Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon veszélyes az otthon...

Nagyon veszélyes az otthon szülés? Én gondolkoztam rajta hogy az jobb lenne.

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 23:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint igen.
2013. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokkal veszélyesebb, mint kórházban. Megkérdezhetem, hogy miért gondolod, hogy otthon jobb lenne?
2013. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%
magyar viszonylatban igen. Sok ország van ahol bevett szokás (pl Hollandia) de ott az egész szülés ideje alatt egy mentő áll a ház elött. Ez itthon megoldhatatlan. Sajnos gyakori hogy perceken mulik a baba vagy a mama élete akár szülés után több órával jön csak a baj. Ilyenkor a korházban azonnal műtö otthonról ennyi idő alatt be sem ér.
2013. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
61%
Az biztos, hogy meghittebb. Egy szülés normál esetben nem veszélyes. De ott van az a lehetőség is, hogy mi van ha baj történik? Mondjuk otthon szülésnél szigorúbb a protokoll, tehát hamarabb kell mentőt hívni, mint hogy a kórházban vinnék a kismamát a műtőbe.
2013. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
55%
Ha elkezd vérezni a kismama azonnal viszik, járt igy ismerősöm szülés után 3 órával egyik pillanatról a másikra, perceken múlt az élete. kb 3 percen belül már a műtöben voltak vele.
2013. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon tudtommal nem engedélyezett.
2013. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

Veszélyes, persze.

Nincs kórházi háttér, műtő, semmi.

Lehetséges, de nagyon szigorú előírásai vannak, pl. meg van szabva, hogy orvosnak készenlétben kell lennie, és x időn belüli kórházba jutást biztosítani kell.


EZért nyilván fizetni is kell, mert azért remélem az ilyen extra igényeket nem abból fedezik, amit befizetünk.


Én biztos nem akarnék itthon szülni.

2013. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%
Igen veszélyes, felelőtlenség és önzőség.
2013. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

Számomra már a "nagyon veszélyes" kategóriába tartozik, kockáztatni nem akarok, így marad a kórház. Persze, meghittebb itthon, de nekem nem a meghittség és a kényelem a fontos, hanem hogy baj esetén azonnali ellátást kaphassunk. Már pedig a házunk nem egy jól felszerelt műtő, így a számomra megnyugtató körülményeket én magam nem tudom biztosítani. Tudom, hogy a kórház nem egy leányálom, és ott is csak emberek dolgoznak, hiba bárhol történhet, szóval, lehet, hogy én vagyok az őskövület, de nálunk fel sem merült az otthon szülés kérdése. Mindazonáltal nem ítélem el, mindenki ott szül, ahol csak akar.


32 hkm

2013. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Azért is jó, mert a korházba agyon szúrkálnak engem is meg a babát, meg elveszik kivizsgálni :/
2013. jún. 25. 23:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!