Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti elfogadnátok az apósotok...

Ti elfogadnátok az apósotok segítségét az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Második baba. Apósom felajánlotta, hogy feljön hozzánk szülés előtti héten, hogy segítsen. Ha kell bevisz szülni, vagy terhesgondozásra. A gyermekágyas időszakban meg viszi a nagyobbikat az oviba, meg bevásárol, stb.

Rendes tőle, de valahogy nekem olyan rossz érzésem van ettől. Engem zavar egy idegen férfi jelenléte egy ilyen intim időszakban. Szoptatás, gyermekágyi vérzés stb...

A férjem az oké, de ő dolgozik sajnos és nem tud elszabadulni csak 1-2 napra.

Mit tegyek? Anyósomra nem lehet számítani és anyámra sem sajnos..


2015. máj. 11. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Tök rendes tőle. Persze, hogy elfogadnám.
2015. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván nem lesz ott veled mikor szoptatsz, illetve ha összevéreznél valamit, akkor nem ő fogja kimosni.


Szerintem kedves tőle, hogy felajánlotta, és fogadd el, nagyon jól fog jönni neked.


Legalább a kapcsolatotok is szorosabbra fűződhet. Én nagyon szeretem az apósomat egyébként, jó viszonyunk van, habár ő kicsit távolságtartóbb típus. Azt viszont tudom, hogy egy ilyet ő is minden további nélkül felajánlana és én örömmel elfogadnám. LEgalább megtörném egy kicsit, már ami a gyenge távolságtartását illeti. :)

2015. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem kérdés, persze, hogy elfogadnám, örülnék neki.

Bízzál benne, hogy kellő intimitással kezeli majd a helyzetet ő is! (Én pl. simán szoptattam férfi családtag előtt, odatettem egy textil pelust és kész. A betétet cserélni meg elvonulsz a fürdőbe nyilván.) Én örültem volna még ilyen segítségnek is. Az, hogy oviba viszi a nagyot meg lesz, aki boltba megy, hatalmas segítség! Mehet a naggyal játszótérre, esetleg akad a lakásban férfinak való munka is. Szóval, örülj neki! persze jobb lenne egy asszony, de fogadd el azt, ami van!

2015. máj. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg rendes tőle, de ez attól függ hogy milyen viszonyban vagytok. Én jól kijövök apósommal, ennek ellenére nem egyeznék bele ilyenbe...még anyóssal sem. Egyszerűen nem tudnám elképzelni hogy a lakásunkba (ami egyébként is kicsi) költözzenek. Mondjuk én inkább szerencsétlenkedek egyedül, és megoldom mint elfogadjak bármilyen segítséget (jó nagy h*lye vagyok, mert már annyiszor megszívtam emiatt)! Valakinek meg teljesen normális hogy ebben az időszakban ott vannak az újdonsült nagyszülők!
2015. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elfogadnám.

Mivel nekem nincsenek szüleim, ezért anyósom az anyukám. Szerencsém van, jó a viszonyunk.

Ő volt itt amikor hazajöttem a kórházból, és 1 hetet volt itt nálunk. Nekem nagyon nagy segítség volt. (előtte nem kellett, mert kocsival el tudtam menni mindenhova).


Ha apósom lenne ilyen, simán elfogadnám az ő segítségét is.


De mivel te azt írod "idegen férfi", gondolom nem túl szoros a kapcsolatotok. Így ezt neked kell eldöntened.

De óriási segítség lenne, az biztos.

2015. máj. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Fogadd el szerintem is.

Amúgy neki is van felesége és ő már ezt végigicsinálta, szóval mit szégyelnél előtte, tudja hogy mivel jár.

2015. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyu, anyos nincsenek? Orulj, hogy ferfi letere kepes belegondolni abba, hogy segitsegre van szuksegetek es fel is ajanlja azt. Ha jo a viszonyom vele, persze, hogy elfogadnam. Nem kerdes. Ritka az ilyen.
2015. máj. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első babám most 2,5 hónapos. Apám 6 hetes kora óta van itt segíteni. Elsőre idegenkedtem a gondolattól, ugyan, mit tud ő segíteni. Aztán leesett az állam, mosogat, bevásárol, szórakoztatja az unokáját, mivel többemberes baba, nagyon nagy figyelmet igényel. Sajnos nem szopik, de így, hogy van aki foglalkozik vele, nyugodtan tudok fejni. Éjszaka is míg ő etet, én fejek. Aztán nappal altatja, ami nem kis munka, mivel dacol az alvás ellen. Nálam tényleg igaz az, hogy a szülés semmi, az elkövetkező időszakhoz képest.

Neki meg nagy öröm, hogy látja az unokáját, ahogy fejlódik, egyre okosodik.

2015. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hat ertem mi a dilemma. En sem akarnam aposomat a hazamban kettesben. Aranyos, de nem olyan a kapcsolatunk es o is egy nagy gyerek. Bar o ilyet nem is ajanlana fel.


De ha olyan tipus lenne apos, mint tied, hogy segiteni akar es tud is, akkor sztem elfogadnam. Aztan majd valahogy ellennenk. Az biztos, hogy kapcsolatepitesnek jo.


Te dontsd el, hogy kell a segitseg vagy sem. Ha kell akkor nincs mit agyalni.

2015. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ az egész, mekkora a házatok/lakásotok?

Ha van külön vendégszoba, vagy bármilyen szoba, ahova após el tud vonulni amikor nincs rá szükség, h nyugiban legyél, az úgy ok.

De ha csak 2 szobás lakásotok van, ahol az egyikben a gyerekek vannak, másikban meg ti, akkor elég zavaró lehet szoptatás meg hasonlók szempontjából.

Ha jó a kapcsolatunk szülés előtti héten mindenképp elfogadnám a segítséget, mert akkor még nincs semmi intim dolog (szoptatás, vérzés stb...) utána pedig tényleg helyzetfüggő.

Amúgy mennyire lakik messze? Ha egy városban laktok az is sztem nagy segítség lenne,h reggel jön, elviszi a nagyot oviba és hazafelé meg bevásárol vagy elmegy postára, receptért stb... aztán hazamegy. Neked akkor már csak délután kell a nagyobbért menni, de a kicsit is amúgyse árt napi 1x kivinni levegőzni, akkor megoldhatod a kettő feladatot egyszerre.

2015. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!