Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VIP szobát szeretnénk, ilyenko...

VIP szobát szeretnénk, ilyenkor mennyit illik az orvosnak adni?

Figyelt kérdés
Akik VIP szobában vannak, azoknak többet illik az orvosnak adni? Megmondom őszintén a férjem szeretné a VIP szobát, hogy esténként ott tudjon aludni, de orvosra nincs 50-60.000 forintunk. Ez így nem ciki?
2014. nov. 13. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%
Ne haragudj, de Pesti viszonylatban a 40.000 HUF az kevés és meg kellett volna kérdezned az orvost, amikor felkérted, hogy a szülést mennyiért vezeti le. Ugyanis általában meghatározott árakkal dolgoznak. Nem egy pesti orvos ad is egy papírt,amin rajta vannak a díjak beleértve a szülést is. Pesten olyan 100.000 HUF a minimum, amit el szoktak kérni, de 70-80.000-nél semmiképpen sem kevesebb. Szerintem az lesz a ciki, ha a doki úgy gondolja, tisztában vagy az áraival, aztán jóval kevesebb pénzt adsz neki, mint amennyit ő elvárt volna. Ebben semmi szégyellnivaló nincsen. Nyíltan meg kell kérdezni tőle és kész. Így a félreértéseket is elkerülhetitek.
2014. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én egy ágyas szobában voltam, és TB alapon szültem.
2014. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk ez érdekes h az orvos tarifájára nem telik de a külön szobára igen, lehet nem fog neki tetszeni h neki még a fél tarifát se adod oda. Amúgy ha első baba sokkal jobb ha többen vagytok mert tudtok egymásnak segíteni.
2014. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%

1. A VIP szoba teljesen felesleges. Én is szerettem volna, nem oda kerültem (bár megkaphattam volna, de nagyon elhúzódott a szülésem, más hamarabb végzett), egyáltalán nem bántam meg, sőt.

2. A szobát nem az orvos adja, hanem a kórház, általában nekik kell fizetni, alapítványi szobának is hívják. Ja, és az esetek 99 százalékában a véleltlenen múlik, hogy megkapod-e vagy sem.

3. A választott orvosnál akarsz szülni, akkor előre meg szokás vele beszélni azt, hogy van-e tarifája és az mennyi. Lehet, hogy konkrét összeget mond, lehet, hogy nem, de így tisztességes.

4. Az orvosnak semmi köze nincs ahhoz, hogy mire költöd a pénzedet. Ha VIP-szobára, akkor arra, ha minden nap rendelsz tíz pizzát a kórházba, akkor arra. De ha megegyeztek valamiben, és te ezt nem tartod be, akkor az szerintem elég gáz.


Én sokkal szívesebben adnék az orvosnak, mint költenék VIP szobára. De ti tudjátok. A két dolog között nincs összefüggés.

2014. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, valoban nincs semmi koze az orvosnak ahhoz,hogy mire koltok. De azert megjegyzem, Tourette szindromam van es nem akartam zavarni a szobatarsaimat a hangadasaimmal. Ne itelkezz ugy, hogy nem ismered a korulmenyeket.
2014. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha fogadott orvosod van, azaz magánrendelésre jársz gondolom ahogy az egyes vizsgálatoknak, úgy a szülésnek is fix díja van, ezt azért illene tisztázni előtte, ne érjen titeket meglepetés.

Ha épp annál szülsz, aki bent van, azaz TB alapon jársz terhességgondozásra, akkor ha akarsz adsz pénzt, ha nem akarsz nem.

Úgyhogy mielőbb tisztázd ezt az orvosoddal, nehogy a szülés után benyújtsa a számlát, ti meg majd néztek nagy szemekkel... :)

2014. nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is VIP szobát szeretnék,de mi már most oda adtunk neki 50.000ft-ot és még csak 33hetes vagyok.szerintem ti nagyon keveset szántok rá.ha már fogadott orvos és miattatok fog szaladgálni,ha rád jön a szülés és épp nincs ügyeletben sem,vagy 24órás ügyelet után van,az nagyon kevés...főleg Pesten.Nekünk nem mondott tarifát,de így gondolom korrektnek...
2014. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!