Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a 34-35 héten folyik el a...

Ha a 34-35 héten folyik el a magzatvíz mentőt hívjak, vagy menjünk autóval? 60 km a kórház.

Figyelt kérdés
Van közelebbi is, de az inkább sintértelep :(
2015. máj. 25. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megindult koraszüléshez én inkább mentőt hívnék.
2015. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A mentő nem fog a távolabbi kórházba vinni, szóval döntsd el, melyik a fontosabb. Hogy gyorsan orvoskezekben legyetek, biztonságban, vagy hogy abba a kórházba menj, amelyik szerinted jobb.
2015. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vagy olyan kórházba ahol van koraszülött osztály...nem kérdés!!
2015. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

36. hét előtt olyan kórházba kell menni ahol van koraszülött osztály. ha nem olyanba mész, akkor mentővel átszállítanak, mert pocakban még bírják az utazást, ha megszületik és úgy kell szállítani akkor az veszélyes és téged nem is visznek át a picivel.

viszont ha a közeli kórházban van, akkor a mentő oda fog vinni...

2015. máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs a közeli kórházban koraszülött osztály! Viszont ismerősömet a férje ide hozta, nem vitte mentő messzebbre majd másnap, amikor rájöttek az orvosok , hogy baj van, akkor vitték a távolabbi kórházba, de sajnos addigra súlyosan károsodott a baba. Rettentően félnék.
2015. máj. 25. 13:58
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem érzem, hogy itt biztonságban lennék és a baba sem. egyre több a per,egyre több a gondatlanság,nem úri huncutságból választottam másik kórházat.
2015. máj. 25. 13:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Koraszülés esetében a legjobb olyan kórházba menni, ahol van koraszülött intenzív. Ha ezt nem tudom megtenni, akkor a legközelebbi kórházba menj. A kicsit szülés után koraszülött mentővel átszállítják majd. 34-35 hetesen nem valószínű, hogy kritikus állapotú lesz, inkább megfigyelés gyanánt.

Saját tapasztalat: 33 hetesen nagyon véreztem, a közeli kórházba mentünk. Kislányomhoz szülés után azonnal hívták a koraszülött mentőt, átszállították egy másik városba, a koraintenzívre. Én csak 2 nap múlva mehettem utána, akkor engedtek ki.

2015. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze erős vérzésnél nem is gondolkoznék, vagy erős görcsöknél sem. Inkább a kérdésem arra irányult, hogy spontán elfolyik a magzatvíz vajon van e kb 40-50 percem átmenni a messzebb lévő városba.
2015. máj. 25. 14:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 34 hétre szültem, 40 km a kórház, véres volt a magzatvíz, mentőt hívtam. Először 2 másik kórházba akartak vinni, én magyaráztam el nekik hogy ott nincs koraszülött osztály, végül utánakérdeztek a diszpécsernél aki elirányította őket a megfelelő kórházba. Szerintem ne foglalkozz azzal hogy kedvesek a kórházban vagy nem, szép-e a hely, csak a baba legyen biztonságban. Én a II.sz.Női klinikán szültem, átépítés alatt áll, le van pukkanva az egész, de nagyon profi a személyzet, megmentették a fiam életét, örülök hogy oda kerültünk. Ha lassan ér ki hozzátok a mentő akkor menjetek autóval, a mentőben semmit sem tudnak veled csinálni, csak fuvaroznak. Lényeg hogy hamar beérjetek.
2015. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
35. héten született babánál már az esetek nagy többségében semmi szükség koraszülött ellátásra. Ha sima kórházban szülsz, akkor talán egy kicsit tovább bent kell maradnotok, de ha olyanban, ahol PIC, akkor biztosan átkerültök oda, mert ez a protokoll (legalábbis ott ,ahol mi voltunk). Onnan nehezebb szabadulni, mint a sima kórházból.
2015. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!