Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ki, hogy (fog)...

Szülés után ki, hogy (fog) védekezni a nem kivánt terhesség ellen?

Figyelt kérdés
Tőlem megkérdezte a doki,hogy akarok-e gyógyszert szedni,de én nemet mondtam.Eddig mindegyiktöl 3-szor jött meg egy hónapba.
2010. febr. 5. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Én sosem szedtem,nem fogom szétcseszni magam ezért már az elejétől a mindenki adjon bele valamit módszert követem.


Én kúpot/krémet párom óvszert használ...így igazságos,nem? ^^

2010. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel szoptatam és most is fogok, csak a szoptatós tabi maradna, amiről sok rosszat hallottam, és nem mertem megkockáztatni. Az nem érdekelne, hogy hízok, vagy szőrösödök, de a tejemet féltem, és a terhesség ellen sem tökéletes...

A spirálról megint csak rosszat hallottam, sosem tetetném fel...

Maradt a gumi.

Most ugyanez lesz, mert szeretnénk még harmadikat, de hogy utána mi lesz, nem tudom. Többet elvileg nem szeretnénk, de azért 32 évesen lekötni sem szeretném magam, de gyógyszsert sem szeretnék szedni még 10-15 évig...

2010. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem szedtem semmit. Akartuk a gyermeket, meg is született. Most lassan el kellene gondolkoznom hogy, hogyan védekezzünk, mert nem szeretnénk, ha becsúszna egy baba. Kicsit félek a tabitól, ilyen hurkot, spirált, ha lehet sem szeretnék, a kúp, stb. pedig olyan "rákészülős", mi pedig szeretjük a spontán dolgokat. Úgyhogy valószínűleg marad a tabi, remélem nem fogja nagyon összezavarni a hormonjaimat.
2010. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A terhességen elött 8 évig szedtem tabit.A szülés után maradt az óvszer,aztán ráhajráztunk a tesóra.na most szülés után szerintem marad a tabi,mert a spiráltól félek(pedig növéremnek van)a kúp nem igazán biztonságos....Soktól hallottam,hogy terhes lett a kúp mellett.......

Egyenlöre 3.babát nem szeretnék.De ki tudja.Sajna segítség nincsen a férjemen kívül,úgy hogy szerintem 2 gyerek elég....

2010. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arany Spirál került fel szülés után a 7. héten, mert már menstruáltam addigra 1-szer. (szülés után egy hétig véreztem, mint mindenki, majd 28 napra már 6 napos ciklusom volt, nem is értettem, mert annyi tejem volt, hogy még a fagyasztóba is raktam el minden nap. A kisfiam most 9 hónapos lesz, és még 500-600 ml-t kiszopikázik, miközben én 8.-adjára mecuzom...Hihetetlen szerintem) Szóval fél éves kontrollal a spirál mellett döntöttünk, de közben a megszakítás is bejátszik, mert nem szeretnék terhes lenni spirál mellett, pedig a teherbeesés aránya a gumiéval egyezik meg. 100 létrejött terhességből 7 db esik a cotton-ra és a spirálra is.)
2010. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez volt az első terhességem és tervezett volt.Mi elötte is megszakitással védekeztünk több éven át.Most szülés után is igy védekezünk nagyobb a valószinüsége,hogy terhes leszek?Mármint arra gondolok,hogy változik-e valami a testünkön?
2010. febr. 5. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:

A megszakítást nem választanám, mert semmiképpen nem akarok terhes maradni! A tablettát nem szeretném szoptatás alatt, a spiráltól tartok, ezért marad a gumi :(

Ami sokkal biztosabb védelmet nyújt, mint a megszakítás. Nem akarok kockáztatni, abortuszra menni!

2010. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Óvszerrel! Baba elótt gyógyszerrel, a végén óvszerrel, és most is kizárólag óvszerrel! De már nem sokáig, nyáron tervezzük a kistesót!6 hós baba anyukája.
2010. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!