Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen vízben vajúdni? Könnyeb...

Milyen vízben vajúdni? Könnyebben kitágul a méhszáj? Gyorsítja a folyamatot?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a vízben szülés nem az anyának segít elsősorban (bár a csípőre nehezedő nyomást talán mintha enyhítené), hanem a babának kevésbé stresszes, azért mondják, hogy jó dolog.


De bocsánat, hogy tapasztalatlanul és tudatlanul belekontárkodok, csak az első gondolatom ez volt :)

2015. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szülőmedencében vajúdtam, a fiam ott is született meg. Hogy gyorsítja-e a szülést azt nem tudom, mert én 26 órát vajúdtam összesen. Nekem sokat segített a melegvíz, a rendszertelen fájások között még pár perceket szunditottam is. Zavartalan szülés volt, félhomályban, mindössze a férjem és egy szülésznő volt jelen (külföld, itt eleve ez a protokoll, doki nincs jelen) Szép élmény maradt mindannyiunknak, a kisfiam sem a születése után nem sírt, és azóta sem sírós baba.
2015. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vajúdtam kádban. 16 óra vajúdás után beleültem, mert arra vágytam. Kb 4 fájás volt a vízben, utána kijöttem, már az se volt jó. (Ennyi fájdalom után örültem h élek még, már csak szenvedtem) Nekem nem segített, bár sokat nem is voltam a vízben.
2015. márc. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem vajúdtam vízben, de több ismerősöm megpróbálta és mind azt mondta hogy ki is jöttek, mert rosszabb volt.
2015. márc. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!