Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második császár, nagyon aggódok?

Második császár, nagyon aggódok?

Figyelt kérdés

Lehet csak egy kis megnyugtatásra van szükségem.

2 hét múlva lesz a második császárom. Sajnos az első komplikáció miatt lett császár, és most a második már programozott lesz (az orvos javaslatára).

Teli vagyok negatív gondolatokkal, félek, izgulok. Minden nap rosszat álmodok, nem tudok szabadulni a rossz gondolatoktól.

Tudnátok írni pár megnyugtató szót?


Biztos lesz, aki ajánlani fogja, hogy próbáljam meg természetes úton, de ez a kérdés most nem erről szól.


Kérem, olyan anyukák írjanak, akiknek van tapasztalatuk kettő vagy három császár után, és aki tudja, hogy hogyan lehet elhessegetni a negatív gondolatokat!


Nagyon köszi a válaszokat!



2015. ápr. 9. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De mitől félsz pontosan?
2015. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Talán attól, hogy nem sikerül a műtét, és akkor mi lesz a családommal, a kislányommal...
2015. ápr. 9. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak 1 volt, de a férjem unokatesói 9-en vannak édestestvérek, mind császárral született!

Mindenki rendben van, az utolsónál volt némi komplikáció, de az is örökletes betegség miatt.

A magándokim szerint is bármennyit lehet császározni, az más dolog, hogy sokan csak az első 3-at vállalják be szívesen.

Amugy a szülés előtti hormonváltozások vagy a kialvatlanság miatt is lehetnek rossz gondolataid..

2015. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia

Én nagyon féltem a második császártól.Az első sürgősségi volt toxémia miatt nehezen épültem fel katasztrófa volt ehhez képest a második egy álom :) volt nekem.Nagyon gyorsan fel tudtam kelni másnap már simán közlekedtem hajolgattam mire hazajöhettünk addigra nem is látszott rajtam hogy műtöttek.A műtét alatt is minden rendben volt a férjem végig bent lehetett velem még az örzőbe is.Úgyhogy nagyon szép élmény volt.

Kismama vagyok,júliusra várjuk a harmadik gyerkőcöt,de most nem félek.

Te se félj nagyon szép időszak előtt állsz :)

2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, csak magadat hergeled a félelemmel.

Gondolj arra hogy nemkell elkezdened természetesen szülni, így nem lehet amiatt komplikáció :)

2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hú, az igaz, hogy tök kialvatlan vagyok. Minden estém egy katasztrófa...

És ha belegondolok, akkor talán jobb is, ha kimarad a vajúdás, talán az volt az elsőnél a legrosszabb (sokáig tartott és tök eredménytelen volt).


Azt hiszem, tényleg arra van szükségem, hogy mások tapasztalatát és gondolatát is meghallgassam, és akkor talán képes leszek magamon "átlépni".


Köszi az eddigi válaszokat!

2015. ápr. 9. 12:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 császárom volt és a 2. volt a legjobb -ha lehet ilyet mondani.Az első babámmal indították a szülést,majd 10 óra elteltével vittek császárra.Az altatásis volt,mert abban a kórházban akkor még bem volt gerincérzéstelenítés.Elég sokáig fájt,de szerintem kicsit el is hagytam magam.A második már programozott volt,tudtam mi fog történni és megbeszéltem magammal,hogy ez Úgyis elkerülhetetlen.Azt is tudtam előre,hogy spinális érzéstelenítést fogok kapni és jó volt arra gondolni,hogy egyből fogom látni és hallani a babámat.A felépülés is könnyen ment,már a kórházban is visszautasítottam a fájdalomcsillapítót.
2015. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sokan írják, hogy a második könnyebb. Hát remélem így lesz!

Köszi neked is a választ!

2015. ápr. 9. 12:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is császár volt az első, és nagyon esélyes hogy most a második is az lesz. Mondjuk nagyon az elején vagyok (7 hetes), de vígasztalom magam azzal, hogy jobban tervezhető az, hová teszed a nagyobb gyereked a kórházi napokra és mettől-meddig leszel távol. Nekem is sürgősségi volt az első, de hamar felépültem utána. Inkább a gyerek egészsége miatt ijedtem meg, amikor a műtét mellet döntöttek. A program császároknál sokkal kevesebb a komplikáció (mert van idejük bőven mindenre, nem kell kapkodni mint a sürgősséginél). Nyugodj meg, hamar túl leszel rajta. Könnyű felépülést és sok tejet kívánok.
2015. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Hát igen, minden tervezhetőbb. Csak ezen agyalni is több időm van sajnos. :)

De megpróbálom pozitívan látni a helyzetet!

2015. ápr. 9. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!