Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Téraránytalanság miatt program...

Téraránytalanság miatt programozott császár szokott lenni, vagy megvárják, míg magától beindul a szülés?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, és az orvosom felhívta a figyelmemet, hogy előfordulhat, hogy császár lesz majd a baba méretei miatt, egyelőre igen nagynak tűnik, de figyelni fogja, és ha megüti azt a szintet, ami veszélyes, akkor császár legyen.

Viszont én nem szeretném programozottan, nem is kérdeztem, hogy az lesz-e akkor, mert egy kicsit sokkot kaptam, elég volt megemészteni elsőre ezt az infót is.

Szeretném, ha a picim akkor jönne, amikor akarna, és nem amikor mondják.


2013. máj. 3. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
húha, majd akkor is azt mondjad amikor valamelyikőtöknek valami baja lesz...
2013. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ilyenkor programozott a császár, h nekik is átláthatóbb legyen a dolog. sürgősségi császár csak életveszélyes helyzetben van
2013. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
miért lenne bajunk? a császár rendben van, de első gyereknél jó sok idő van, míg lesz valami az első fájásoktól kezdve. fél óra alatt beérünk a kórházba, simán lenne idejük megcsászározni.
2013. máj. 3. 12:38
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Örülj a programozottnak...

Az én fiam mindent szakított és tört ami útjába volt...

42 hétr jött mert persze én is hős vagyok ne legyen programozott és ne is indítsák meg stb...

engem már befektettek elötte figyelték a fiam 40 héten 3850 grammra mérték, 41. 4210, és 42 4660 azt mondták a méretekből ítélve 60 centi lesz...


A szeméremcsontom törte a gyerekem fejét hatalmas véraláfutással és vérhólyaggal volt sokáig úgy nézett ki mint a csúcsfejek filmből az űrlények... a dokim is úgy volt vele hogy simán meg lehet szülni nem kell ide császár... hát úgy sikerült, hogy szóltam hogy törik a csontom 5 perc múlva már műtőben voltam és érzéstelenítés műtés... A műtét után közölte a doki hogyha ez otthonról indul meg jobban halad a szülésem a gyerek lecsúszik akkor el kell törni a vállát mert sehogy nem jött volna ki...

4310 és 58 centi volt "csak" nem volt 5 kiló mint amire saccoltak..

A téraránytalanság nem játék... Nekem nem is harangozták be így előre, nekem 40. hétig normális méreteink voltak...

Nagyon vigyázz és programozott császár... Nem miattad... A baba miatt...

2013. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Valaki az első gyerekét is 2 óra alatt megszüli.Nem kéne megkockáztatni, mondjuk az orvos ezt jól tudja, valószínűbb a programozott.
2013. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"a császár rendben van, de első gyereknél jó sok idő van, míg lesz valami az első fájásoktól kezdve. fél óra alatt beérünk a kórházba, simán lenne idejük megcsászározni."


mivel előre tudják, h császáros szülés lesz, ezért az orvosoknak jobb előre beütemezni, h tudjanak készülni rá, ne váratlanul történjen. amúgy értem a szempontjaidat, de az orvosokat is meg lehet érteni. képzeld el, amikor szombat este 4-kor kiderül, h szülsz és mindenki aszaladgál, mint pók a falon. ráadásul téraránytalanságnál már az is baj, ha egyáltalán elindul a szülőcsatornában, szóval abban sincs igazad, h ha sokáig vajúdsz, akkor van idő. szerintem a programozott császár épp kiszámíthatóságánal fogva biztonságosabb mindenki (te, baba, orvos) számára. ráadásul könnyebb is felkészülni rá lélekben, mert nem ér váratlanul

2013. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem kicsinek mérték a babát (37. héten 2700 gramm).

40+2-re indult a szülés,hamar ki is tágultam,de a baba nem jött lejjebb,hiába voltak 4 órán át toló fájások is :( Majd utoljára megvizsgált,mondta hogy valószínű nem fér be a szülő csatornába,mert már púp van a fején,szól az anesztesnek megyünk a műtőbe.

4000grammal,54cm-rel és 36-os fejkörfogattal született a fiam,de olyan hurkás volt,hogy a doki ránézésre azt mondta 4,30 :D

Előfordul,hogy elmérik uh-n a babát,de a szülésnél azért van ott az orvos ha gondot lát cselekedjen.

2013. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"a császár rendben van, de első gyereknél jó sok idő van, míg lesz valami az első fájásoktól kezdve. fél óra alatt beérünk a kórházba, simán lenne idejük megcsászározni."


Hát ez nem minden esetben igaz! :) Az én babám iszonyú gyors volt. Az első fájásoktól számított másfél órán belül megvolt a lányom! :)

2013. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meglesz a baba fél óra alatt. Aztán akkor vagy a te medencédet kell eltörni, vagy a baba vállát, hogy kiférjen. Ja és ha így se megy jön a vákuum, na azt ne akard szegény babának! Jobb, ha idő előtt kiveszik!
2013. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. hát akkor marad a programozott. csak azért érdeklődök, mert nem kérdeztem meg, és nem tudtam. eszem ágában sincs azzal vitatkozni, amit az orvos fog mondani.

egyelőre a feje és a hossza tűnik nagynak, a súlya nem olyan szörnyű, a 28 hetes ultrahangon 1400 grammra becsülték. bár ha havi 1 kilót összeszed, akkor a súlya is nagy lesz. én alapvetően nem vagyok kicsi nő, de ha a gyerek továbbra is ilyen ütemben növeszti a fejecskéjét, akkor az orvos nem akar kockáztatni, ezt én felfogtam, meg is értettem, és egyet is értek vele.

egyébként sokáig fejfekvésű volt, most hirtelen úgy döntött, ő faros lesz, lehet már be sem fordul, úgyhogy most 2 dolog miatt is sanszos a császár.

2013. máj. 3. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!