Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon igaza lehet? Szerinte...

Vajon igaza lehet? Szerinte egy pár év múlva a császárt "egyszerűbb" lesz kivitelezni, mint a sima szülés.

Figyelt kérdés

Lányomról van szó, aki eldöntötte, hogy császárral fog majd szülni. Ezzel semmi bajom, ezt természetesen ő fogja eldönteni. De ő még fiatal, van min. 10-15 éve amíg majd babát akar.


Na most szerinte egy idő után a császár egyszerűbb megoldás lesz, mint a sima szülés, mert a technológia, sebészet olyan tempóban fejlődik (lézer, nanotechnológia, robotok), hogy mire ő oda jut, nem is orvosi kéz fog vágni, hanem sokkal precízebb vmi robotkar, amit a doki irányít, aminél aztán nincs mellévágás, kis seb, többi szerv nem sérül. Szerinte ide fogunk kilukadni.


Nektek mi a véleményetek?



2015. jan. 9. 16:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%
hát ha azt veszem mennyit fejlődött az elmúlt 20 évben, akkor erre ne vegyen mérget a lányod, főleg ha magyar korhazban szül. egyebkent sem a vagas a baj hanem a felepules. gondolom az bantja hogy lesz egy heg a hasan...az mindenkepp lesz, meghozza akkora amekkoran ki fer a baba. ezen nem valtoztat semmi.
2015. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
Én amióta érdekelnek ezek a dolgok (7 éve) azóta a technológia nem változott, csak több lett a császár. Szerintem az elkövetkezendő időszakban sem fog ez változni. De az feltűnt, hogy sokszor saját kérésre és ok nélkül császároznak, akit kellene (pl engem) pedig hagytak simán születni, majdnem ottmaradtam énis meg a fiam is.
2015. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
72%

Hát nekem annyi a véleményem, hogy szerencsésnek érzem magam, hogy nem abban a korban kell majd szülnöm!


A császár arra való, hogy életet mentsen, akár a babáét, akár az anyáét, tehát nincs azzal semmi baj, ha valaki így szül. De azért az sem elhanyagolgató, hogy a babának is szüksége van a megszületés élményére, szóval ne vegyük ezt el tőle indokolatlanul.

2015. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban igaza van, h előbb-utóbb egyszerűbb lesz császárral szülni, mert a tendencia azt mutatja, h a babák egyre nagyobbak, a fejkörfogatuk is egyre nő, a nők csípője, medencéje viszont egyre keskenyebb. Ez azóta tart, amióta felegyenesedve járunk.
2015. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Természetesen nem Magyarországról van szó, külföldi magánklinikáról. Lézerrel pedig elvileg úgy meg lehet csinálni, hogy ne legyen heg. Van egy szakmabeli ismerőse, tőle hallotta.
2015. jan. 9. 16:56
 6/42 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de szerintem ennek a kérdésnek szerintem semmi értelme. Nem tudjuk, hogy mi lesz 10-15 év múlva az orvostechnológiában, hogy milyen eszközöket, hogyan fognak használni.

A lányod 10 évesen eldöntötte, hogy hogy fog szülni? És ő mondta ezeket?

2015. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
És ez persze még nem a gyakorlat, csak kísérlet, valahogy hasonló a plasztikai sebészethez, mert úgy fejlődik a technika.
2015. jan. 9. 16:58
 8/42 A kérdező kommentje:
20 éves egyébként, orvosnak tanul ő is. Miért ne lehetne tudni és miért ne lenne értelme? Attól még, h nálunk megállt az élet az eü ben, máshol még nem.
2015. jan. 9. 17:00
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
6-os vagyok: Gondolom nekem szól a kérdésed, de én pont az ellenkezőjére utaltam, nem fog megállni a fejlődés még Magyarországon sem természetesen, éppen hogy nem tudjuk, mekkora lesz és hová fog tartani. Ezért nincs is értelme ezen filozofálgatni.
2015. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
51%

A lányod orvosnak készül és mégis császárral akar szülni?

Megírnád, hogy miért?

2015. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!