Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti fogtok kérni fájdalom...

Ti fogtok kérni fájdalom csillapítást?

Figyelt kérdés

Melyiket? Miért?

Első szülésem előtt nem gondoltam, hogy nekem erre szükségem lesz, utána sem néztem egyik módszernek sem. Szülés alatt kaptam egy halvány tájékoztatást majd úgy döntöttem hogy kibírom enélkül is.

Most várom második babámat és elgondolkodtam hogy kérjek-e fájdalom csillapítást, csak félek a mellékhatásoktól. (pl kínzó fejfájás stb...)

Ti hogy döntöttetek?


2014. aug. 26. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én szülés előtt (még a szülés napján is!) állítottam, hogy nem kell, meg csak a puhányok kérnek.

De aztán mégis kértem (az oka, hogy legalább annyira fájt, mit a menzeszgörcs, annál is mindig beveszek gyógyszert, akkor a szülésnél miért szenvedjek ki tudja meddig? Ráadásul éreztem, hogy a fájdalom elgyengít, nem akartam, hogy a végén ne bírjam megszülni emiatt)

EDA-t kaptam, nem fájt a fejem. Valami gázt is adtak, de lehet csak oxigén volt, nem emlékszem már, csak arra, hogy büdös volt :D

2014. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
3x szültem, egyszer sem kértem. Ugy gondolom, kibírható...
2014. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
én 20 ora vajudás után, a 7 perceseknél kértem fájdalomcsillapitot, morfium tablettát adtak, szerintem semmit nem ért. végül kaptam epidurált, szülés elött egy orával. persze, hogy kibirhato, de minek szenvedni, ha lehet rajta könnyiteni is?
2014. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én fogok, epidurálist. Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm.
2014. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. Ha beütöm a könyököm az ajtófélfába el tudnám sírni magam, no ennyire. És a fene egye meg, hát nálunk nem adnak EDA-t (mondjuk az egész országban nem adnak, nem MO.) Néhol van gáz, de itt a mi kórházunkban még az sem. Pedig én aztán mindent kérnék, és nem érdekel, hogy az szégyen-e vagy sem. A legjobb lenne elájulni vajúdás kezdetén és felébredni pár nap múlva...
2014. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem terveztem, de én is kértem EDA-t, szuper volt, nem fájt semmi, nálam mellékhatások sem jelentkeztek :)
2014. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
oxitocintól hirtelen a semmiből 2 perces fájásaim lettek. még jó, hogy kértem. :)
2014. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Emelt adag oxit kaptam, úh kértem edát. Semmi mellékhatása nem volt.

Nem sokára jön a második baba, ha oxis lesz, akkor tuti kérek, ekkora fájdalomra nem számítottam.

Ha nem kapok oxit, és kibírom, akkor természetesen nem kérek.

2014. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lányomnál nem kértem/kaptam...17 óra vajúdás 2,5 óra kitolási szak..emelt adag oxitocin..összefüggő fájások...azt hittem ottmaradok...a végére már a szívem is félre vert olyan gyenge voltam.

Most 36 hetes vagyok a kisöcsivel, itt ahol Én lakok előre el kell intézni a fájdalomcsillapítást...holnapután kell bemennem a kórházba az aneszteziológushoz...fájdalomcsillapítás nélkül nem vagyok hajlandó szülni...vagy az oxit nem engedem bekötni..még1x nem akarom átélni azt amit a lányommal.

2014. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem kértem, eszembe sem jutott, nem is lehetett volna, és nem is bántam. Könnyen szültem mindkétszer.

Most harmadjára is így készülök.

2014. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!