Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan segíthetnék? Most...

Hogyan segíthetnék? Most tudtam meg, hogy a sógornőm (bátyám felesége) otthon akar szülni,2 héten belül esedékes.

Figyelt kérdés
a tesóm mondta, hogy ő ezt nem tartja jó ötletnek, de papucs, és nem mer ellenkezni. a felesége mindig azzal jön, hogy ha baj van, úgyis jön a mentő, erről annyit, hogy 30 km-re lakunk a kórháztól hegyvidéki területen, ha itt leesik egy nagyobb hó vagy ónos eső, egy tank se jut be, nem egy mentőkocsi. férjem azt mondta, hogy álljak kocsival járó motorral a házuk előtt, hátha menni kell. ez jó ötlet? vagy mit csináljak? beleszólni nem akarok, így sem vagyunk jóban...
2010. febr. 3. 11:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Milyen viszonyban vagytok?Esetleg átmehetnél amikor beindul a szülés, és az első gyanús jelnél rábeszélhetnéd a mentőre!Nyugi ott már úgy be lesz sz@rva, h. nem mer ellenkezni.Ha meg minden oké, megnyugszol.
2010. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
erőt vettem magamon, és felhívtam. közölte, hogy nem tudhatom (császárral szültem), és lecsapta a telefont reménytelen.
2010. febr. 3. 19:40
 23/34 A kérdező kommentje:
az komoly, hogy utál. tesómnak is mindig engem szid, neki is rossz ez, mert a szüleink sajnos fiatalon meghaltak, és nagyon szoros köztünk a kapcsolat. lahat tényleg átmegyek majd...amúgy fogadott orvosa nincs, ez az út nem járható, hogy rajta keresztül...tiszta ideg vagyok, 7 centi hó esett le csak ma...
2010. febr. 3. 19:43
 24/34 anonim ***** válasza:

hahahaaaaa.... Bagoly mondja verébnek...

Ő sem tudhatja!!!! Hisz még nem szült!!!!

:D:D:D

Komolytalan!


Nekem is ilyen szar a kapcsolatom a sógornőmmel, tehát átérzem a szitut!

És én sem szólhatok semmiért.


Pedig hát...Mindent elkúrt, amit csak el lehet:


Bekért 2 ujjnyinál egy EDA-t, egy olyan vajúdásnál, ami lassabban haladt, mint egy csiga (a 2 ujjnyi volt 12 óra kis fájásokkal)! Persze, hogy egyenes következményeként a kisfiának a mindkét szeme alatt ödéma alakult ki, ami 1,5 hét múlva arcüreggyulladást okozott neki, hisz bepangott a folyadék, és a vírusoknak jó kis tenyészési helyett adott! Rohantak vele az ügyeletre!

Persze a hosszú EDÁ-nak semmi értelme nem volt, mert mivel eleve nem haladt a tágulás, így a végén császár lett!

Persze a drága sógornőm császárosként úgy gondolta, hogy ő megteheti, hogy nem tartja magánál a kisfiát éjszaka, sőt még nappal is csak pár órát, mert inkább a laptopján iwiw-ezett, és msn-ezett a szoptatás 3 óránkénti szigorú betartása helyett. Ráadásul az EDA mellékhatása, ha 4 órán túl adják, hogy a pici nagyon-nagyon aluszékony lesz! Így mikor kint volt nála a kisfia, az első 4 nap csak akludt! Bárén eleve azt sem értem, minek az EDA 2 ujjnyinál, mikor a 4. ujjnál is elég lett volna.

Persze később sem rakta 3 óránként mellre a saját gyerkőcét, így meg sem jött a teje, sőt az a pici is elmet, mivel begyulladt a melle a szoptatás hiánya miatt! Köztudott, hogy a mellszívó kevés, az mindig hagy benne 30-40 ml-t a ciciben.

Ráadásul 1,5 hetesen a -10 fokban elkezdte frankón levegőzteti az amúgy is arcüreggyulladáso, taknyos fiát, úgy hogy már egy mililiter anyatejet nem kap!


Én meg mikor meglátom az iwiw--en a képet dührohamot kapok, és mindezt csak halkan, mert nem szeretjük a családi feszültséget!


A legjobb!!! A sógorom épp el akarta hagyni, már 2 csaja is volt, pontosabban szeretője, már kezdett örülni az egész család,mikor kiderült, hogy terhes! Persze 2 hónaponbelül el kellett vennie, az ő családja finanszírozta a lagzit is, csak nehogy szégyenbe maradjon a kislányuk.


Jó lett volna, ha nem kell sódornőmnek hívni, de sajni ez van.


És tudom, neki sem lehet semmit mondani,mert mindent támadásnak vesz, pedig a gyerek ellen soha nem beszélnék, dehát ennyire ideggyenge és buta.


Neked sem lesz semmi esélyed, ha hasonló a viszonyotok, hogy meghallgasson, de ha mégis megteszed, akkor tedd a gyerekért! Ez vezessen, talán szépen meg tudjátok beszélni!

Szurkolok neked! :)

2010. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Az ilyennek nem használ a szép szó! A férjének kéne a sarkára állnia és kihívni az első fájásnál a mentőt!
2010. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
nem biztos, hogy átmerek menni, mert ott lesz a bába is, meg egy segítő féle, lehet elküldenek a francba...
2010. febr. 4. 12:07
 27/34 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a segítségedet felajánlani.

Mondd neki, hogy tegyétek félre a haragot és, hogy szivessen segítesz neki, ha ő tényleg otthon akar szülni.

Higyje azt, hogy beletörődtél és elfogadod a döntését.

A mobilod azért legyen a zsebedben!

2010. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem is a férjének kéne megmakacsolnia magát,és amikor el kezdődnek a fájások,kihívni a mentőt!Aztán majd elrendezik egymást közt,a lényeg,hogy a baba rendben legyen!Milyen felelőtlen emberek vannak.....Még megérteném,ha szült volna már két ,három gyereket,probléma nélkül és akkor belemer vágni.....de így ,meg a kórház is messze van.....majd megtudja...nekem is az első babám lesz,de én nem mernék kockáztatni,főleg,hogy azt sem tudom mi vár rám...

30 hetes km

2010. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék kötözködni, de akkor mit csinálsz, hogyha kihívod a mentőt és a kedves sógornő nem hajlandó velük menni? Mert ha Ő nem akar menni, akkor nem vihetik be a kórházba. Akkor viszont Neked súlyos pénzeket kell fizetned mert indokolatlanul hívtad ki a mentőt.
2010. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

ez igaz lehet, hogy kifizettetik...meg tényleg nem úgy vagyunk mi haragban, hogy valamin összevesztünk volna, egyszerűen utál, egy h*lye pics@nak tart, és ezt már párszor ki is fejtette. ilyen kérdésekben meg főleg. szerinte nem vagyok jó anya, mert:

-császárral szültem

-csak fél évig szoptattam

-a lányommam csak 2 éves koráig voltam otthon, mert akkor leszázalékolták anyósomat, így visszamehettem dolgozni

-nem kuksoltam azalatt a két év alatt sem nonstop otthon

-foglalkozok a külsőmmel, annak elenére hogy anya lettem.


ezek az ő szemében főbenjáró bűnök, úgyhogy ebben a témában nem fogad el segítséget tőlem, meg ettől függetlenül is nagyon különböző a véleményünk majd' mindenről, szóval alapból utál...én nem őt, nem rajtam múlik, hogy ilyen a viszonyunk....


most jutott eszembe, ésha beszólnék a kórházba, csak közölném a helyzetet, mit csinálnának?

2010. febr. 4. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!