Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi cikkről? Egyetértetek?

Figyelt kérdés
[link]

#szülés #császár #indokolatlan császár
2015. ápr. 12. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez így van. mindenki kénye kedvére csázároztathatja magát, az orvos meg keres indokot mellé. pénz beszél csak.


nem teljesen megalapozott a feltevés, hogy egy a gyermek érdeke a természetes szülés(nem éri hirtelen a légnyomáskülönbség, stb)azzal senki nem foglalkozik, még az anyák se, hogy a gyermeknek mi a jobb.


ismerősöm is pl azért akar császárt, mert csak akkor kap pénzt a biztosítótól...

2015. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*szóval hiába az ajánlás.
2015. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Én eddig is azt gondoltam, bolond az, aki önként vállalja a csáaszárt, de most, hogy kénytelen voltam átesni rajta, már biztosan tudom. Első szülöttem természetes úton született, második sürgősségi császár volt. A magzat szive 35-re esett le és sehol nem voltunk-vérzéssel mentem be a kórházba, levált a placenta. 4 hónapja volt császárom. A két szülés élmény teljesen más volt. Úgy érzem, az élet elvette tőlem a szülést a császárral. Nem szülés volt. Kivették belőlem a babát. Még akkor is sajnálom, mikor tudom, hogy nem volt más lehetőség. A felépülés először könnyebbnek tűnt, mint síma szülés után. Síma szüléssel sajnos nem sikerült gátvédelemmel szülnöm és bedurrantam nagyon alul. Plusz kiesett a varratom. Akkor még azt hittem, az orvos hibázott el valamit. Ma már tudom, hogy a varratot nem bírja a szervezetem. Császár után pár nappal már elég jól mozogtam, és először marha jól nézett ki a vágás. Aztán csúnyább lett és már 4x nyílt ki, hogy kidobjon egy icipici varratdarabot....marha jó. Bikini vonal? Ja, egy év múlva tuti király lesz, de addig se bugyi, se nadrág nem kényelmes. Viszket az alhasam szinte állandóan és nem tudom megvakarni. Érzéketlen a hasam, ki tudja, elmúlik e. Állandó szúrkálás és fájdalom....hát mindezt valaki úgy gondolja, hogy bekockáztatja, hogy neki is ilyen lesz, csak azért, mert fél 12 órát vajúdni? Hát én inkább vajudtam volna 12 órát, mint most ez. Olvastam egy csajról, akinek másfél év után! szétnyílt a sebe és újra kellett varrni. És mi van, ha akarok még egy gyereket? Ha így ki-ki nyílik a sebem, mennyi időt kéne várnom, hogy biztonságosan kihordható legyen egy terhesség? És arról nem is beszélve, hogy a császárosok sokszor arra panaszkodnak, hogy évekkel később is visszatérő fájdalmaik vannak mikor front van.

Én azt mondanám, hogy ha csak az anyukáról lenne szó, akkor tegye, amit akar. De itt nem csak saját magáról dönt, hanem a babával kapcsolatban is. Nem hiszem, hogy azért lett kitalálva az ember, hogy császárral szüljön, hogy ez legyen a természetes.

2015. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bizonyára igaz a cikk. A valóságtartalmát kérdezed, hogy egyetértünk-e? Vagy mire gondolsz pontosan?
2015. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled. Én is szültem mindkét módon, csak nekem előbb volt a csaszar. Ugyanezt éreztem, hogy elvettek tőlem valamit. Csak engem ezért császároztak meg, mert a doktor úgy megvizsgált, olyan fájdalmat okozott, hogy elájultam.

Rá 3 évre hüvelyi úton szültem, ès hálás vagyok a sorsnak, hogy átélhettem. Manapság már esélyem sem lenne, mert automatikusan császároznak, ha volt már egy császár előtte...

2015. ápr. 12. 23:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Használj hegkezelő gélt, vagy szilikon tapaszt...akkor szebb lesz a heg.
2015. ápr. 12. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
En egyetértek. Az indokolatlanul császárral szülő nők önzők. Ez a véleményem. Sajnos lehet hogy nekem is császárom lesz, amit sajnalok de nekem orvosi indokom van ra, természetesen ilyenkor más a helyzet.
2015. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez egy hatásvadász, boszorkányüldözést generáló cikk.

Sajnálatos módon, ilyenkor a who nem közöl adatokat, mekkora volt a csecsemőhalandóság és az anyai halálozás. Nem beszélve a születéskor keletkezett sérülésekről, legyen az testi, vagy szellemi.

A who kivizsgál minden egyes esetet, és megmondja, indokolt volt-e vagy sem? Nagyon szép az ajánlása is... ne lépje át a 10-15%-os határt. Ez után mi jön? Közlik a kismamával, bocsesz, ma már volt három császár, negyedik nem lehet, mert kiadták a parancsot, nem lehet több?!


A heves császárellenzők inkább örülnének egy halott gyereknek?

Sosem értettem, vadidegenként mi a frásznak akarnak beleszólni más emberek életébe, szülésébe, a gyereke gondozásába, táplálásába. Az ő teste, az ő gyereke, az ő döntése. Mivel leszel te rövidebb, kevesebb, azért, mert őt megcsászározzák?!

Komolyan, ha ezek az emberek a családon belüli erőszak miatt kampányolnának ilyen agresszívan és hevesen, mára rács mögött lenne az összes gyerek és asszonyverő állat.

2015. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy nesze neked cikk. Konkrétumok nélkül. A császár nem csak a halálesetet védi ki, hanem az esetleges oxigénhiányt is. Amíg a mai világban 1-3 gyereket szülnek a nők, addig senki sem szeretné bevállalni a sérült gyermeket.

Túl nagy fenék van kerítve a szülés módjának véleményem szerint. Jó orvos el tudja dönteni, hogy az adott esetben melyik szülési mód a biztonságosabb. Korrupt orvos meg mindig is volt és lesz is.

Ha csak annyi bűne van egy anyának, hogy császárt kér, akkor én nem aggódnék a gyerek miatt. A gyerek élete szempontjából nem a szülés módjának van szerepe, hanem a nevelésnek és a szeretetnek. Persze oxigénhiány nélküli életre gondolok.

2015. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha orvosi indoka van, akkor rendben van, de amikor siet az orvos, mert aznap ügyel, vagy igy programozható a munkaideje, az szerintem igen is gáz. Ha igaz az, hogy a nők 40%-a nem tud szülni, akkor az emberiségnek ki kellett volna halni.

Régen sem volt az anyai és csecsemő halálozás együtt 40%-os, sőt nagyon ritka volt. Most ezek kivédésére itt a császár, de nem úton-útfélen, ilyen magas arányban!

Nekem nagy élmény volt a szülés, igen, az első nehéz, nekem a többi császár volt. A másodikra a barátnőim nagy része azt mondta, hogy intenzívebb, de sokkal gyorsabb volt. Viszont aki nem 1-3 gyereket akar, annak az orvosok eldöntik, hogy nem lehet! Tudom ez kevés embert érint, de azért tudok ügyvéd házaspárt, akiknek 7 gyermekük van.

2015. ápr. 14. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!