Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a Bajcsyban szült fogadott...

Aki a Bajcsyban szült fogadott/nem fogadott dokinál, körülmények, terhesgondozás XVIIker-ben?

Figyelt kérdés
Első fiamat máshol szültem, fogadott orvossal. Most nem szeretnénk dokit fogadni, viszont szülésznőt elképzelhető. Kihez érdemes menni? XVII kerületi sztk-ba járnék. Hol lesznek a genetikai uh-k? Kell a kórházba is menni vagy csak az sztkba? Igazából minden érdekel mert semmit nem tudok a bajcsyról.

2015. febr. 3. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz, csatlakozz ehhez a facebook csoporthoz,

[link]

Itt rengeteg hasznos infót kapsz, az orvosokról is van fent sok vélemény.A csoporttagok is nagyon kedvesek, segítőkészek, minden kérdésedre válaszolnak.

2015. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A XVII. kerületben jártam terhesgondozásra. A kilencedik héttől volt fogadott orvosom, de addig a szakrendelőbe mentem.


A szakrendelőbe be kell jelentkezni a rendelési diőpontokra(infó itt: [link] de a kezelő meg tudja mondani, mikor, ki rendel. Nekem Mosonyi Péter és Fábián István voltak szimpik,de a Bajcsys orvosok legtöbbje normális, megbízható. Én szülésznőt nem fogadtam,de az előző hozzászólásban említett csoporttagok tudnak tanácsot adni, kit érdemes megfogadni (a szülésznők legtöbbje nagyon jó fej, aki az én szülésemnél bent volt, megfogadás nélkül is öt csillagos bánásmódot nyújtott, a neve: Vargáné Tóth Ildikó).


A laborvizsgálatokra a szakrendelőbe kell menni.

A genetikai Uh-kat a kórházban csinálják, én is oda jártam annak ellenére, hogy fogadott dokim volt. Nst-re is a kórházba kell menni (ezt nekem viszont a rendelőben csinálta a dokim).Nekem chorionbiopszia is volt mert "öreg" vagyok, azt is a kórházban végezték. Egy napra kellett befeküdni emiatt, nagyon profik és emberségesek voltak. Az eredmény három hét múlva lett meg. A genetikus doktornőről is jó véleményem van.


Maga a szülés nem volt rossz élmény a Bajcsyban, érdemes elmenni szülésfelkészítőre, ahol megmutatják a szülőszobákat. A Bajcsy szülészet nem régen volt felújítva, szép és jól felszerelt. Alternatív szülőszoba is van. Sajnos nekem sürgősségi császár lett végül 8 óra vajúdás után, de nem volt rossz élmény a műtét, mert az egész stáb nagyon segítőkész, normális volt, mindent elmagyaráztak, megnyugtatóan viselkedtek.

A kórház honapján van lista is, hogy a Bajcsyban mit kérnek a szüléshez bevinni (de a szülésfelkészítőn is adnak ilyen listát).


Az egyetlen baromi nagy negatívum - ami sajnos a legtöbb kórházban jelen van -a csecsemős nővérek viselkedése. Bicskanyitogató stílusban beszélnek mindenkivel, és nem segítenek semmiben. Igaz, rooming in rendszer van, de ettől függetlenül én jó messzire elkerültem őket, mert csak felidegesítettek.


Annak ellenére hogy császáros voltam, még 72 órát sem voltunk bent (hála Istennek), bár állítólag annyi lenne a kötelező. Csütörtökön 15:00-kor született a lányom, és vasárnap 11:00-kor már hazafelé autóztunk vele.

Ez két évvel ezelőtti tapasztalat,de szerintem lényegében semmi nem változott azóta.

2015. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves 2. Válaszoló, neked ki volt a dokid?
2015. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, dr. Gyopár Ernő (de neki csak magánrendelése van a XVII. kerületben, a szakrendelőben nem fogad).
2015. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a facebook ötletet! És persze a többi választ is !
2015. febr. 17. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!