Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Varratszedés! Csak nekem fura?

Varratszedés! Csak nekem fura?

Figyelt kérdés
Nem rég szültem.Volt gátmetszésem. A varratszedés napján az orvosom nem dolgozott,de be jött kiszedni a varratokat.Ami nekem fura volt:civilben jött be a kezelőbe,kezet mosott és fertőtlenitett,és gumikesztyű nélkül kiszedte a varratokat.Ezután ismét kéz mosás,fertőtlenités.Nem kellett volna kesztyűt húznia?
2015. márc. 31. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
De kellett volna.
2015. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem nemszükséges! Steril volt ne aggódj.
2015. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az furcsa ,hogy még szednek varratott.
2015. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is a varratszedés furcsa, legtöbb helyen felszívódó varratot használnak már régóta.
2015. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is kesztyű nélkül szedték


és azt mondták belülre hasznának csak felszívódósat, illetve még "kipotyogósat" én nem tapasztaltam egyszersem, hogy a wc papíron visszaköszönt volna, de a 6 hetes kontrollon azt mondták nincs bennem..jelenleg semmi gyulladásom, már 10. hónapja ennek

2015. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg nem ér hozzád cak csipesszel meg ollóval a varrathoz
2015. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Itt is felszivódót használnak,de azt mondta az orvos a külsőket inkább kiszedi,mert amúgy húzódna és így könnyebb lesz a mozgás.Valóban jobb lett amikor kiszedte.

A belső varratok 2 hét után kezdtek kipotyogni.

2015. márc. 31. 22:08
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem meg az fura,hogy miért nem szülhet minden kismama gatvedelemben.Én azzal szültem,ez Eleve kikötés volt az orvosnál és a szülésznőnel is.Pedig már 5 eve ennek,azt hittem csak fejlődnek.Vagy legalább a kismamák ragaszkodhatnanak ehhez.
2015. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a gátvédelem veszélyes lehet, nem is kicsit.


ismerek akinek a gátvédelem miatt elhúzódott a szülés, nem nyomhatott rá a kismama, a baba teljes elkékülve, oxigénhiányosan született, oxigént kellett kapjon, felsírni sem sírt fel, már rég metszeni kellett volna, meg kitolni


valamint előfordul hogy lyuktól lyukig is repedhet az ember, vagy belül is szanaszét.


egy pici metszér, amit meg sem lehet érezni szépen összevarrják, sokkal jobb

2015. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem volt kicsi a babám,nem is bánom a gátmetszést.Belül így is repedtem,1 órán át foltozott az orvos!A gátmetszés szinte már alig látszik,nem is fáj.De belül 2 hétig fájt.Bele se merek gondolni mi lett volna metszés nélkül.
2015. ápr. 3. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!