Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek volt programozott...

Kinek volt programozott császármetszése? Mennyire fáj vagy hogy zajlik ha spinális érzéstelenítéssel csinálják? Mikor adják oda a babát?

Figyelt kérdés
első baba 14dioptriás a szemem a retina elvan vékonyodva ezért lesz császár.

2014. febr. 28. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Megbeszéltük az időpontot a dokival, beírt a naptárba.

Reggel fél 9-re lett lefixálva.

Előtte 2 nappal friss labort csináltak, valamint előtte 1 nappal kellett befeküdnöm.

Vacsorára már semmit nem ehettem, és csak vizet ihattam, de reggel ébredés után már azt sem.

Reggel kb. 6 fele volt ébresztés (vizit, stb miatt).

Én még lefürödtem előtte, összepakoltam és átvitték a holmimat a császáros szobába.

3/4 8-kor jött értem a beteghordó, bevitt az előkészítőbe.

Kaptam beöntést, biztos, ami biztos és infúziót is.

Érzéstelenítettek, nekem spec.nem fájt.


A gyerkőcöt aznap este hozták ki.

2014. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is a retinám rossz állapota miatt volt császárom.

Előtte nap kellett befeküdnöm,de akkor még nem történt semmi.Este még lehetett vacsorázni,de aztán már se enni,se inni nem volt szabad.Hajnal 5-kor ébresztettek,megkaptam a beöntést,lezuhanyoztam,feltették a katétert,bekötötték az infúziót,rámtették az NST-t és elkezdték nyomatni az infibe az oxitocint amitől rövidesen fájásaim lettek.

Az volt a rossz,hogy nem kelhettem fel az ágyból,pedig a fájások közben szívesebben mászkáltam volna... 9 óra után elvittek a műtőbe,pillanatok alatt beszúrták a spinális érzéstelenítőt,ami kb. 2 perc múlva már hatott is.Nekem egyáltalán nem fájt a spinál,nagyon ügyes altatóorvosom volt.Ezek után 5 percen belül már ki is emelték a kisfiamat,odatették az arcomhoz,megpuszilgathattam,majd pár perc múlva elvitték de egy 10 perc múlva miután lemérték,váladékot leszívták stb. bebugyolálva visszahozták nekem.Megmondták az adatait,egy picit még ott volt mellettem,aztán 1 órára inkubátorba tették.Addig engem összevarrtak,ez egy örökkévalóságnak tűnt,majdnem 45 percig varrtak...Ezután visszavittek a műtétes kórterembe,ahova Apát is beengedték,majd nemsokára kihozták a kisfiamat és odatették mellém az ágyba.Mivel mozogni nem tudtam és az infúzió is folyt még,így mellre nem tudtam helyezni,de legalább ott volt mellettem/mellettünk,mivel Apa is ott ült az ágyam mellett.1,5-2 órán keresztül még ott hagyták,aztán kivitték a Babát,meg mondták hogy egy picit pihenjek ha tudok,Apának is el kellett minket hagynia.Amikor elkezdett múlni az érzéstelenítő hatása,azok szörnyű pillanatok voltak,ekkor gyorsan nyomtak az infúziómba fájdalomcsillapítót,amit aztán szinte 3-4 óránként folyamatosan adagoltak,még éjjel is,különben nem tudtam volna a fájdalomtól semmit sem pihenni.Másnap reggel felkelhettem,eltávolították az infúziót és a katétert.Az első felkelés az borzasztó volt,de aztán óráról-órára jobb lett,én nem hagytam el magamat,egész nap ott volt mellettem a Baba,csak éjjel vitték be az újszülöttesek.A tejem az elég sokára indult meg,3. nap kezdett mérhető mennyisgű lenni,de aztán annyira beindult,hogy 20 hónapig szoptattam a kisfimat :)

2014. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem reggel 8ra be kellett mennem, elotte ejjel 12-tol nem lehetett enni, hajnal 3-ig megengedte a doki, hogy igyak. Szoval, 8-kor bementem, adtak ruhat, beoltoztem, elokeszitettem a mutetre, 9kor mar toltak be a mutobe. Epiduralist kaptam, normal szulesnel is kaptam, akkor nem fajt, ez valamiert fajt. A katetert az erzestelenites utan helyeztek fol, igy meg sem ereztem, viszont kellemetlen volt,,amikor kivettek. Amint meglett a baba, lemostak, raadtak a ruhat es meg a mutoasztalon voltam, amikor mellre tehettem, persze, ezt kulon kertem is. Majd a vegen betoltak a szobamba es onnantol szinte vegig ott volt velem a baba is. Veralvadasgatlot csak par napig kaptam, amig bent voltam. Diohejban ennyi.
2014. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, es en infuziotol tudtam szoptatni, eleg furcsa pozicioban, de ment:) Az infuziot ugy 4 ora mulva kikotottek, a katetert is kivettek (az rossz volt) es fol kellett kelnem, fajt elegge, de meglepodtem, hogy megy ez, nem olyan szornyu, ahogy elkepzeltem, rendes szules utan nekem nehezebb volt talan. Az elso felkeles utan mar konnyebb volt, egyszer vettem be fajdalomcsillapitot, utana turheto volt, mai napig ott maradt a taskamban a fajdalomcsillapito, amit adtak, hogy vegyem be:) Elso ejjel besegitett a csecsemos nover ugy hajnal 5ig, aztan mar vegig velem volt a pici, ferjem is, ez is nagy segitseg volt. 3. napon ki is engedtek minket. Nem setagalopp persze, de elviselheto. Szerencsere anyukam rengeteget segitett itthon, igy tudtam pihenni es regeneralodni.
2014. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!