Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikbetegség a szüléstől?

Pánikbetegség a szüléstől?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gyereket, de fuldokló pánikbetegség fog el amikor a szülés folyamatára gondolok, 200-as a vérnyomásom, a párom meg erőltetné, h az a természetes, miért gondolok a császárra, megfosztom őt az élménytől. Rettegek tőle, nem találom szép látványnak, hogy lehetne ezt legyőzni?
2010. febr. 24. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass szüléstörténeteket, és olvass a fájdalomcsillapító módszerekről. 37 hetes terhesen 1 napot a szülőszobán kellett töltenem ctgre kötve, mert nagyon felment a vérnyomásom. 5 anyuka vajúdását, illetve babáik születését hallgattam végig. És az öröm és megkönnyebbülés hangjait!! Nem paráztam be, vártam a szülést, akkor már szerettem volna túl esni rajta, hiszen baba nem marad bent, nem igaz? 2 hét múlva megszületett a kislányom, és ha hiszed, ha nem, fájdalom nélkül! Tudom, hogy ez nagyon nagy szerencse, de fájdalom nélkül tágultam ki otthon, csak a magzatvíz elfolyásából tudtam, hogy itt az idő. Mire a kórházba értünk, teljesen ki voltam tágulva, 15 perc múlva, 2 tolással kibújt a babám. A tolófájás sem fájt, erős székelési ingerhez hasonlítanám. Szóval ilyen is van, ez lebegjen a szemed előtt, és ha valóban vágysz gyerekre, ne csak magára a szülés nehézségeire gondolj, hanem arra, ami azután következik. Fel a fejjel, legalább 6 milliárd ember él a földön, mindnyájunkat megszült az anyukánk... Meg őket is... Sok sikert a félelem legyőzésében, hidd el, csoda vár Rád!
2010. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
először is egy pszichológus, és perinatális tanácsadó segítségét kell kérned még terhességed előtt!! ha pedig már terhes vagy, akkor SASOK-ot végzett szülészorvost és szülésznőt válassz!!! www.sas-ok.hu itt meg tudod nézni a szakembereket. azt hiszem tudsz nekem privát emailt írni, ha kell nevet is tudok mondani Neked. ezt a képzést én is elvégeztem, ezért mindenképpen ajánlom, de én csak pszichológushallgató vagyok, közvetlenül segíteni nem tudok, viszont Neked sürgős és szakszerű segítségre van szükséged!
2010. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó pszichológussal.
2010. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Én is hasonlóan godolkodtam. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne azzal, ha császárral szülsz. Biztos sokan "megvetnek" érte, de én a császárt választottam. Persze nem választás kérdése elvileg, de minden megoldható. Keress egy olyan orvost, aki bevállalja. Nem hiszem, hogy bármi hátrányod lenne attól, hogy császárral szülsz, ha Neked így jobb. A tejem is beindult. Ráadásul kiderült, hogy jól döntöttem, mert a végén amúgy is császár lett volna több okból kifolyólag is.
2010. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek. Én most vagyok 31 éves, jelenleg 25 hetes terhes vagyok első babával, és én is rettegek. Eddig pont azért nem vállaltam babát, mert rettegtem. Azt gondoltam, a rettegés elmúlik a terhesség alatt, de nem. Viszont szülni mindenképp kell mivel útban a baba (akit egyébként nagyon de nagyon várunk!).

Tudod, életemben akkor voltam először nőgyógyásznál, amikor a teszt pozitív lett, azaz 31 évesen. Mindenféle orvostól, kezeléstől, vérvételtől félek. És ez betegség, nem hiszti.

Jövő héten megyek pszichológushoz, remélem tud segíteni.

A szülést el sem tudom képzelni másképp, mint császárral. Eddig úgy gondoltam, hogy direkt altatást fogok kérni császárnál, de miután megtudtam, hogy altatásnál csövet kell nyelni, lemondtam róla. Mostani állás szerint epidurális érzéstelenítővel szülök majd.


Amit tanácsolni tudok én is, az a pszichológus.

Nekem is tanácsoltak szülés-élmény olvasását, de nekem egyáltalán nem segített. Hisz nincs 2 egyforma szülés.


A Párod meglátod elfogadja majd a császár élményét is, az a legfontosabb, hogy a baba és Te is egészségesek legyetek. És sok kórházban az apuka bent lehet császárnál is, ezt majd meg kell érdeklődni.


Hidd el, öröm lesz ha majd a kezedben tartod a babát. Szánd rá Magadat, és meg fogsz barátkozni a gondolattal. Ahogy írtam, én is rettegek, de a pszichológus segít.

2010. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: és egyébként ha nem lesz fogadott orvosod, vagy nem akarja a császárt vállalni, akkor a pszichológus is kiadhat egy orvosi igazolást, hogy pszichikai okokból ő a császármetszést javasolja.
2010. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia. Nem hiszem hogy megcsászároznának emiatt. Császárt csak nagyon indokolt esetben csinálnak. Én is retegtem a szüléstől 16- órát vajudtam a fiammal és amikor be jött hozzám valaki akkor retegtem, hogy mit akar velem csinálni Nem kaptam epidurális érzéstelenítőt mert nem tudták, hogy érzékeny vagyok-e rá vagy sem. Szóval eléggé fájt azt mondják a vékony nők nehezebben tágulnak. Amikor a kislányt szültem akkor kaptam epidurális érzéstelenítőt úgy sokkal jobb szűlni szinte nincs is fájdalmad csak azt érzed, hogy feszül a hasad. Ne félj nem lessz olyan borzasztó, de orvosi segítséget viszont nem ártana kérnde ezt tapasztalatból mondom nekem ki alakult a szülés utáni depresszióm megpróbáltam magamba folytani és azóta pánik beteg lettem. Szörnyű ez a betegség és nem is tudom azt nyújtani a gyerekeknek amit kéne.
2010. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11.06-os vagyok és az utolsó hozzászólónak üzenem, hogy lehet a rettegés és a nagy félelem indoka a császárnak.

Sajnálom, hogy nem volt könnyű szülésed :(

Én jövő héten megyek pszichológushoz, remélem segít majd, s azt is, hogy Ő is a császárt javasolja majd.

2010. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!