Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hete szültem császárral, a...

3 hete szültem császárral, a varratnál kb.1 cm-es rész piros, ma megnyomtam egy kicsit és nagyon pici genny is jött, elmenjek dokihoz?

Figyelt kérdés
Vagy itthon tudom valamivel kezelni? Mennyire komoly ez? Vagy egy szőrszál gyulladt be a varratnál?
2010. febr. 24. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha genny ürül belőle az már komoly gond!!!

Mindenképpen orvoshoz kéne menned vele!!!

2010. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én rögtön mennék, kényes testrész. Akár összenövések is kialakulhatnak az elhanyagolt gyulladás következtében. (Nekem is császárom volt.)
2010. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De csak egy gombostűfejnyi volt. Azóta semmi, csak piros ott. Igazán a baba miatt, ha nem lenne muszáj, nem mászkálnék, annyira kötött a programunk, hogy szopizik kb. 2-2,5 óránként.
2010. febr. 24. 13:39
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nekem is volt ilyen , én felhívtam a dokimat,aki kitisztította,de mondta,hogy nem szoktak vele semmit csinálni meg kell várni még összeforr. Kenni semmivel sem szabad a lényeg,hogy víz ne érje.

Hívd fel az orvosod,hogy nézze meg, valószínűleg érzékeny a bőröd a varróanyagra. nem kell megijedni,mert a hasfalat 8 rétegben varrják össze.

2010. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak egy gombostűfejnyi,mert az az öltés helye,de nekem még két öltésig nyílt szét.

Érdemes azért legalább telefonon felhívni.

2010. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

13.39!

Amíg gennyezik, nem fog összeforrni!!!

Azért én nem játszanék ilyennel, mert akármilyen gyulladás is lehet (vagy akár már van is!) belőle. Nekem olyan vágásom volt, ahol nem az egész hasfalamat vágták át, mert "csak" anyajegy gyökeret égettek, a varratom 1 hét után gennyesedett, amit ki kellett tisztítani és még gyulladáscsökkentőt is szednem kellett vagy 2 hétig!

És itt azért sokkal komolyabb vágásról van szó, mint az enyém volt...

2010. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Persze hogy gennyes,mert be van gyulladva!

Nekem 3 cm es lett a seb egyszer kitisztították és 4 hónap kellett,mire összeforrt.

De biztos,hogy nem fogják összevarrni.

Tapasztalatból mondom ,mert nekem is a császármetszés után nyílt szét a seb.

2010. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Te csak azt látod, mi van a bőrfelszínen és ahhoz közel. Én már láttam a bőr és a hús mélyebb rétegei felé terjedő gennyesedést, ami a felszínen nem volt látható.


Ez nem jelenti azt, hogy nálad már hatalmas probléma volna, de a bajt jobb megelőzni.

2010. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7 hete szültem császárral. kb a 2. hét után észrevette, hogy van egy kis pukli a varrat közepén. Másnap elmentem nődokihoz (a férjem unszolására), kicsippentette, és állítása szerint fél liternyi gennyes-véres folyadék jött. Még a kórházba is vissza kellett menni 3x, megnyomkodták, hogy jön e még valami, átkötözték. Szerencsém volt, megúsztam komolyabb baj és fájdalom nélkül, mert IDŐBEN elmentem orvoshoz.


Ja és bent a kórházban találkoztam az egyik csecsemős nővérrel, aki mondta, hogy vigyázzak a sebre, mert 2 anyuka jött vissza a kórházba sebgyulladás miatt. Újra kellett nyitni a sebet, majd varrni. Legalább 1 hétig megint kórház volt nekik. :(

2010. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Felszívódó varratom van, ha ez számít.
2010. febr. 24. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!