Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 hete szültem császárral, ma...

1 hete szültem császárral, ma kicsit hősködtem és kicsit fáj, ugye nem csináltam bajt?

Figyelt kérdés
1 hete sürgősségi császárom volt, egyre jobban éreztem magam, ma már annyira, hogy úgy gondoltam, kitakarítom a fürdőt meg a konyhát feltörlöm. Most meg fájok:S Azt gondoltam ez a "ne mosogass, ne porszívózz" ez egy kis orvosi túlzás, de úgy tűnik nem:S Ha okoztam volna valami bajt, akkor ugye több tünetem lenne? Holnapra terveztem volna a ház többi részét föltakarítani, de így akkor inkább várok vele még pár napot. Mikor lehet elkezdeni házimunkát csinálni, mert holnap vasalnom is kéne a babaruhákat. Azt lehet csinálni?
2014. dec. 16. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Muszáj? Vasalás nélkül sem lesz semmi baja a ruháknak,a babának. Vagy kérj segítséget, vasalj ülve stb.
2014. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk, nagyon messze a családtól, sajnos nincs segítségem. A férjem főz most, amíg itthon van, azt nem kell csinálnom. Nincs sok még, mert csak a színest mostam ki eddig, végül is van még bőven ruhája csak nem akartam, hogy összegyüljön...az ülve vasalás nem is jutott eszembe, lehet kipróbálom:D
2014. dec. 16. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy hasi műtéted volt. Az orvosok nem túloznak. Hallottál már olyanról hogy hegszétválás? Nagyon durva lehet. Én se feküdtem egész nap császár után, de azért nem szabad elfelejteni, hogy ez egy komoly műtét. Pihengess sokat!
2014. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Császár után 4 nappal már otthon főztem, 5 nappal kitakarítottam a lakást, 1héttel utána bevásárolni mentem. Egy kis takarítástól, feltörléstől az égvilágon nem lesz semmi bajod (persze ne most akard átrendezni a könyvespolcon a több 10 kilós enciklopédiákat ;) ). Ja és nyugodtan vasalhatsz. Ha úgy kényelmes neked akkor ülve.
2014. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szülés után egy héttel nem takarítgatni és házimunkázni kell véleményem szerint, pláne nem egy hasi műtét után. Nem véletlen tart 6 hétig a gyermekágy. Régebben felállni nem engedték szinte az anyát a rokonok ebben az időszakban. Persze most más világ van, de átestünk a ló másik oldalára!

Próbálj segítséget kérni, akár takarítót fogadni, ha megoldható még 1-2 hétig. Vasalni lehet, én ülve csináltam császár után.

Most koncentrálj inkább a babára, a szoptatásra, pihenj sokat, mert hamar ki fogsz merülni, ha mindent egyedül akarsz csinálni.

2014. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igenis, vettem:D Ma nem csinálok semmit, mintha kezdene jobb lenni:D Csak megijedtem, hogy valami bajt csináltam. Hát akkor várok még pár napot, aztán újra próbálkozok lájtosan. Persze sétálgatni kicsit sétálgatok. Köszi a válaszokat.
2014. dec. 17. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár nap múlva is csak óvatosan dolgozz. Nekem 2, 5 hete vokt ha pihenektök jó felèlénkülök csinálok valamit aztán fáj és erősödik a vérzés. Vasalni én is ülve vasaltam. Az jó. Nekünk a gyógytornász a kórházban azt mondta hogy 6 hét pihi. 5 kg-nál többet nem lehet emelni és nem szabad lehajolni.porszívózni stb. A hashártyára hivatkoztak hogy az rendesen meggyógyuljon.
2014. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!