Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az alabbi tunetek egyike...

Ha az alabbi tunetek egyike sincs meg, akkor egyhamar meg nem szulok? 40 hkm

Figyelt kérdés
Holnapra,19re vagyok kiirva. Meg a nyakdugomat sem lattam tavozni,a mehszajam meg 2100as volt egy hete. Nem "szallt le" meg a hasam sem,arcom sincs puffadva. Tegnap mondjuk hanytam,de szerintem csak tulettem magam. Az NST-k sem mutattak eddig semmot. Joslofajasokat nem erzek. Fokozatosan jonnek ezek a dolgok,vagy hirtelen szamitsak ra,h.beindul a szules?
2015. jan. 19. 00:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia!"Minden terhesség más" pl: nekem egyszer sem volt jósló fájásom!..és különböző okok miatt nem is tudom milyen a szülési fájdalom!Van akinek hirtelen jön olyan "derült égből villám csapás" fajta!Barátnőm a szerencsésebbek közé tartozik,hajnal fél 4-kor elfolyt a magzat vize és,8 után egy kicsivel már a kezében tarthatta a bébit!Szóval nagyon változó!Könnyű szülést és,türelem!
2015. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ezeknek a tüneteknek a megléte vagy a hiánya nem sok mindent jelent. Az egyik tuti tünet a magzatvíz elfolyása, a másik a fájások megkezdődése.

Van, akinél fokozatosan jön, van, akinél hirtelen.

Ahogy az egyik laboros néni mondta nekem egyszer a falujukbeli bölcsességet: "Úgyis megindul, ha megérett a körme..."

Nekem pl. nagyon fokozatosan kezdődött, viszont majd 3 hétig "jóslóztam". Anyukámnak meg egyszer csak elfolyt a magzatvíz.

Ahány ember, annyiféle.

Könnyű szülést! :)

2015. jan. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt semmi tünetem, nem is éreztem, hogy szülnöm kéne. A kórházba csak egy vizsgálatra mentem, hogy az orvos megnézzen mi is a helyzet. Mégis bent a kórházban amikor a doki megvizsgált, rám nézett, és ennyit mondott:

- ugye tudja, hogy maga éppen szülni akar?

Én dehogy! Még tolófájásaim sincsenek. Mégis 15 perccel később megszületett a fiam.


Szóval mert nincsenek tüneteid, még jöhet a szülés. De ne aggódj feleslegesen. A baba ha akar úgyis világra jön, és elhiheted, akarni fogja :)

2015. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt semmi tünet,előjel..

40+5 hetesen szültem.. 2 napot hordtam túl.

CTG-semmi fájás. Baba nagyon elvolt..:)

Nem szállt le a hasam, nem puffadt az arcom,nem folyt el a magzatvíz, és a nyákdugóval a beöntés után találkoztam elöször:) a méhszájam 2100 volt:) Bár nekem voltak jóslóim,de nem vészesek ennyi..

Épp magzatvíz vizsgálatról jöttünk haza a párommal,elmentünk egy pizzériába "nem éreztem semmit,nem fájt semmim" aztán este anyosék jöttek át dumcsizni. Este 9kor haza mentek,lefürödtem és készültünk a lefekvéshez.. "Ezt csak azért írom le neked,hogy lásd mennyire nem volt előjele.." 22:08 kor felkeltem,hogy valami nem stimmel..:)

Pontosabban már elaludni sem nagyon bírtam,nem azért mert bármim fájt volna,egyszerűen csak mindenhogy kényelmetlen volt.. És onnantól szépen Bár nem lassan,elindultak az események:) Másnap 14:05 perckor megszületett a lányom:)

Könnyű szülést kívánok neked:)

2015. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A "Nem lassan-t " úgy értem,hogy az első 2-3 fájás még 12-9 perc volt, aztán egészen mégis, 5 perces fájásaim voltak, az utolsó 2 óra "ha jól emlékszem" már 2 percesek voltak..

Tehát nyugodj meg, most már elmondhatom én is,hogy BÁRMIKOR elindulhat..

2015. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy jó nagy séta tette meg hatását, hogy beinduljon a vajúdás, a nyákdugóm is csak akkor ment el, mikor már 7 perceseim voltak. Egyszerűen éjjel felébredtem, hogy görcsölök, és nem múlt el, jöttek folyamatosan után. Szóval bármikor beinduhat a dolog hipp-hopp. :)

Nekem a magzatviz már csak akkor ment el, mikor felfeküdtem a szülőágyra. :)

2015. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok reszletes tortenetet,olyan jo ezeket olvasgatni :) Akkor nincs mas dolgom,mint varni. Kivancsi leszek a mai nst-re. :) Szep napot mindenkinek!
2015. jan. 19. 09:17
 8/17 anonim ***** válasza:
Majd ird meg, hogy mi újság a babával, készülődik-e már kifelé. :)
2015. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia

nekem is a 39.hettol 21 00 volt a mehszaj. Joslo nulla, has fent, nyakdugot nem láttam.

Végül 41+3 nal indítottak ugyanúgy 2100 as mehszajjal.

Oxidációs kötöttek, nulla fajas miatt csaszaroztak, a babám a szülök sátora közelében sem volt. Marha jól elvolt :)

Szerintem maradt volna meg egy hetet is akar..

2015. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Fura dolgokat írt a telom :D

tehát oxitocint kötöttek , és a babám a szulocsatorna közelében sem volt.

2015. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!