Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott csaszarral...

Programozott csaszarral szulok. Nem orulok neki. Hogyan indithatnam be aznap itthon a szulest?

Figyelt kérdés
Egy honap mulva, 38 hetesen fogjak kivenni a babat, masodik terhesseg, az elso is csaszar volt, ezert kell most is csaszarozni. Az elsot nem sikerult megszuljem termeszetes uton... Szeretnem ha valamilyen modon elindulna a szules aznap reggel, legyenek fajasaim picit, nem bannam ha elfolyna a viz... lehet hulyesegnek tunik, de nem tetszik az otlet hogy a baba egyaltan nem lesz felkeszulve semmire...be lehet inditani valamivel a szulest? nem gyogyszer, ilyesmi, hanem pl valamilyen torna gyakorlat, vagy tea... olyan letort vagyok emiatt a csaszar miatt...

2015. febr. 21. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megértelek, de ha lenne erre tuti recept, akkor mindenki akkor szülne, amikor akar, de sajnos nincs.


Van valami különösebb oka, hogy a második is császár lesz vagy csak annyi, h az első babával is az volt? Mert ha semmi más nem indokolja, a normálisabb dokik, engedni szokták, hogy megpróbálja az anyuka természetes úton!

2015. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Ok nélkül nem császároznak, főleg, ha az első is úgy született. Nincs ilyen módszer, de ne is akarj a babádnak rosszatt vele. Ha a magzatvíz elfolyik, akkor a szülés sokkal nehezebb. Nekem a 3. -nál folyt el a magzatvíz, és nagyon sokáig vajúdtam emiatt. Nem győzték nézni a baba szívhangját.

A babának pedig nem kell felkészülnie a szülésre. Sok orvos szerint kevesebb stressz éri a császárral született babákat, mert nem kell a fejüknek átpréselődni a szöülőcsatornán.

2015. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Ne légy felelőtlen! Valószínű az előző heged nem elég erős,nem bírná a szülést. Ilyenkor méhrepedés is lehet,ami mindkettőtökre életveszéles!! Vagy téraránytalanság van és akkor a baba ha beszorul vagy elhúzódik a szülés,akkor oxigénhiányos lehet,de törhet karja nyaka is akár! Császárral szültem és tényleg nem stresszes a babának. Nagyon nyugodt volt azonnal:D. Amúgy eüs vagyok és a férjem orvos-nem felvágásból írom!- és mindkettőnknek,sőt a nőgyógy kollégáinak is ugyan ez a véleménye. Lásd milyen nehéz prog császárt KÉRNI ok nélkül!
2015. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A vajúdást akarja elindítani vhogy a kérdező, nem akarja a kitolásig elvinni a dolgot...
2015. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy milyen rossz a csaszarmetszes a babanak... plane a programozott csaszar... Azert lesz ez is csaszar mert az elso is az volt. Romaniaban keves orvos vallalja a kockazatot hogy csaszar utan hagyjon rendesen szulni... Maganklinikan szulok, nagyon jo az orvosom, megbizkm benne, csak drasztikusnak tunik ez a fajta csaszar...
2015. febr. 21. 11:43
 6/15 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem megszulni akarok, elfogadtam a csaszart... csak valahogy a babat felkesziteni arra, hogy valami tortenni fog... egy kis fajas, burok repedes, ilyasmi... lehet furcsak hangzik... de arra gondoltam, hogy lehet epp alszik mikor kiveszik... s mikor felkel... kesz katasztrofalis helyzet lenne szamara... tuldramatizalom...?
2015. febr. 21. 12:03
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Próbáld meg a lépcsőzést, tonik ivást és az összebújást, hátha segít :)
2015. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
A babát valószínű rohadtul nem érdekli hogyan születik, mert fogalma nincs róla mivan éppen, mind a természetes szülés mind a császár épp elég traumával jár neki, ezért sem emlékszünk, hogyan születtünk. És mivel senki nem emlékszik milyen volt, nem is tudja kitalálni, mi lenne jobb a babának, csak találgathat maximum. A találgatások miatt én nem kísérleteznék házi praktikákkal, amik mindkettőtöket veszélybe sodorhatnak.
2015. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Túldramatizálod.

Nem lesz semmi hátránya a babának, ha nem indul be a folyamat.

2015. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sokaknak a programozott császár okozta stressz indítja be a szülést.
2015. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!