Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elmúlik a gyomorégés,...

Ha elmúlik a gyomorégés, tényleg útra kész a pici?

Figyelt kérdés

ha elmúlik a gyomorégés, az tényleg azt jelenti, hogy lement a poci?

Bármit ettem eddig, megőrültem..

De ma ittam paradicsomlevet, ettem csokit, stb. de semmi bajom.

Éjjel picit görcsölgettem, de semmi több.

Akinél így volt, mikor indult és tényleg lement, mikor indult el a baba?


2015. febr. 14. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt általában a "gyomorégés" oka, hogy a baba térhódításával egyre feljebb nyomja a gyomrot, a gyomorszáj záróizmai pedig (ahogy a testben más izmok és szalagok is ellazulnak terhesség alatt) ellazulnak, nem zárnak rendesen. Így a gyomor tartalma visszajut a nyelőcsőbe, megmarva annak alsó részét.

Amikor a baba kezd beilleszkedni a szülőcsatornába, "leszáll", a gyomor nyomása megszűnik, így a tünetek csökkennek, elmúlnak.

Tehát, igen, ez jelezheti a szülés közeledését, de nekem pl első gyermekemnél a szülés előtt kb egy héttel szállt le a hasam, a másodiknál jóval előtte (ráadásul a második progi császár volt a 38. héten,nem tudom, mi lett volna a szülés valódi dátuma)

2015. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2015. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!