Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a Róbert Károly magánklin...

Akik a Róbert Károly magánklinikán szültek, nektek mennyiben állt meg a szülés "végösszege"?

Figyelt kérdés
Még nincs babánk, csak tervezzük, az orvosom pedig most megy át a Róbert Károlyba a Szent Imréből. Ez egyrészről nem baj, mert a hideg kirázott az imrés gyakorlattól, hogy az apa nem láthatja, csak üvegajtón keresztül a babáját, amíg haza nem mennek... Viszont így felmerült a kérdés, hogy mennyit kell összegyűjteni a szülésre. Hallottam olyat, hogy sokkal nagyobb összeget kellett fizetniük, mint amennyi a honlapon volt, ezért ha bárki tud segíteni a kérdésben, nagyon megköszönöm!

2014. dec. 28. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De ő más kórházban IS! Ezt akartam írni. :)) hogy több kórházban is dolgozik egyszerre.
2014. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Csatlatkozom az utolsóhoz:

Nekem is magánorvosom van,a magánrendelőjébe járok terhesgondozásra,és lehetett nála választani,hogy állami kórházban vagy a Róbertben szülünk.

Két éve is a Róbertet választottuk,most is őket fogjok.

270 e ft-ot kell fizetni,plussz a külön magánorvosomnak az előre megbeszélt összeget.

Számlát adnak a Róbertben,két éve is az előre tudott tarifát fizettük

2014. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2014. dec. 29. 12:57
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan ez, mint az apróbetű. Nekem pl. ezért is nem szimpi a róbert egyáltalán, mert ugyan olyan kis cuki "magán de olcsóbb" kategóriának akarnak tűnni, aztán a szülési csomagok alatt van ugye felsorolva, hogy érzéstelenítés 60ezer, anti-d injekció 15 ezer, ha nem 2-4 ágyas szobát akarsz, aminek a fürdő/wc-je a folyosó végén van, akkor az is naponta x ezer, ha klímás a szoba mégtöbb, családi szoba mégtöbb. Aztán a végén ott vagy, hogy maternity árszínvonal, de az legalább úgy is néz ki.
2014. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, mondjuk a Maternitybe nem mennék, ugyanaz a klinikai szemlélet van ott is, mint bármelyik SOTE-n (végül is az is volt), csak szebb szobákkal.... Ezért ragaszkodnék az orvosomhoz, még így is, hogy a Róbertbe ment, mert olyan a szemlélete, amiért megéri fizetnem, csak ugye kérdés, mennyit :D
2014. dec. 30. 00:04
 16/20 HavasiValéria válasza:
100%

[link]

Kedves Érdeklődő!

Köszönöm, hogy megosztotta dilemmáját ezen az oldalon, ezáltal lehetőséget adva a „Róbertnek” is arra, hogy reagáljon.

Legfőbb alapelveink egyike az átláthatóság, tervezhetőség.

Ez egyrészt azt jelenti, hogy minden egyes beavatkozást, vizsgálatot alapos tájékoztatás előz meg. Célunk elkerülni azt, hogy a hozzánk forduló kiszolgáltatottnak érezze magát, akivel csak megtörténnek a dolgok anélkül, hogy tudatában lenne annak, hogy minek mi a célja, mi a velejárója és kimenetele.

Másrészt pedig gazdasági szempontból való kiszámíthatóságot jelent. Honlapunk MINDEN árat pontosan, naprakészen megjelenít. Ha nem igazodik el rajta a páciensünk, akkor a telefonos ügyfélszolgálat igyekszik segíteni Az orvos-páciens találkozókon minden esetben nyíltan beszélünk az anyagiakról. Nagy összegű szolgáltatás (szülés, műtét) esetén szerződést kötünk, amiben részletes árkalkulációt kap a páciens. Ez minden esetben azonos a számlában feltüntetett összeggel. Számlázással kapcsolatos reklamációnk például ebben az évben nem volt. Az árazás rugalmasan igazodik az igénybe vett szolgáltatások jellegéhez, mennyiségéhez.

Nálunk nem fordulhat elő a paraszolvencia megalázó természetéből fakadó bizonytalanság, kényelmetlenség, megalázó pillanatok.

Pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy így sem könnyű kigazdálkodni több százezer forintot a szülésre. Rendkívül méltánytalannak tartjuk, hogy ko-finanszírozás helyett az állam magára hagyja a széles középosztályt a minőségi egészségügyi szolgáltatások igénybevételekor.

Boldogan állnánk rendelkezésre sokkal több páciensnek – jóval hozzáférhetőbb árakon – ha rajtunk múlna.

Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy a paraszolvencia gyakran közel hasonló nagyságrendű. Azt is tudjuk, hogy van már egy réteg, aki szívesen fizet, ha cserébe kap egy becsületes számlát, esetleg egészségpénztárral fizet.

Tudjuk, hogy van egy réteg, amely számára értékrendi prioritás a gyermekvállalás, - nevelés legmagasabb színvonala, anyagi áldozatok fejében is. Becsüljük az ő döntésüket és megszolgáljuk a ráfordítás árát.

Szeretettel várunk MINDEN ÉRDEKLŐDŐT! Major Ági a 20 457-40-20-as számon fogadja a gyermekvállalással kapcsolatos kérdéseket.

Én pedig a havasi.valeria@robertkorhaz.hu címen állok szíves rendelkezésükre. Köszönöm, hogy elolvasták hozzászólásomat. H.V.

2014. dec. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Én voltam a Maternity-ben is szülőszoba és kórterem látogatáson,semmivel sem jobb,mint a Róbert.

Nagyon picik a szülőszobák,nincsen alternatív lehetőség,a kórteremben nem volt sötétítő függöny,az ágyak nagyon egyszerű matracos ágyak voltak(szemben a Róberttel ahol állítható ágyat kaptunk).

Amúgy valóban más szemléletet és orvosi hozzáállást is képviselnek.

Egyedül amit javítanék a Róbertben(ez egyébként amikor a Maternityben voltunk ott is volt) a sokszoros várakozás,sokszor vannak csúszásban a rendelések.

2014. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Akkor mos hogy is van ez? Ha a honlapjukon szerepel egy orvos, mint szülész-nőgyógyász, akkor számomra evidens lenne, hogy az választható dokinak minősül. Tehát ha választok orvost ügyeletes szülésznővel + érzéstelenítést akkor az 410 ezer forint. Sehol nem szerepel olyan kikötés, hogy oda kell járni terhesgondozásra és csak akkror lehet választott orvosnak tekinteni, az amúgy is (vagy ott IS) dolgozó orvost....
2015. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nem igazán értem a kérdésed.

Akik a honlapjukon vannak,mindenki válaszható orvos,és mindenkit lehet választani.

Terhesgondozás az más lap,járhatsz máshova is.

2015. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, en is igy gondolnam logikusnak, de a korabbi hozzaszolasok alapjan ez megsincs igy...
2015. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!