Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apa elvághatja a köldökzsinórt...

Apa elvághatja a köldökzsinórt, ha a kitolási szakaszban nincs ott?

Figyelt kérdés

A vajúdásnál mindenképpen bent lesz, a kitolásnál még nem tudjuk. Első babánk és nincs tapasztalatunk, hogy hogy viseljük. Csak nem szeretném én sem, ha a sápadt arcát kellene látnom, mert akkor bepánikolok. Lehet ő tartja majd bennem a lelket. Nem tudom. De esetleg ha nem bírja, vagy én nem akarom majd, hogy ott legyen, miután kint lesz a baba, behívják, hogy elvághatja a köldökzsinórt, vagy úgy már esélytelen?

Jajj, annyira izgulunk, hogy milyen lesz.

Köszönöm!



2015. jan. 3. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nemigen mászkálhat ki-be. Nyilván ha már bent van és rosszul lesz, akkor kiengedik, de utána vissza már tuti nem mehet. Fertőzésveszély, stb... Meg egyébként jó esetben jön a placenta is a gyerekkel együtt, tehát ha köldökzsinórt vágni megy csak be, akkor még rosszabb a látvány, mintha végig szokja a dolgokat. Más az, h bemegyek és ott egy szanaszét szakadt vagina, minden véres, ott egy placenta és még vágjam el a küldökzsinórt, meg más az, h ott vagyok az elejétől és fokozatosan látom a változást. Drukkolok, h minden rendben menjen és szép, egészséges kis család legyetek, akár ő vágja el a zsinórt, akár nem! :)
2015. jan. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, én erre direkt ra kerdeztem amikor vegig kisertek a szuleszeten. az ajto elott vart volna, csak aztan csaszar lett.

amugy a koldok zsinort nem egybol vagjak hanem amig még pulzál vagyis a méhlepény szállit addig tartják, ha jol tudom, tehat boven van ido h behivjak. de persze az a biztos ha elmesz a szules felkeszitore es megkerded.

2015. jan. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted ha nem bírja a vér látványát, akkor pont akkor jönne vissza amikor már minden tiszta vér?
2015. jan. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Be kell valljam, a vége felé engem már nem érdekelt, hogy a a férjem arca sápadt -e. Nem is láttam, a vállamnál állt, ő sem látott így egyenesben semmit.
2015. jan. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt a terv, hogy nem jön be, mert nem akartam, hogy megundorodjon a sok vértől, cafattól...

Végül utolsó nap, mivel indítással szültem és tudtuk, hogy mikor szülök volt időnk átbeszélni.

Azt mondta, ha neki kint a folyosón kell végigidegeskedni, hogy mi bent küzdünk, azt nem bírja ki. Én pedig annyira féltem már akkor, hogy kellett, hogy valaki fogja a kezem.

Mikor megkaptam a méhszáj lazító tablettát, akkor még nem lehetett tudni, hogy használ-e. Amikor beindultak a fájások és elkezdtem őrült tempóban tágulni (2 óra alatt 9 cm) akkor hívtam fel, hogy jöjjön be, mert sikeres volt az indítás. Mikor a burokrepesztés után megjelent talpig kék steril ruhában hulla sápadtan, úgy örültem neki, hogy a mai napig hálás vagyok, hogy bejött. Végig a fejemnél ült, nagyon nagy segítség volt. Egyszer nézett oda, amikor mondta a szülésznő, hogy már látja a fejét a fiunknak. Ekkor a férjem nagyon boldogan közölte, hogy óriási haja van. A köldökzsinórt sokadik unszolásra vágta el csukott szemmel, nagyon nem akarta.

Utólag azt mondta, hogy nagyon örül, hogy bejött és nem bírta volna ki, ha kint hallgatja végig.

Csodálatos élmény volt mindannyiunknak.

2015. jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!