Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy defis újraélesztésnél...

Egy defis újraélesztésnél rögtön magához tér az illető és akár mehet is a saját lábán vagy olyankor még napokig intenzív osztály szokott lenni?

Figyelt kérdés

Főleg elméleti síkon kérdezem, hogy pl kimegy a mentő, eszméletlen az illető, pontosabban már elszállt, de sikerült kiütni deffivel.


Ezek után az illető teljesen magához tér és fizikailag is, mentálisan is rendben lesz hirtelen vagy utána minden esetben egy ideig még nagyon vacakul van és elvileg is kizárt, hogy felálljon a hordágyról és elsétáljon?



2014. szept. 9. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp Intezív osztályra kerül!
2016. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi na de csak biztonsági okokból megfigyelésre vagy elméletileg éppenséggel távozhatna a saját lábán is, annyira jól lesz ott azonnal ?
2016. nov. 10. 05:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát többekközött megfigyelés szükséges!

Gondolj bele, percekig nem vert a szíve, vagyis az agya és a többi sejtje nem kapott oxigént, aminek súlyos következménye lehet.

És ha egyszer leállt a szíve, bármikorr megismétlődhet.

Ki kell vizsgálni, hogy mi az oka, és kezelni kell a betegséget, ha lehet!

2016. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mentőtisztként válaszolok Neked.

Egyetlen esetben sem fog a saját lábán kisétálni az illető a újraélesztés helyszínéről, mivel egy sikeres újraélesztés utáni állapotban is nincs tudat. Az alapvető életjelenségek, mint a légzés, keringés ugyan visszatérnek, de betegünk tudata a tartós szívmegállás, netalán oxigénhiány miatt nem tér vissza azonnal. Érzékelheti mi történik körülötte, érzékelheti az ellátással járó fájdalmakat is (ezért szükséges minden esetben fájdalkat csillapítani), de kommunikálni, kinyitni a szemét, mozogni nem fog.

Telefonos konzultációt követően vagy a területileg illetékes SBO sokktalanítójába vagy szívcentrumba kell szállítani. Aztán felkerülhet ITO-ra, ahol még napokig fekhet szedálva,a minőségibb felépülés érdekében.

nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi. de sikeres reanimació után is shocktalanítóba kell vinni? akkor még nem stabil annyira, h mehessen sima megfigyelésre?


a másik pedig, hogy a napokig szedált állapot hogyan segít a minőségibb felépülésben?

nov. 21. 07:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sikeres reanimáció után is sokktalanítóba kell vinni, vagy ha helyiségileg nem is pontosan oda, de mindenképp "sokktalanítani" kell a beteget. Egy sikeres újraélesztés sajnos nem úgy néz ki, hogy a beteg rögtön magához tér, térben, időben és személyeket illetően orientált, ép tudata van. Súlyos állapotban van, hisz a klinikai halál állapotából hozták vissza.


Szedálás során csökkentjük a szervek, izmok pl. szív oxigénigényét, hisz minél nagyobb munkát végeznek, annál több energiára, ebből kifolyólag oxigénre van szükségük. Ezért "szundi" állapotba kell helyezni a beteget és a szerveket. Egyfajta regenerálódás, és mi is könnyebben tudjuk monitorozni a beteget, és meggyógyítani.


:)

nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi.

csak azt látom, hogy ha az intenzívre kerül valaki, akkor tulképp jó eséllyel onnan mnár nem jön ki, és csak lejjebb csúszik az állapota.

pont most is van egy ilyen ismerős, egész jó általános állapotban bekerült, na de műtélt után csak úgy rutinból intenzív, és minden ami ezzel jűár, pelenka, katéter, na ez jól begyulladt neki, vérzik folyamatosan, és tesznek rá, most meg ott tart, hogy haldoklik, mert a fertőzés olyan mértékű. már össze-vissza beszél, 90%-ban magánál sincs, stb. most már bélcsavarodás is van, áhhh, agyrém.


szóval nem tudom ... sokszor azt látom, hogy elég magas színvonalon megmentenek valakit, csak aztán az utána következő időszakra megy rá, mert egyébként tény ami tény, én is rámennék szeirntem erre az egészre még akkor is, ha semmi bajom.


na de ennyi az altatásról és intenzívről.


de amit írtál az újreaélesztésről, az érthető, csak meglep. hogy akkor még nincs magánál semennyire. ez a szundi állapot nagyrészt be szokott válni egy újraélesztés után vagy sokszor van az, amit én is látok? oké a monitorozás meg nyilván kell is követni minden paramétert, csak ez szükségszerűen egütt jár egy csomó olyan veszéllyel is, amik meg pont az állapotromlásához vezetnek. rosszul látom?


és sokktalanítás alatt azt kell érteni, hogy volumenpótlás, fenntartás, azaz infúzió és az alap vitális funkciók értékének fenntartása? vagy miből áll egy sokktalanítás? én csak laikusként úgy gondolnám, hogy keringés + légzés rendben legyen, és ennek elérése valahogy, na de tulképp mi történik egy sokktalanítás alkalmával?

dec. 8. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!