Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a Róbert Károly magánklin...

Akik a Róbert Károly magánklinikán szültek, nektek mennyiben állt meg a szülés "végösszege"?

Figyelt kérdés
Még nincs babánk, csak tervezzük, az orvosom pedig most megy át a Róbert Károlyba a Szent Imréből. Ez egyrészről nem baj, mert a hideg kirázott az imrés gyakorlattól, hogy az apa nem láthatja, csak üvegajtón keresztül a babáját, amíg haza nem mennek... Viszont így felmerült a kérdés, hogy mennyit kell összegyűjteni a szülésre. Hallottam olyat, hogy sokkal nagyobb összeget kellett fizetniük, mint amennyi a honlapon volt, ezért ha bárki tud segíteni a kérdésben, nagyon megköszönöm!

2014. dec. 28. 18:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer szültem a Róbertben,mindkétszer annyit fizettünk,mint amennyi előre volt az árlistán,én nem hallottam olyanról,hogy többet fizetett volna bárki is..

Ezzel hol találkoztál?

Amúgy tudom ajánlani a kórházat,ha anyagilag belefér,nagyon meg voltunk velük elégedve

2014. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szültem ott, de ismertem ott dolgozókat.

Ha ügyeletesnél szülsz, akkor annyi az összeg, ami az árlistán van.

Ha fogadott orvos és szülésznő van, akkor viszont nekik pluszban majdnem ugyanannyit kell fizetni és úgy már elég húzós a végösszeg.

Pl. pár éve még Dr. Szőnyi György is a Róbertben vezette a szüléseit a szülésznőjével és nekik átlag felett kellett fizetni.

2014. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

A sógornőm mondta, hogy a barátnője 200-zal többet hagyott ott, mint ami az árlistán volt. Nem mondom, hogy nagyon jó anyagi helyzetben vagyunk, de mivel végre találtam normális orvost, ezért akkor is összegyűjtjük rá a pénzt, mert másra már nem merem bízni magam... Viszont nem mindegy, hogy összegyűjtünk x összeget (nyilván ráhagyással), majd 1.5-szer annyit kérnének tőlünk távozáskor... De most megnyugodtam :)

2014. dec. 28. 19:13
 4/20 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: elvileg a honlapjukon az van, hogy ügyeletes orvos+szülésznővel 290, választott orvos+szülésznővel 400. Ezen felül kellett még adni nekik?
2014. dec. 28. 19:15
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én már szültem ott egyszer, és most fogom nemsokára a másodikat. Először is úgy volt, hogy a magándokimmal szültem ott + ügyeletes szülésznővel, ennek a csomagnak a díja 270 + a magándoki díja - amennyit kér. Az én dokim egy 100-ast kér. Szóval összesen 370-et fizettünk. Most is így lesz tudtommal.
2014. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyi amennyi az árlistán van, fent van a fogadott dokik ára is én pont annyit fizettem amennyi ki volt írva.
2014. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Szent Imrében bejöhet az apa. Tavasszal szültem ott, a férjem annyiszor jött be a kórterembe, ahányszor akart. Pedig komplikációk miatt én négy napot voltam bent. Annyi, hogy a zsilipruhát felvetették vele, hogy ne utcai ruhában legyen bent.


De a szüleim is bejöttek. Mondjuk ott nem beszéltük meg senkivel, csak határozott léptekkel bejöttek. Napokig nem kértezte meg tőlük senki, hogy ők kicsodák és mit csinálnak a gyermekágyas részlegen :)

2014. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit összezavarodtak a dolgok tehát belinkelem a pontos árlistát:


[link]


Például akinek a klinikáról van válaszott orvosa és szülésznője 400 e ft-ot fizet.

Aki viszont viszi a saját magánorvosát(tehát nem a kórházból választ orvost) az 270e ft-ot fizet,plussz au orvosnak annyit,amennyit nyilván kér.

DE ez az utóbbi eset abban az esetben vonatkozik,ha nem a klinikán dolgozó orvosok közül választasz.

Magyarul ha a Te orvood ott dolgozik,az első variációra vonatkozik rád.


A szülés előtt egyébként szerződés kötés van,ahol pontosan levannak írva a részletek,az anyagiak is tisztázva vannak.

Minden vizsgálat,szülés alatt annyit fizettem ami az árlistán van,és amennyit előre mondtak.

Pénzéhességet vagy paraszolvencia iránti elvárást sosem tapasztaltam,sőt mindig mondták hogy nyugodtan mehetek ez ügyben sztk-ba is vérvételre stb

2014. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve szültem a klinikán,választott orvossal és szülésznővel.

Az előre megbeszélt,árlistán is feltüntetett árat fizettem,egy fillérrel sem kértek többet.

Ahogy előző válaszokban is írták van írásos szerződés,amit még terhesen megkötnek a kismamával.

Egyébiránt nagyon jó kis kórház,szép emlékeim vannak

2014. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért ez sem teljesen úgy van. Mármint úgy lenne a logikus, ahogy utolsó előtti mondta, de nálam pl hiába dolgozik ott is a nődokim (a felsorolt orvosok között is ott van, de ő más kórházban), ennek ellenére azt a csomagot fizetem, hogy 270 + a magànorvos díja. Mert egyáltalán nem járok a kórházba semmilyen vizsgálatra, a magándokim rendelőjébe járok, és sztk-ba pl a vérvételek miatt. Amikor szülünk, akkor hívom a dokit, ő bejön, levezeti (és ugye az ügyeletes szülésznő), majd ha végeztünk, hazamegy, és 2 nap múlva kb meglátogat. Eldumcsizunk, odaadom a pénztm megköszönöm a munkáját, és elbúcsúzunk egymástól. 6 hetes kontrollon találkozunk a magánrendelőjében. A kórházból való távozásnál meg a megbeszélt összeget fizetjük. 5 éve is ugyanígy volt, kivéve, hogy akkor még pl ott csinálták a terheléses cukor vizsgálatot, és az nst-t is, és asszem pár vérvételt is, és nem kellett fizetni érte, hát ez sajnos ma már nincs így. Ma már az nst bérlet is 20.000.-, de alkalmanként is lehet menni, az 4000/alkalom. Szóval szerintem arra már nem oda megyek, hanem az sztk-ba. :)


3-as voltam

2014. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!