Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Könnyebben szül az, akinek...

Könnyebben szül az, akinek hamarabb nyitva van a méhszája?

Figyelt kérdés
Rövidebb a vajúdási idő? vagy nincs köze hozzá?

2013. febr. 13. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 2-3. terhességemnél a méhszáj a 36. héttől folyamatosan nyílt, időre születtek a fiaim- pár nappal kiírás előtt, mikor beindult a szülés és bementünk a kórházba, mindkétszer azt mondta már a doki, hogy bő 3ujjnyinál tartunk- szóval nekem elég rövid volt a vajúdás és maga a szülés is. Mert onnantól, hogy beértünk a kórházba, vizsgálat után burokrepesztés volt- utána nagyon gyorsan 4ujjnyi lett a méhszáj a 3-3,5-ös értékről és jött a kitolás.

Azelőtt pedig nem volt fájásom. Szóval én mondhatom, hogy igen- könnyebben szültem.

Első terhessgénél, szépen nagyon enhye 10-5 perces fájásokkal töltöttem egy délelőttöt a kórházban mert akkor mikor beértünk még csak 1ujjnyi volt a méhszáj- azért az első terhességnél csak minden zártabb még. :)

bő 2ujjynival kerütlem akkor is a szülőszobára, burokrepesztés volt- onnantól durván 3órán belül lett meg a baba.

2013. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, megnyugtató :) bár gondolom ez nem törvényszerű...29 hetesen teljesen zárt voltam, most 34 hetesen már 1100, volt tágulási vérzés, kórház. most fekvés és pihenés. a szex nagyon veszélyes lehet most? tudom, hogy most vigyázni kéne minden mozdulattal, de folyton az együttléten jár az eszem.
2013. febr. 13. 15:34
 3/6 krisztivan ***** válasza:
nekem a kiírt napon már bő 2 ujjnyi volt.Aztán rá 10 napra inditották,mert még most is bent lenne ha rajta múlik:-)) Inditástól számítva 11.00-20.15 re lett meg a fiam.Szépen tágultam ,csak nagy baba lett:-))
2013. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32 hetesen elkezdett nyílni a méhszájam, feküdni ugyan nem kellett, de kímélnem kellett magamat. Kiírt időpont előtt 5 nappal, hajnalban enyhe "éppenhogy" fájásaim voltak, reggel 6ra a kórházban voltunk. Nem nagyon nyíltam bő 2 ujjnál tovább, és nem erősödtek a fájások sem, ezért fél 12kor megrepesztették a burkot. Majdnem percre pontosan 3 órára rá meglett a fiam. :) Mindenféle egyéb rásegítés nélkül. Első szülésem volt.
2013. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem minden szülés előtt elég hamar nyílni kezdett, és a végére az elsőnél 3, a többinél 4-5 centire kinyílt a méhszáj. Az első szülésem 4 órás volt, a többi másfél órás. Tehát nálam számított az előzmény.
2013. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A többedik terhességeknél már a huszon-x. héten 2110, majd 2111 volt. Utolsó
2013. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!