Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok így még egy...

Bevállalnátok így még egy gyereket?

Figyelt kérdés

Már van egy kisfiunk aki még nincs egy éves.Apuka 120 körül keres plusz néha egy kis mellékes amit itthoni munkával keres,én kapom a gyerkőc után járó szokásos összegeket!

Párom szüleivel élünk ahol van egy szobánk,és akkor se lehet ne az üres szoba se a mienk ha lenne még 1 gyerek,mert anyós azt a másik fia szobájának tartja és az egy szentély! :(

Max hozzáépíteni tudnánk a házhoz egy szobát,de azt se tudom az mennyiből jönne ki.

Mindenképpen a gyerekek az elsők hogy nekik mindenük meglegyen ami kell!


2014. jan. 23. 19:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Semmiképp !!! Oda még az elsőt sem vállaltam volna be direkt, nem hogy többet. Hatalmas felelőtlenség lenne. Egyrészt nem egészséges, másrészt egy szoba semmire nem elég, nem is lehet rendes életet élni. Vagy menjetek albérletbe és úgy, vagy alakítsatok ki magatoknak egy normális környezetet pár év alatt és úgy. De nem anyósod nyakára, még ha fizettek is valamit neki.
2014. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%

Nem,még egyet sem vállaltam volna így.

120 ezer apa fizuja,te meg csak gyes+csp kapsz,és még anyósodéknál laktok egy szobába??Szép mondhatom...

Erre még gyereket sem vállaltam volna.Másodikra meg nem is gondolnék!

2014. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem. A szülők nyakán éltek. Ha tényleg a gyerek lenne az első, nem is jutna eszedbe még egy anyósékhoz. Ne haragudj, de elég primitív a gondolkodásod. A szülők házához hozzáépíteni, mert te akarsz még egy gyereket? Jó, hogy nem adja nektek a másik gyereke elől annak a szobáját! Mi az, hogy "és az egy szentély"? Menjetek külön és akkor vállaljatok még egy gyereket!
2014. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Elhiheted nem lennék már rég itt ha a párom nem ragaszkodna annyira ahhoz h itt akar élni és a többi!

Ja és adunk le pénzt nem kevesset....

2014. jan. 23. 19:24
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg marha egyszerű, ultimátum a párodnak!! Vagy ti vagy a kedves mama. De így nem lehet élni, főleg nem családon gondolkodni. Abszurd egyenesen. Ha adtok pénzt, állításod szerint nem is keveset akkor tartsatok fent egy albit, ennyi.
2014. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
De olyan nagyon sokat sem adhatok ennyiből. Ennyi pénzből még gyerek nélkül is épphogy meg lehet élni.
2014. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
1 hónapig sem bírnám így, nem hogy még ide szüljek gyerekeket. Egyet sem vállaltam volna így, 2-t végképp nem! Meg mondjuk ilyen emberrel sem maradnék együtt, akit ennyire nem érdekel a családja kényelme.
2014. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

4-én akartok egy szobában lakni?!

Az anyósa nem kell okolni hogy nem adja a másik fia szobáját.

Mi van ha haza akar költözni a másik fia?! Albérletbe nem tudnátok elmenni ennyi pénzből.

2014. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél már 2.gyereket ha szabad megkérdezni?

Az első még nincs 1,állj rá a költözés témára pároddal,és ha el tudtok költözni jó áron,jó rezsivel,akkor már lehet kalkulálni.

Férjed szeretne 2. babát?

2014. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből hova költözhetnétek, hacsak nincs valami nagyobb összegű megtakarításotok. Az albérlet nagyon drága és akkor még nem számoltunk a rezsivel meg a gyerekkel járó költségekkel. Hitelt felvenni megint nehéz, lehet erre az összegre nem is kapnátok, sőt biztos. Szerintem menj el dolgozni és két fizetésből talán tovább tudtok lépni. Mennyi idősek vagytok? Hiába akár hogy is gondolkodok mindenképpen az az egészséges ha külön laktok. Gondolom vágysz még egy babára és meg is értem, de néha félre kell tenni ezeket a dolgokat és ésszerűen kell gondolkodni, hogy a meglévő gyereknek is jó legyen.
2014. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!