kerül a szoba..
2014. nov. 13. 14:06
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Én továbbra sem értem mi köze a kettőnek egymáshoz, de ha ez ennyire zavar, tegyetek még egy 5ezrest az orvos borítékjába, és máris több lesz.
2014. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

szülést az orvos vezeti le. mivel felfogadáskor vállalja, hogy bármikor bemegy miattad, karácsonykor, gyereke szülinapi buliján, éjszaka közepén, 24 órás ügyelet után, stb. ezért illik adni hála pénzt. vagyis nem illik hanem kérik :)


a vip szobát meg a kórháztól lehet bérelni pénzért. a kettőnek semmi köze egymáshoz, külön szolgáltatás, nem is az orvostól kell kérni, hanem a kórháztól.

2014. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

értem hogy mit mondasz :-)

a 40-et a doki kérte vagy annyit szántok rá?

Szerintem amúgy ha ennyire aggaszt a kérdés, simán kérdezd meg a dokit hogy mennyi a "tarifája". Ha fixet mond, úgyis azzal kell számolni. Ha meg azt mondja hogy adjatok amennyit gondoltok, nem fogja húzni a száját, ha VIP szobát fizettek.

Amúgy nem tudom h milyen városban laksz, de megyeszékhelyen pl. nem adnék 50 ezernél kevesebbet a fogadott dokinak. Ennél azért többet szoktak kapni. Legalábbis én kicsit rosszul érzem magam, amiért 3 éve "csak" 40-et adtunk. Mondjuk nem is mentem VIP szobába.

2014. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs köze a kettőnek egymáshoz - a VIP szobát a kórháztól kell kérnetek, ha az orvos meg rátok bízta, mennyire lesztek hálásak, akkor rajtatok áll és nincs ciki.
2014. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Budapesten lakunk. Itt olvastam hogy átlagban 70.000 szokott kérni az orvos, de én nem kérdeztem rá nála, pont ezért, mert nem tudunk neki annyit adni. És itt jön az összefüggés hogy a dokinak nem tudunk pénzt adni, de VIP szobára mégis telik...
2014. nov. 13. 17:32
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom melyik kh., meg hogy ott milyen viszonyok uralkodnak, de elsőbabásan nem mennék külön. Inkább 2 ágyasba. Ha orvosra "nem futja", nem fizetnék helyette VIP szobát. A férjed tud latogatni nappal. Segíteni úgysem fog tudni...
2014. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!