Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek szüléseitekről,...

Mesélnétek szüléseitekről, történeteket?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

6-os: mindenesetre gratulálunk a személyzetnek, hogy kiengedtek wc-re. Én nem kaptam beöntést se a 2. gyereknél, mert nem volt rá idő, éreztem, hogy wc-re kell mennem, de mondták, nem mehetek sehova, itt rögtön baba lesz. Kaptam ágytálat, amibe persze épp akkor nem tudtam produkálni semmit, de jött a következő fájás és már jött is a baba - és hozta magával, amit kellett...

Megértem bocsánatot kérni, de mondták, hogy ez teljesen temészetes, kipréseli jöttében a végbél tartalmát a baba, ne aggódjak, ilyen sokszor előfordul, ha ilyen yors szülés van :D

2015. febr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egy pénteki napon hajnali fél 4-kor erős deréktáji fájdalomra ébredtem.Ami elmúlt,majd újra visszatért.Akkor még nem néztem mennyi időnként jöttek,de éreztem,hogy történni fog valami.Egy órával később felhívtam apát,aki éjszakás műszakban volt,hogy lehet nem sokára történni fog valami.Ő egyből hazajött.Délután 4-5 körül már 6-7 percenként jelentkeztek,akkor úgy gondoltuk indulunk,de mire összeszedtük magunkat,megszűntek,és fél órán keresztül nem is volt egy sem.Majd újra kezdődtek,és éjfél után ismét 7 percenként jöttek,de már erősebbek voltak.Akkor már tényleg úgy gondoltuk indulás.Beértünk,és becsöngettünk a szülőszobára.Sajnos épp nem a legkedveseb doki volt ügyeletben...Megvizsgált,mondta,hogy kb.egy ujjnyira vagyok nyitva,és itt semmi sem fog történni,minek jöttem egyáltalán be.Hát nem esett a legjobban.Aztán hozzátette,hogy azért vigyenek be a szülőszobára,és tegyék rám a gépet.A gép nem jelzett fájásokat,így reggel 8 körül kihelyeztek a terhes patológiára.Az ottani nővérek nem épp kedvesek,de legalább normális szobatársakat kaptam.A reggeli viziten az orvos azt mondta,nincs mit tenni,mint várni,és majd lesz egy ultrahang is.Délután megtörtént az ultrahang,amin közölték,hogy nagyon nagy a baba feje.Kicsit megijedtem...Nagyon kikészültem,egyrészt mert egyre erősebb volt a fájdalom,másrészt mert nem lehetett tudni,meddig fog tartani.Akár napok is lehet.Sírva hívtam fel a férjemet,hogy én akkor inkább haza mennék,és otthon várnám meg,míg beindul a dolog.Megegyeztünk,hogy bírjam ki reggelig,és ha nem történik semmi,akkor haza hoz.Este 10 körül már sírtam,annyira fájtak a jóslók.Éjfél környékén elmentem pisilni,mikor visszafeküdtem az ágyba,egy furcsa érzést éreztem a hasamban,majd elöntött a melegség.Azonnal tudtam,hogy mi a helyzet,megkértem a szobatársamat,szóljon egy nővérnek.Én remegtem az izgalomtól,annyira boldog voltam,hogy nem sokára babázhatok,meg nagyon örültem neki,hogy a kis csajszi hallgatott rám,és aznap fog megszületni,amit szerettünk volna.A néhai apósom születésnapján.Bevittek a szülőszobára,ott megvizsgáltak,és nem hitték el,hogy valóban elfolyt a magzatvíz,mert csak egy ujjnyira voltam nyitva.Rákötöttek a ctg gépre,ami jelezte is szépen a fájásokat.Az orvos közölte,hogy reggelig nem hiszi,hogy lesz belőle valami,és majd reggel kapok oxitocint,meg antibiotikumot.Kérdeztem,hogy felhívhatom e a férjemet.Azt modták felesleges,mert itt nem lesz baba.Én persze megtettem,mikor senki sem volt bent.Szinte egyből nagyon sűrűn jöttek a fájások.Nem néztem az órát,de szerintem egy-két percesek voltak,már egyből a víz elfolyása után.Fél 2-kor megvizsgáltak,már bő 2 ujjnyira nyitva voltam,és már nagyon szenvedtem.Könyörögtem fájdalomcsillapítóért,de közölték itt olyan nincs.Kérdezték,hogy nem jön e be senki,hozzám.Mondtam,hogy de az apuka.Akkor kérdezték miért nem szóltam neki,én mondtam,hogy szóltam,kint vár,hogy bejöhessen.Már nagyon kivoltam a fájások miatt,és nehezen gondolkodtam,de megnyugtatott a tudat,hogy a férjem mindjárt ideér.Ezután egy-két fájás elviselhetőbb lett,Majd megérekezett apa.Kb.egy óra múlva már tolófájásaim voltak,megvizsgáltak,és már majdnem teljesen kitágultam.De a méhszáj még nem tűnt el teljesen.Szóltak az orvosnak,aki mintha egy örökké valóság múlva jött volna.Egy folytában azt kérdeztem,hogy hol az orvos,miért nem jön már.Aztán megérkezett,és akkor kezdődött a legrosszabb,elsóhajtani a fájásokat.Őszintén szólva nem mindig sikerült,és közben még sikítottam is,meg majd leszedtem apa kezét.Aztán végre nyomhattam.Mikor már látszott a feje,apa megjegyezte,hogy van haja.Nem emlékszem,hogy csak gondoltam e vagy kis is mondtam hangosan,de tudom,hogy az volt bennem,hogy ki a francot érdekel,csak jöjjön már ki.Kb.6-7 nyomás fájás alatt megszületett.Hihetetlen érzés volt,amikor a vállak megszületése után kicsusszant.Aztán meghallottam a hangját.Apa és én is elsírtuk magunkat.Míg varrtak,odatették a csupaszon a hasamra.A varrás elég sokáig tartott,és sok vért veszítettem.Majd elvitték,megfürdetni a babát,apa is ment velük.Apa hozta vissza a kezében.3380 gramm és 53 cm-rel született.Aztán 2 óráig csak gyönyörködtünk benne.Aztán mikor 2 órával később ki akartak vinni az osztályra,összeestem.Kiderült a vérveszteség miatt,teljesen elszállt a vérképem,és gyorsan kaptam is 2 egység vért.Még 8 órát tartózkodtam a szülőszobán.Akkor azt mondtam,soha többet,de már nem is tudom milyen volt,csak azt tudom,hogy nem volt jó érzés.Szóval minden nehézsség ellenére biztos lesz testvére majd.
2015. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Angliában élek, leírom itt hogy volt. Kabaré...

Egy kb 40 ezres városban lakom, itt nincs a kórházban szülészet, egy szülő központ van, ahol nincs orvos, csak szülésznő, ha komplikáció van át kell szállítani nagyobb kórházba. Választhatsz hogy hol akarsz szülni ezért én természetesen egyből a nagy kórházat választottam (kb 35-45 perc út), de vizsgálatokra a helyi kórházba jártam.

40+3 hetesen szerdai napon reggel 9 körül kimentem az udvarra és éreztem, hogy folyik a víz. Nem folyt el egyszerre, folyamatosan folyt. Hívtam a párom, hogy folyik a víz jöjjön haza. Felhívtam a kórházat, hogy folyik a víz, közölték, hogy menjek be a helyi kórházba hogy megerősítsék. Nem értettem, de bementem ahol megerősítették hogy bizony tényleg a víz folyik. Kérdezték vannak-e fájások, mondtam hogy még nincs semmi. Gondoltam hogy indulunk a kórházba, de közölték, hogy menjek haza, ha kezdődnek a fájások hívjam a kórházat, ha nem történik semmi, akkor péntek! reggel megindítják. Hazamentünk. Este arra lettem figyelmes, hogy nem mozog annyit mint szokott(mindig este 6-7 körül indult be). Vissza a helyi kórházba, CTG, minden rendben, tényleg mozgott is akkor sokat. Vissza haza. Hajnali fél 3-kor fájásra ébredtem. Még nem ébresztettem a párom, néztem a telefonom és mértem. Kb 10 percesek voltak. Felébresztettem, együtt mértük. 8 perceseknél hívtam a kórházat hogy ez bizony már 8 percenként és eléggé fáj. Kérdezték még bírom-e otthon, mert csak akkor hívjam őket ha 5 percesek és legalább 1 percig tart. Fasza. Kb 20 percig bírtam és újra hívtam őket és hát hazudnom kellett, azt mondtam hogy 5 perces és egy percig tart. Ekkor a nő megkérdezte, hogy miért nem a helyi kórházban szülök, alacsony rizikós vagyok. Mondtam, hogy mert én kórházban szeretnék, mehetek már végre? Végre elindultunk, nem volt kellemes az út. Megérkeztünk, átöltöztem megvizsgáltak, 4 centi, megerősítették hogy aktív vajúdás van, átmehettem a szülőszobába. Az jó volt, csak én egy szobában saját WC és fürdő. Folyamatosan volt velem valaki, mindent leírtak ami történik még azt is mikor kimentem pisilni.Eleinte gázt kértem fájdalomcsillapításnak, később kaptam valami szurit is, az epidurálist el akartam kerülni, bár néha már nagyon eljátszottam a gondolattal. Egész jól tágultam, úgy gondoltuk dél körül meg lesz a baba, de aztán lelassult. Szinte végig feküdtem, rajtam volt a CTG mert nagyon sokat segített, hogy a párom nézte a fájásokat és szólt mikor csökkenni kezdett, tudtam, hogy mindjárt jobb lesz. Du 5 körül közölték hogy az utolsó 1 centi nem akar eltűnni, ezért kapok oxit. Azt hittem megzavarodok, onnantól vannak dolgok amire nem emlékszem, a párom mesélte el. 6-kor jöttek a toló fájások. 7-kor még semmi, már nagyon kész voltam. Jött egy doki, mondta hogy ad még fél órát, aztán vákum. Persze semmi nem történt a fél óra alatt, így vákummal született meg a kisfiam este 8-kor. Kiderült, hogy megfordult, és arccal fölfelé volt és a feje is kifordult, azért nem jött lejjebb, segítség nélkül nem is tudott volna kibújni. Mérges voltam, mert ha lett volna UH a terhesség végén (itt 20 hetesen van az utolsó) akkor lehet hogy látták volna hogy nem jól fekszik és nem kínlódunk ennyit. Az lett a vége, hogy lekerült az intenzívre, mert kihűlt és leesett a cukra. 4 napig volt ott, valami cukros lötyit kapott infúziónk keresztül, 4 óránként mérték a cukrát. Végül rendbejött, 5 nap után hazajöhettünk. Mikor beszéltem egy otthoni orvossal azt mondta, hogy ez mind elkerülhető lett volna, túl sokáig hagytak/hagyták kínlódni, legkésőbb délben meg kellett volna születnie.

Szerencsére minden rendben van vele,szombaton volt 15 hónapos,lassan jöhet a tesó 😊

2015. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40+1naposan a kórházba összefutottam a dokimmal,aki mondta,hogy pár nap múlva Ukrajába kell mennie és mit szólnék ha szülnénk. Beleegyeztem mondta,hogy mennyek vissza másnap. Felnyúlt úgy,hogy majd be*artam hátha beindítja a szülést,nem indult be viszont a nyákdugó elment. Másnap reggel fél6ra berendelt. Mondta,hogy mondjam,hogy 5 perces fájásaim vannak és vegyenek fel. Így is történt.(ekkor már tényleg fájt a hasam) fél7re elő voltam készítve. Benyomták az oxitocint. És jött a várakozás. Annyira felkészítettem magam a fájdalomra,hogy meg is lepődtem,hogy nem is fáj ez annyira. Így voltam 3 és fél órán keresztül. Aztán jött a burok repesztés. Na onnantól már azért megéreztem a dolgokat a tolófájások előtti 20 perc már nem nem volt kellemes. Aztán jött aminek jönnie kellett. Gátat gágtak 3nyomádra kint volt a lànyom 10.40-re 3040grammal és 53cm-rel. Olyan gyorsan tőrtént minden,hogy tiszta homály az egész. Olyan,mint ha ott se lettem volna. Fájdalom csillapító nélkül csináltam végig. Ilyen szülés 1000szdr végig csinálnék. És szívesen átélném újra,hogy jobban megéljem a pillanatot. Egyébként nekem a gátvarrás volt a legkellemetlenebb. Belül több helyen is szakadtam úgyhogy azt a részt kihagytam volna szívesen. Jó élményként gondolok rá vissza.
2015. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Szió ! Itt a blogom egy bejegyzése,ebben részletesen írtam a szülésemről :)
2015. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Az előbb a linket nem csatoltam :D [link]
2015. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Első gyermekemmel éjfélkor elfolyt a magzatvíz, így bementünk a kórházba. Fájásaim viszont nem voltak eleinte, így csak vártunk. Olyan fél kettő körül jöttek a fájások, de csak 10 percesek. A férjemet beérkezés után rögtön hazaküldték, mert hogy itt még nem lesz baba. Reggel 8kor hívott, hogy mi újság, ugye nem hagytam ki belőle. Akkor is még csak 10 perces fájásaim voltak. Olyan 9 körül ért be, addigra 5-7perceseim voltak, orvosom javaslatára akkor kaptam EDA-t. A fájások hiába sűrűsödtek nem tágultam. Már kértem az orvost hogy császározzon meg, mert iszonyat fájt. Azt mondta hogy meg fogom tudni szülni, kitartást. Délután 4re lett meg a kisfiam 3900g és 56cmvel jött a világra. Bár gátat metszettek, kifele jövet a hüvelyfalamat is végig repesztette. Emiatt megkatétereztek, illetve 2 órán át varrtak. A 6 hetes kontrollra menve, még nem tudtam normálisan ülni.

Viszont szerintem ennek köszönhetően volt könnyebb és gyorsabb a második szülés. Két év 5 hónap van a két gyerek között. A második gyermekünknél a 39. héten befektettek, mert magas volt a vérnyomásom. A kiírt napon hajnalban fél 4kor fájásokra keltem. Az orvosom pont ügyeletes volt. A férjem vidéken volt, így neki szóltam legelőször, hogy induljon, mert eljött az idő. A szülőszobán megrepesztették a burkot és vártunk. A férjemmel fogadást kötöttünk, hogy mikorra lesz meg. Én mondtam neki, hogy figyelje meg, még műszak vége előtt (vagyis 6 óra előtt) velünk lesz. Épp a műszakátadás tartott, mikor szóltam a férjemnek, hogy menjen orvosért, mert érzem hogy jön a kicsi. Olyannyira jött, hogy a szülésznő alighogy belépett az ajtón, rögtön odaugrott hozzám és rámszólt hogy ne nyomjak, a kicsi feje már kint volt. 5:55-kor tették a mellkasomra. Nem kellett vágni, nem repedtem. Már aznap ülve tudtam megenni az ebédemet!

Harmadik gyermekünkkel múlt hét hétfőre voltam kiírva. Január 30-án az utolsó uh-n mondták hogy harmad fokban el van érve a méhlepény és persze megint előjött a magas vérnyomásom is. 6-án az NST-n 9-re a kiírt napra kaptam a következő időpontot. Az orvosommal mikor aláírattam a NSTs papírt, azt mondta, hogy vasárnap menjek vissza NSTre, ne várjak hétfőig. Vasárnap reggel 9re bementem, NST után megvizsgált. Mondta hogy bő egy ujjnyira nyitva vagyok, ő úgy látja hogy teljesen alkalmas vagyok arra hogy beindítsa a szülést. Sétáljak egy nagyot, és délután menjek vissza. Kissé féltem, hogy milyen lesz az indított szülés. Fél 3-ra mentünk vissza a férjemmel. Negyed 4kor megrepesztették a burkot, viszont nem jöttek a fájások még vagy másfél óráig. Olyan 5 óra körül kezdődtek egyből 5 percesekkel. 6kor megkaptam az oxit, tudtam hogy most fog majd durvulni a dolog. Kérdeztem az orvost, hogy mikorra számíthatom a kicsi érkezését. Azt mondta hogy még olyan egy két óra mindenképp kell. Én csak bizakodtam benne hogy 7 órára meglesz. Jött az első tolófájás, mikor rákérdezett a szülésznő hogy nem érzek e már székelési ingert, mondtam hogy dehogynem. Feltették a lábtartókat, majd megvizsgált az orvos, és közölte, hogy még semmi, vegyem le nyugodtan. Viszont én tudtam, hogy a végén járunk, így csak az egyik lábam vettem ki. A következő fájásnál megnézett megint, és megerősítette, hogy valóban közel a vége. Ellépett az ajtóhoz, hogy szóljon a szülésznőnek, hogy jöjjön, mire megfordult kint volt a kicsi buksija. Úgy ugrott oda hozzám egy tiszta lepedővel, azzal tartva a kicsit és mondta hogy ne nyomjak. Az ágyat sem tudták szét szedni alattam, a szülésznő alig tudott beöltözni, annyit kért ő is hogy ne nyomjak, hanem csak sóhajtozzam ki a kicsit. 18:50re kereken 4kg-val és 60cm-vel megszületett a harmadik gyermekünk. Vele se vágtak és nem is repedtem. Az orvos hitetlenkedve mondta a szülésznőnek, hogy ő még ilyet nem tapasztalt, hogy két fájás között 10centit jött le a gyerek.

Én nagyon hálás vagyok a jó Istennek, hogy mind három szülésem zökkenőmentes volt.

2015. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Majd megírom mert izgi volt mindkettő...
2015. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as, kíváncsian várjuk! :)
2015. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

41 hetesen hajnali 3-kor arra ebredtem,hogy nem kapok levegot ugy kemenyedik a hasam es faj a derekam. 48 perc mulva ujra.. Majd 24 perc mulva. Ekkor mar kikeltem az agybol es vizes borogattam a derekam de nem lett jobb. Majd hirtelen 5 percenkent kemenyedtem. Elso baba,nem voltam benne biztos,hogy az most mi volt igy vettem egy meleg,de nem forro furdot. Ott mar beallt 3 percesekre. Na ott mar a parom totyorgott h menjunk mar mert biztos szulni fogok. En is igy gondoltam. Kiszalltam a kadbol es valami hosszu nyulos,valami jott ki belolem. Ott mar mondjuk megijedtem mert 50 perc volt a korhaz. Valahol feluton a korhazba kezdtem erezni,hogy csip,gorcsolget a hasam,de egyaltalan nem erosen. 7-8 kozott a korhazban voltunk. 4 ujjnyira mar kivoltam tagulva.

10-kor burkot repesztettek,na onnantol bedurvultak a fajasok. 11-re mar osszefolytak,szunet nelkul jottek a fajasok,mondjuk ott mar azt ereztem,hogy most fogok belehalni. Elotte joval kerdeztek kerek-e epiduralist,de nem kertem. Anyukam fajas nelkul szulte ocsemet,azthittem en is meguszom :)

Hat nem usztam.

Mindenki magamra hagyott kb,a ferjemen kivul. 13-korul ereztem egy tolofajast de senki sem volt bennt,de ahogy jott a fajas reflexbol felorditottam. Mindenki rohant be,aztmondtak kezdodik a szules,ha szolnak nyomjak. Hat ez 1 oraig tartott:( 14:16-kor csusszant ki a fiam,addigra mar 7-en voltak bent velem. 3800 grammos volt a fiam. Ndm vagtak,nem repedtem,de utolag felelotlensegnek gondoltam reszukrol,mert ha vagtak volna,hamarabb kijon a fiam. Szerencsere nem volt gond. 55 kg vagyok vaságyastól,nem tudom hogy nőtt bent ilyen nagyra:)

2016. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!