Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek szüléseitekről,...

Mesélnétek szüléseitekről, történeteket?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
Mire vagy kivancsi?
2015. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

41.héten befektettek. Oxival indították reggel. Aznap semmi fájás nem volt. Majd másnap délelöttől jöttek a jóslók. Akkor még nem is gondoltam rá hogy azok azok.

Majd estére 10 perces fájások majd kb 1 óra múlva 5-6 perces fájásokkal mentem a nővérekhez. Az volt a válaszuk, hogy itt nem lesz baba.

Felraktak NST-re ott is 5 perceseket mutatott de nem erőset. Hívták az ügyeletes dokit, Ő megvizsgált és közölte hogy 4 újjnyira nyitva a méhszáj majd egyből elfolyt a magzatvíz.

Hívták a szülésznőmet addig hozzám sem nyúltak. Vérnyomásmérés, beöntés , hívtam a páromat majd a szülőszobába vittek.

Ott kaptam infúziót és megint oxitocint fájás gyengeség miatt. Ez kb este 10-kor volt.

Nem volt teljesen befordulva úgy helyezkedett hogy a feje a combom fele volt. Még arra is várni kellett hogy rendesen beforduljon.

Már úgy volt hogy visznek császározni de szerencsére mégsem mert jöttek a tolófájások. Előtte nevetve vajúdtam de volt mikor kifolytak a könnyeim.

Majd hajnali fél négyre kb 6 nyomással meglett a lányom. 4520 gr és 54 cm. 3 cm-t vágtak.

Sajnos bennem hagytak egy géztekercset ezt 3 héttel szülés után vették ki. Addig nagyon fájt mindenem.

Hamar felépültem. Nem volt annyira vészes mint amire számítottam.

Remélem a következő sem lesz másképp. 28 hetes vagyok, a lányom 16 hónapos.

2015. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
37.héten este lefekvéskor elkezdett folyni a magzatvíz. Letusoltam, aztán irány a kórház. Fájások nem voltak még, de vizsgálat után szülőszobára kerültem és a párom is velem lehetett. Aztán lassan kezdődtek a fájások, először gyengék, majd fokozatosan erősebbek. Elég gyorsan tágultam, hánytam is rendesen (állítólag ez okozza). Végül az első fájásoktól számítva 4 óra múlva már teljesen nyitva voltam. A kitolás sem volt hosszú, gyorsan negszületett a lányom. Sajnos a dokimnak későn szóltak, így ő lekéste a szülést. Nem gondolták az ügyeletesek hogy ilyen gyors szülés lesz. Első baba is volt, meg fájások sem voltak mikor bementünk, még indításról is szó esett. De aztán szépen haladt minden a maga útján. Nagyon boldog vagyok, hogy mindenféle beavatkozás nélkül sikerült megszülnöm a babát, mindenkinek ilyen szülést kívánok!:-)
2015. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én 6 órát vajúdtam abból 3 órát itthon :) 6 percesekkel indult szoval nem húztam sokáig :D bementem a korhàzba , kaptam beöntést , meg burkotrepesztettek meg kértem EDÀT ÉS mar mentem is szülni :) 3720 gr 50 cm volt a lanyom. Mire beértem a korhàzba ( debreceni klinika, én is debreceni vagyok ) szoval kb 10 perc , meg vettünk a mekiben reggelit akkor mar 4 perces volt. Hajnal 5 kor kezdődött . 11 re meglett a kislànyom. Amikor megszületett egyből a hasamra tettek pár percre majd fel öltöztették , es odaadták páromnak ( bent volt a szülésnél, ő vágta el a köldökzsinórt :) addig megszultem a méh lepényt 1 kis nyomás kb észre sem vettem.. Majd összevarrtak . Volt gátmetszes is , de en ezt csak a szules után tudtam meg, mert párom mondta. :)
2015. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 40+5 re szültem .
2015. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Huhh hat az elsorol nem tudok semmi erdekeset, az ugy tortent ahogy a tankonyvekben van leirva :D annyi kulonbseggel, hogy 4 ora alatt meglett a picim.

Masodik kincsemnel mar komplikaltabb volt a dolog.

Mar a 32.hettol teljesen nyitva voltam, verezgettem is, mindenki azt hitte koraszulott baba lesz. Elerkezett a 39.het es meg mindig semmi. Dokim azt mondta, hogy betoltott 40.-en vesz magzatvizet, hogy nem kakilt-e bele a baba.

Stresszeltem rendesen, mert mondta hogy elegge kellemetlen a dolog. Este lefekudtunk aludni, mert masnap lett volna az ominozus vizsgalat. Gorcsolgetett a hasam de csak ugy josloan mint eddig. Nem volt veszes, el tudtam aludni. Ferjem meg nezett egy filmet a laptopon, es valamikor ejjel 1 korul vitte ki a szobabol mikor befejezte, en arra felkeltem es akkor vettem eszre, hogy szivarog a magzazviz. Semmi mast nem ereztem, csak hogy tiszta viz a nadragom. Na akkor be korhazba (elotte meg volt egy csomo idom, mert semmim nem fajt, lezuhanyoztam, kisminkeltem magam). Ott megvizsgaltak, meg nem kezdtem el tagulni. Felvettek az adatokat, majd megkaptam a beontest. Most kulonosen rossz volt mert elotte nem nagyon tudtam enni, es olyan volt mintha 5 liter vizet felnyomtak volna a gyomromba. De elviseltem. Aztan bevezettek a szuloszobaba. Ferjem is vegig ott volt velem szerencsere. Bekotottek az infuziot, ram raktak a fajasmerot es az nst-t. Fokozatosan indult be. Az elejen viselheto volt ugy ahogy. Aztan az utolso 2 ora volt maga a pokol. Kozben bejottek parszor megvizsgalni es az is borzalmasan fajt. Ferjem hosiesen viselte hogy latott szenvedni. A szülésznő nagyon rendes volt, bar probalgatta mondogatni, hogy hogy fekudjek, de ugy meg rosszabb volt, es visszamasztam abba a pozba ahogy nekem jobb volt :D A vegen mar mondtam, hogy nem birom tovabb, kerek epiduralt. Akkor mar szedultem, nem lattam a fajdalomtol. Amig elokeszultek, valahogyan (itt homalyosan emlekszem mert mar nem voltam magamnal) felalltam, hogy wc-re kell mennem. Felalltam es azzal a lendülettel osszecsinaltam magam. Ennyit a beontesrol. Mondtam ferjemnek, hogy muszaj kimennem, hozza az infuzios tasakot. Valahogy kibotorkaltam, de mar azt se tudtam hol vagyok. Ultem a wc-n es ugy ereztem nyomnom kell. Elozo mehszajvizsgalatnal meg nem voltam teljesen kitagulva, ezert feltem, hogy szetrepedek. De nem birtam vissza tartani es nyomtam, mar nem erdekelt a repedes, maximum osszevarrnak. Kozben kint mar az eda-t keszitettek elo nekem, hogy beadjak, azt vartak hogy kijojjek. Ferjem noszogatott is, hogy alljak fel mert igy nem tudjak beadni a wc-n. Valami ilyasmit mondtam hogy dehogynem csak hozzak be :D mondtam neki, hogy nem tudok felallni... O meg de probaljam meg. Nagy nehezen felalltam, latta hogy a baba feje mar felig kint van. Kiabalt a dokimnak hogy kint van a baba feje, dokim meg mondta neki, hogy gyorsan probaljon meg kihozni onnan. Szegenykem igyekezett nagyon kivinni, de az infuzios zacsit a torulkozo akaszton felejtette, mert arra akasztotta fel amig en szenvedek :D ahogy probalt kivinni, az infuzio megfeszult, nem tudtam az agyig mar elmenni, kiteptem a karombol, de igy se sikerult... Majdnem a padlora szuletett a kicsikem, allva. A dokim es a szuleszno elkaptak es vittek is el.

Hat nem volt semmi az biztos. De a kitolas kb. 3 nyomas volt, ami 5 perc.. Csak igy leirva hosszabbnak tunik. Utana a visszahuzodas fajt, az elso lanyomnal egyaltalan nem.

Hat tuleltem, de most minimum 2 evig nem szeretnek szulni :D

2015. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, ez lemaradt: vegul persze megint nem kaptam epiduralt, viszont gatmetszes sem volt, es nem is repedtem. 8 ora alatt lett meg mindenfele beavatkozas nelkul. 2950 gramm es 52 cm. Pont ugy mint a novere :)
2015. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Én egy keddi éjjel (39. hét) kezdtem görcsölgetni, kb 5 percenként - bár mint kiderült, ezek még csak jóslók voltak. Bementünk a kórházba, ott egész éjjel CTG, 3 óránként, de leálltak a fájások, nem is tágultam. Másnap bent tartottak, hajnalban éreztem néhány keményebb fájást, de a reggeli CTG közben pont nem volt, így hazamehettem. Én viszont már tudtam, hogy EZ AZ. Otthon még hajat mostam, letusoltam, és szépen vajúdtam este 6-ig, amikor is már úgy 4 percesek és nagyon durvák voltak a fájások. Akkor ismét bementünk, már elkezdtem tágulni, jött egy burokrepesztés, beöntés (na az elég kellemetlen volt a fájásokkal kombinálva...), aztán mondták, hogy lesz még egy CTG, utána mehetek az alternatív vajúdóba- jacuzzi, bordásfal, stb. Csak szóljak, ha véletlenül nyomnom kell. Na kb. 5 perc múlva szóltam, gyorsan visszahívták a dokimat, aki közben hazament. Még egy kicsit vissza kellett tartanom - ez nagyon nehéz volt... Itt EDA nincs (Békéscsaba), és más fájdalomcsillapítót sem kaptam. A kitolás már szinte felüdülés volt, de fájt annyira, és nem úgy, inkább feszültem és fárasztó volt. Végül fél óra alatt született meg a kisfiam, 3240g, 50cm. Utána méhlepény, varrás (volt gátmetszés is). Eddig kibírható volt, viszont én utána nagyon megszenvedtem a gyógyulást :(. Javaslom az első perctől az Aloe first-öt, az sokat segített, mikor rátaláltam. Könnyű szülést Neked!! :)
2015. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
* utolsó vagyok: a kitolás NEM fájt annyira.
2015. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
2015. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!