Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fogadott orvosotok volt...

Ha fogadott orvosotok volt terhesgondozás alatt (magánrendelésére jártatok, stb. ), akkor honnan voltatok biztosak benne, hogy tuti bent lesz szülésnél (legyen karácsony, vagy bármi)?

Figyelt kérdés
2009. jan. 9. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
nekem azt monta h azért fogadott mert ilyenkor még a színházból is fel kell állnia ha szülök.végülis ezért kapja a pénzt.ha meg netán nem ér oda akkor az ügyeletesnek adod a szánt pénzt
2009. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
úgy van ahogy az első válaszoló írja, pénzt csak adsz, ha ott volt, és elégedett vagy vele.
2009. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát igen elvileg igy van,de a környezetemben nem egynek nem ment be a szülésre,ilyen vagy olyan indokkal,közbe a terhesség alatt végig hozzá jártak...aztán ügyeletes dokinál szültek :)
2009. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én szülés előtt két hónappal megkérdezem elvállalja e a szülésemet(persze végig hozzá jártam de nem kérdeztem h mennyi a szülés)ő mondta h itthon lesz mármint nem külföldön s elvállal, számíthatok rá...
2009. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly dec. 21-én szültem.29 hetesen szóltam neki,hogy nála akarok szülni.11 nappal túlhordam,ott volt a karácsony,a doki a kiírt napomon ment szabira,de a túlhordás miatt már befektetett és minden nap bejött megnézni.Mikor szóltam neki,hogy az ügyeletes vizsgálata utána a szülőszobára küldtek 1,5 óra alatt bent volt.A 6 hetes kontrolon a rendelés kezdete előtt behívott,hogy ne kelljen várnom és sokáig távol lennem a babámtól.Sztem ha rendes és időben megfogadod számíthatsz rá.Én 1000%ban elégedett vagyok az enyémmel.
2009. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Látják azt a kiskönyvedben a nővérek, mikor bemész a kórházba, hogy kihez jártál rendelésre.

Szólnak a dokidnak.

2009. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Az én dokim például előre felírta a szülés várható időpontját és azt mondta, hogy akkorra nem fog szabadságra menni. Bár vannak olyanok is, akik a szabadságról is bemennek szülést levezteni. Szerencsére a környezetemben lévőknek szerencséjük volt ilyen tekintetben és a fogadott orvosuk ott volt a szülésnél.

Azért úgy gondolom, hogy érdemes előre tisztáznod vele. :)

ZIta

2009. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Én például pont azért nem fogadtam egyik szülésemnél se orvost - többek között - mert minek dobjam ki a halom pénzt a terhesség alatt, hogyha nem bizhatom benne, hogy az a doki lesz bent/bejön hozzám szülésnél. Nekem tökéletesen megfelelt az ügyeletes orvos is.


A "többek között"-et azért írtam, mert anyagilag sem engedhetem meg magamnak, hogy orvost fogadjak...

Eleve úgy vagyok vele, hogy ha az ember beteg, vagy kisbabát vár, talán inkább arra költsön, hogy meggyógyuljon (gyógyszerek, stb) vagy a születendő gyermekét maximálisan el tudja látni. Nem hinném, hogy a mai Magyarországon túl sokan engedhetnék meg maguknak,, hogy baba születésekor 80-100-150 ezreket adjanak ki hálából egy orvosnak, netán még a szülésznőnek is, amikor egy baba ellátása havonta minimum 60ezer forint (pelenka, ruha, mosás, étel, gyógyszerek...stb)


Lehet, hogy le leszek pontozva, de ez az én véleményem.

Sajnos eddig elég sok kismamával beszélgettem erről, és a 90%-uk arról számolt be, hogy - bár fogadott orvosához járt sztk-ba, és magánrendelésre is - aa szülésnél mégsem volt ott. Sőt, olyat is hallottam, hogy az anyukát meg kellett császározni, különben mindketten ott maradtak volna, és a "fogadott orvosa" akinek a 9 hónap alatt legalább 200ezer forinttal tömte a zsebét, az utolsó percekben ért be a kórházba, amikor már ismerősömön az utolsó öltések készültek, aztán meg tartotta a markát a doki a megbeszélt hálapénz végett, sőt, még az otthonukban is zargatta őket miatta...

Na, nekem ilyenekkel biztos nem lesz gondom...

2009. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már a terhességem elején tisztáztam ezeket a kérdéseket a dokimmal,és teljesen magától értetődő volt,h ha törik,ha szakad mellettem lesz.Ez egy bizalmi kapcsolat is.Amikor bementem a khzba és a szülésznőm burkot repesztett,már hívta is a dokimat.Amikorra kellett ott is volt,és amíg bent voltunk minden nap megnézett.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2009. jan. 10. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!