Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire veszélyes a szülés a...

Mennyire veszélyes a szülés a mai világban?

Figyelt kérdés
Párommal (25éves) most várjuk az első kisbabánkat, és én nagyon aggódók értük. Főleg, hogy most volt egy nő, aki belehalt. Erre mennyi az esély, hogy egy ilyen bekövetkezik? Páromnak jelenleg nincsen semmiféle panasza, eredményei tökéletesek. Mire számíthatunk?

2015. márc. 15. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Ne haragudj, de ez egy nagyon buta kérdés.

Ha ez megnyugtat, én kettőt szultem komplikációk nélkül.

2015. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Első, érdekes, itt mostanában minden kérdés buta kérdés, minden kérdező buta, mi bajotok van, basszus??? Jó, hogy ti olyan szuper okosak vagytok...

Nyugodj meg kérdező, kicsi a valószínűsége, hogy bármi baj történjen. :)

2015. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy egyesek belehalnak, az nem azt jelenti, hogy magában a szülés veszélyes. Komplikációk, nem várt dolgok, olyan dolgok, amik hirtelen következnek be, bármikor előfordulhatnak és nem csak egy szülésnél.

De ha ez megnyugtat, sokkal veszélytelenebb ma szülni, mint 100 éve volt. Sokkal modernebb a technika, sokkal fejlettebb az orvostudomány, stb.

Aki rendszeresen jár szűrővizsgálatokra, terhesgondozásra és minden orvosi utasítást betart, ott azért nem igazán fordul elő nagy baj.

Nálam is volt sajnos sok komplikáció, volt veszélyhelyzet is, de itt vagyok én is, kisfiunk is.

2015. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Miert buta kerdes ez? En teljesen megertem a kerdezot. Nalunk ezert nem lesz kisteso. Lehet onzoseg, de szinte rettegek, hogy valami tortenne velem, es nem tudnam felnevelni a kisfiamat.
2015. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2015. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szia. Ne is gondolj ilyesmire, minden rendben lesz :)

Efelé kell menni.

Ha jól tudom, a hölgy pedig nem volt egészséges aki meghalt, a pszihon kezelték.

2015. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon rendkívül ritka, és akinél bekövetkezik, általában oka van. Csak úgy nem halnak meg egészséges nők a szüléstől. Ha a párod aggódik, sokkal inkább ne engedjen autóba ülni, mert míg szülés miatt évi 4-5 nő hal meg, közlekedési balesetben évente több ezer ember.
2015. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem rettentő komplikált szülésem volt, nagy vérveszteséggel. 100 éve biztos belehaltam volna.


De profi orvoscsapat volt, megoldották. A baba is egészséges, én pedig megúsztam két hét "lerokkanással". Most már teljesen felépültem, kutya bajom. Ehhez természetesen kellett az, hogy alapvetően egészséges vagyok, nem volt alapbetegségem, így a szervezetem is könnyebben összekapta magát. Viszont a csodámra jártak az orvosok, mert ilyen komplikált eset 5 évente egyszer van, pechem volt, ennyi.

2015. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek
2015. márc. 15. 14:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel ne menjen ki az utcára mert az is lehet veszélyes, de ha otthon marad ott is történhet baj :)

Nem lesz semmi baj amúgy azért vannak ott az orvosok, hogy segítsenek. Persze lehet komplikáció mint mindenben, de azért nem ez a megszokott.

2015. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!