Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti is féltetek attól, hogy...

Ti is féltetek attól, hogy nem fogjátok felismerni, amikor beindul a szülés?

Figyelt kérdés

És amikor már ott voltatok,akkor mégis mi alapján ismertétek fel,és mennyi idő után? Ezt úgy értem,hogy mikor elkezdődtek a fájások,akkor egyből tudtátok,na ez bizony már szülés lesz,vagy eltelt pár óra a fájások beindulása után?

Köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 4. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Még előtte állok, de én is félek ettől. Azzal nyugtatom magam, hogy annyira biztos nem vagyok kemény, hogy ne vegyem észre a rendszeres és erős fájdalmat.
2015. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél határozottan éreztem, hogy ezek már rendes fájások, a másodiknál csak jóslónak gondoltam, rendszertelenek voltak. Terhesgondozóból mentem a szülőszobába.
2015. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem van még 3 hetem szülésig.


Eddig csak nagyon enyhe mensi szerű görcseim voltak, de mára már nagyon erős görcsök, ami tart 4 percig kb és 2-3 óránként jelentkezik. Fogalmam sincs hogy ilyet fogok érezni, vagy ennél erősebbet. Első baba így nem tudom. Kicsit félek is. Na jó nem kicsit. :D

2015. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is kicsit féltem hogy majd felismerem e hogy ezek már a fájások. Az első fájás után tudtam hogy ez már az lesz. Nyugi, tudni fogod.
2015. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Féltem. De az igazi fájásnal azonnal tudtam, hogy ez az.
2015. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem. Előtte már sokat jóslóztam. Amikor beindult a szülés, és jött az első fájás, automatikusan néztem az órára, mert tudtam h ez az.. ez a fájás más volt, olyat még nem éreztem. Aztán mikor pontosan 5 perc múlva jött a másik, meg 7 perc múlva a következő, akkor már tudtam h nincs visszaút :) így visszagondolva egyértelmű volt :)
2015. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit féltem,hogy nem fogom felismerni.

Mikor Este lefekvéshez készülődtünk elkezdett kicsit görcsölgetni a hasam, Zuhiztam egyet, elmúlt,lefeküdtem aludni,gondoltam csak jósló mert korábban is volt ilyen. 1 óra múlva felébredtem,hogy valami csak nem stimmel. Jöttem-mentem a lakásba,nem múlt,számolni kezdtem 12-9-7 perenként jött. Utána 3-4 fájás folyamatos 5 percesek voltak.

Én még mindig nem akartam elhinni,hogy ez az lesz:) Tusoltam,erősödött,akkor már a derekam is elkezdett fájni. Tudat alatt tudtam,hogy ez az,de én mégsem akartam bemenni a kórházba,"a párom ekkor már vitte a kórházi pakkot ki a kocsiba:)" Én meg mondtam neki,hogy ez nem az feküdjünk vissza aludni:D Aztán jött egy érzés. Nem is tudom leírni, "ilyen nyomnom kell,feszít,fáj..." Na akkor mondtam hangosan Indulás,menjünk gyorsan:)" Tehát tudni fogod te is,igazából összetéveszthetetlen fájás. Nekem előtte sosem volt ilyen "fájdalmam" igaz menzesz görcsökkel kezdődött,de másfél óra múlva már olyan volt mintha valaki puszta kézzel próbálná kitépni a méhemet. Akkor tudtam,hogy elkezdődött.

2015. ápr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A második lányomnál (első progis volt farfekvés miatt, így ott nem vajúdtam semmit -pedig szerettem volna átélni kicsit is-), szóval a másodiknál szülés (kiírt nap) előtt pár nappal rossz ctg miatt befektettek. Semmi gond nem volt utána sem, előtte sem. Mondták, hogy már csak ketten megyünk ki, így készüljek. Ez egy pénteki nap volt. Kedden megbeszéltük a fogadott dokimmal, hogy csütörtökön megindítja, ha addig nem lesz semmi. Kedden egész nap jöttek a jóslók, amiket megszoktam. Fura az volt hogy aludni sem tudtam. Kedd éjjelre rendszertelenül de először 15-18 percenként (kb) majd később 5-7 percenként (néha 4, néha 10 percre) jöttek. Abszolút össze-vissza. Én a kórház folyosóján sétálgattam éjjel, míg mindenki aludt. Olyan 2-3 óra között gondoltam, bekopogok a nővérhez, hogy bár rendszertelenek, de aludni nem hagynak fájásaim vannak. Megvizsgált az ügyeletes doktornő, és mondta, hogy szedjem össze a cuccomat, majd leviszik utánam, mert a méhszáj teljesen elvékonyodott, szülünk. Leballagtam a szülőszobára, a vajúdóban töltöttem az éjjel többi részét. A fájásaim rövidültek, de még a 2-5 percesek sem voltak rendszeresek. Szerda délelőtt 11-kor megszületett a második lányunk.

A harmadik gyerkőcnél már úgy voltam, ha nem múlik semmi sem, hiába rendszertelen, megyünk... Ő is a kiírt nap indult el, de rendszeres fájásokkal. Igaz Ő indított lett volna a kiírt nap (mert 4szer fordult meg 4 hét alatt... szóba jött a faros szülés is...) de megindult rendszeres fájásokkal.


Gondolom ezzel nagyot segítettem. :D A lényeg, ha nem múlik a fájás, hiába rendszertelen, csak az idő rövidül, akkor érdemes bemenni. Max hazaküldenek.

Minden jót!

2015. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem még egész friss az élmény... :D

Igen, féltem tőle, hogy nem fogom felismerni.

Ennek ellenére, ahogy az éjszaka folyamán kb 3× felkeltem simán megéreztem hogy nemsokára lesz valami... voltak fájások de nem törődtem velük visszafeküdtem aludni, reggel sem siettem el a figyelgetést, későn kezdtem el nézni de könnyen észrevettem hogy rendszeresen jönnek.(7-8 percesek voltak)

A páromnak mondtam is hogy ma meglesz, de nem vette komolyan csak amikor már mutattam neki a papírkámat, ahol írtam, hogy hány percenként jönnek a fájások. :D

2015. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!