Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Köztetek olyan van aki dohányz...

Köztetek olyan van aki dohányzott végig a terheség alatt? Minden rendben volt a kisbabával?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
jah, anyám...szívritmus-zavarom is lett miután megszülettem.....
2010. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyik rokonom igen. Annyi baj volt "csak", hogy koraszülött lett a baba. Amúgy szépen fejlődik, minden rendben van vele.
2010. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Elsönél abszolút nem cigiztem.Eredmény koraszülött baba plusz még asztmás is.Ma már iskolás,de hiperaktiv és figyelem zavaros.Picinél (relatív)keveset dohányoztam kb napi 5-6 szálat.Szintén koraszülött asztmás kisbaba de abszolút korának megfelelöen fejlödik.

Még annyit leirnánk hogy Én közepesen erös asztmás voltam úgy hogy anyum dohányzott terhesség alatt,Párom súlyosan asztmás volt és édesanyja nem dohányzott.A gyermekeim valószinüleg hajlamból kifolyólag "örökölték" vagy lehet hogy a cigi miatt.Bár nagynál nem cigiztem de az orvos szerint az böven elég hogy évekig elötte dohányoztam.

2010. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szia!Nekem Tesóm cigizett végig.Időben jött a Kicsi de nagyon pici lett.2,30kg.A méhlepénnyel lett valami és nem tudott rendesen fejlődni.Sokáig voltak kórházban.Ma már nem látszik rajta hogy milyen pindurka volt,lassan 10 hónapos és próbál már egyedül menni.De azt hogy a későbbiekben lesz -e valami gond, tanulási nehézség stb.azt senki nem tudja megmondani.A nagyobbikkal is végig dohányzott nála magatartászavart,tanulási nehézséget állapítottak meg.Hogy a cigi miatt-e azt nem tudom.Viszont a barátnőm is cigizett igaz Ő nem olyan sokat mint Hugom,de Ő is végig ,időre szült rendes súllyal,és kitűnő tanuló a fia.
2010. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is dohányoztam. Minden rendben, 3kg fölött született a babám természetes úton 38+6-ra. Ma már 8 hónapos, szépen fejlődik, forog, kúszik, mászik, kapaszkodva feláll, néhányat lépeget. Csak még nem ül.
2010. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is elszivtam néha pár szál cigit, de volt, h napokig nem gyújtottam rá. Előttes sem igazán cigiztem, csak napi4-5 szálat.

Napra pontosan szültem, azaz inditani kellett, mert tul jól érezte magát a kisasszony, 3,84 kg,-val, 52 cm-rel.

16 hónapos,és tökéletesen fejlődik.

De inkább ha sikerül szokj le.

2010. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is végig dohányoztam, 3 nappal a kiírt után született 3900g-al, és 56 cm-el. Most 4 hetes, és 5kg.


Anyu velem is cigizett, kiskoromban szamárköhögésem volt, még most is csúnyán köhögök, de lehet már a cigitől.

2010. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is elszivtam pár szálat naponta. 6 nappal a kiirt nap után szültem,simán,3700 g és 55 cm, 10/10-es Apgar.
2010. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyon aggódom a babámért,alig várom már hogy láthassam.

38km

2010. febr. 2. 19:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem véletlenül van ráírva a cigisdobozra h a dohányzás súlyosan károsítja a magzat egészségét....én nem bíznám a véletlenre meg a statisztikára a gyerekem egészségét. Vagy a cigitől lesz beteg..vagy nem...vagy baja lesz...vagy nem...

nem lenne tiszta a lelkiismeretem ha cigiznék, és baja lenne a gyerekemnek.

Ha nem cigizek és úgy lenne baja, akkor legalább tudnám h nem szándékosan én okoztam neki a bajt a hülye szokásommal, amit abbahagyhattam volna de nem tettem...

2010. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!