Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a programozott császár...

Ha a programozott császár megbeszélt időpontja előtt beindul a szülés mit kell csinálni, mennyire kell sietni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!nekem is programozott lett volna, de még nem volt meg az időpontom sem...aztán az egyik este elfolyt a magzatvizem, rohantunk a kórházba, szóltak a fogadott orvosomnak és megcsinálta a császárt az ügyeletes orvossal. Kb. 18:30 körül értünk a kórházba, 20:00 előtt meglett a lányom. Egy hónappal hamarabb...
2015. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez leginkább attól függ,hogy mi miatt lesz császár,milyen veszély fenyegeti a babát vagy téged!Miért lesz császárod?
2015. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Még annyit tennék hozzá,hogy nekem 3 császárom volt,a második és a harmadik programozott volt.Most 12 hetes terhes vagyok,a 34. héten befektet a doki és a tervek szerint a 37. héten kiveszi a babát.Ha ne adj Isten hamarabb beindul a rohanni kéne,mert itt már nagy esély van hegszétválásra.
2015. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még nincs 2éve hogy sürgősségi császárom volt, most nem kockáztatja a hegszétválást és terhességi cukorbetegségem is van. Így is megvárja a 39.hetet csak izgulok mi van, ha hamarabb beindul. Mennyire rohanjak.
2015. febr. 26. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy ha rendszerek a fájások (akár már 10 percesek is), akkor induljak el a kórházba.

Illetve, ha elfolyik a magzatvíz, akkor azonnal.

Én ebből azt szűrtem le, hogy siessek.

2015. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, mint Te. Nem kell rohannod! Én meg szerettem volna próbálni a spontán szülést, a kislányom el is indult a betöltött 38. héten, és mivel minden rendben ment, az orvosom engedte, hogy vajúdjak. 4 ujjnál éreztem nagyon erős fájdalmat a hegem vonalában bal oldalon, ami miatt mégis császár lett a vége, de ekkor már oxitocinra kötve vajúdtam 12 órán át 2 perces fájásokkal kb. Szóval hhirtelen nem fog semmi baj sem történni, ne aggódj. A mellettem lévő szülőszobában hasonló paraméterekkel szült egy anyuka spontán 10 óra vajúdást követően (22 hónap volt a szülések között).
2015. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azért magzatvíz elfolyása után sietnék, ha mindenképpen császárt szeretnél. Nekem is programozott császárom lett volna nem sokkal a 38. hét után. Előtte 2 nappal éjszaka erős görcsre és magzatvíz szivárgásra ébredtem, azt hittem csak bepisiltem. :)

Ezután 40 perccel már a kórházban voltam 5 perces fájásokkal, 3 ujjnyira tágulva. Nem volt előtte se jósló, se semmiféle fájás, derékfájás stb.

Rohamszülés lett, a dokim hiába sietett, a császár előtti protokoll infúzió sem tudott lefolyni, a kislányom már a szülőcsatornában volt, esélyem sem lett a császárra. Az éjszakai ébredés után 3 órával már meg is született.

Az a baj, hogy egy elkezdődött szülésnél nem lehet pontosan előre megjósolni, mi lesz a menete, lesz e idő a császárra. Természetesen sürgösségiben megcsinálják, ha nagyon indokolt.

2015. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!