Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüles jele? Nem tudom eldönteni.

Viktoria1978 kérdése:

Szüles jele? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
5 percenkenti kemenyedes, kicsi fajdalommal, deekfajassal, kb. 1 percig tart. Induljak korhazba vagy varjak meg?
2015. febr. 3. 02:18
 1/10 anonim ***** válasza:
attól függ, h milyen messze4 van a kórház. én megszülés előtt 50 perccel indultam el. 30 perc volt az út, és csak 20 percet kellett kínlódnom az asztalon.
2015. febr. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én indulnék
2015. febr. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi van Veled?
2015. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az lenne, egyértelmű lenne. Amíg kételkedsz, addig csak látencia szak. Hacsak nem órákra van a kórház, nincs hova rohanni.
2015. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Meg mindig egyben. Tegnap voltam dokinal, azota narancssargas folyas nyakdugo lehet? Korhaz 5 perc, vagy megszülök a ferjemnek, ezzel ijesztegetem:)Holnap megint doki, tegnap voltam 40 hetes. Ez a varakozas, hogy nem tudni mikor, kikeszit, gondolom sok kismama van igy.
2015. febr. 3. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ma egy éve úgy történt, hogy reggel 9 fele elment a nyákdugóm, majd utána fél órával elkezdődtek a fájások. Ha csináltam a dolgom és nem koncentráltam rá, akkor észre se vettem. Kezdetben 10-15 percenként voltak csak.

Elmentem a m.helyemre leadni pár papírt, majd bevásároltam és bementem a férjemhez az egyetemre (vittem ebédet). Ott mondtam neki, hogy majd csörgök, ha menni kell.

Hazaértem dél környékén, lefeküdtem pihenni, de fekve ezerszer rosszabb volt. Akkor már 5-8 percenként jöttek a fájások és 1-1,5 percig tartottak. Rendesen írtam és mértem az időt.

Délután 3-ra elmentem a nagyobbik lányunkért az oviba, hazajöttünk. Leültem vele játszani, hazajött a férjem.

Csináltam vacsorát, közben felhívtam anyósomat, hogy jöjjenek fel hozzánk a nagylányunk miatt (vidékiek, 1 óra az út). Mire befejeztük a vacsorát már itt is voltak.

Én elmentem lefürdeni, átnézettem még a csomagom az anyósommal.

Anyukámmal délben beszéltem, ő totál pánikolt már akkor. Közölte, hogy menjek be a kórházba. Egyszerűen éreztem, hogy nincs még "itt" az ideje, még van időm bőven. Neki délután 4-kor mondtam is, hogy nyugodtan menjen haza és még vacsorázzon meg. Utána elég lesz, ha átjönnek (5 percre laknak).


Este fél8-kor indultunk el a kórházba 3 perces fájásokkal. Nem akartam megkockáztatni, hogy lefekszem aludni és "lesz, ami lesz". Az első lányunk 0 fájással, s.császárral született. Nála úgy feküdtem be a kórházba már 1 héttel, mintha nyaralni mennék.


Beértünk, összetalálkoztam a dokival a folyóson pont. Kérdezte, hogy mi a helyzet?! Mondtam, hogy jöttünk szülni (Uzsokiba). Mosolygott egyet, majd közölte, hogy szól a szülésznőknek és máris kezdjük.

Akkor már épp meghalni próbáltam a kanapéba kapaszkodva. 1 perces fájásaim voltak.

Felvettek az osztályra, átöltöztem. Felraktak ctg-re, majd a doki megvizsgált és közölte, hogy nem vagyok kitágulva. Mondta, hogy várjunk és kér konzíliumot.

Pont egy éve, 22:40-kor született meg a második lányunk, szintén s.császárral. Azt mondta a doki, hogy ő nem kockáztat tovább, nem vár és nem ad be semmilyen tágítót.

A fájásaim már rég megvoltak ahhoz, hogy kinyomjam a lányunkat, de mivel semmit se tágultam, nem akart tovább kínozni. Szerinte elfáradtam volna mire oda kerül a dolog, hogy szülünk. Ráadásul ott van még az első szülésem is. Amiatt sem szeretett volna kockáztatni.


Nekem nem fájt a derekam. A hasam alja fájt, mintha folyamatosan tekerték és szurkálták volna.

2015. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg még mindig nem mentél be szülni, akkor szerintem egészen az 3-5 percesekig ráérsz, mivel közel vana kórház. Valószínűleg nagyon fog akkor már fájni, de erre ne alapozz, mert az én anyukám pl. úgy szült, hogy úgy kimondott fájdalmat csak a tolófájások környékén kezdett érezni, addig csak keményedett. Pedig nagyon gyorsan szült, 2 óra volt neki az első keményedéstől számolva. Nekem igencsak fájt, és elég egyértelmű volt, hogy szülök... :) Úgyhogy ez nagyon változó lehet. A lényeg a rendszeresség.

Könnyű és szép szülést!

2015. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Most 10 perces kemenyedesek vannak, de ezek között vannak olyanok, amikor mar mozdulni Sem tudok, annyira faj. Remelem, hogy nem marad abba es ma meglesz a kisfiam:) Fajdalommentes szülest en nem varok. Mar megrendeltem az erzestelenitömet, remelem most nem felejtem el beadatni:) Barnazas mit jelent, tegnap voltam dokinal es megnezte a mehszajamat, azt mondta kicsit nyitva. Ez a barnazas tegnap delutan kezdödött.
2015. febr. 3. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Meglett a baba 3-án/4-én?

2015. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Valaszolo! :) Februar 4-en született kisfiunk 3530 grammal, 50 cm-rel. Mire 4-en reggel beertünk a korhazba mar 5 cm-re nyitva voltam, a fennmarado 5 cm kb. 2,5 ora alatt tünt el, utana 2 tolofajassl megszületett egy 3 es fel Kilos csoda:) Tünemeny kisbaba.
2015. febr. 9. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!