Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal mennyi idő alatt...

Oxitocinnal mennyi idő alatt szülhet meg az először szülő nő? Mennyi a vajúdás, hány óra?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy alapesetben első szüléskor 8-10 óra a vajúdás plusz szülés. Ha oxit kapok majd ez lerövidülhet? Milyen érzés oxival vajúdni?
2015. máj. 25. 16:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
éjfélkor folyt el a magzatvizem, ezzel az a minimális fájás is elmúlt ami előtte volt. utána sem volt túl erős és hosszú fájásaim, reggel 5kor kaptam oxit, jó 2.5 óra múlva meg lett a fiam. erős fájások voltak, de nem volt annyira rossz mint amire számítottam.
2015. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nekem hajnali 3/4 3kor kezdődtek el a fájásaim, de ilyen kellemes volt az eleje, csak szépen nyugodtan jöttek. REndeződtek, és erősödtek, de délután 1-ig simán viselhető volt. 1kor kerültem be a szülőszobára, és fél 2-kor repesztették meg a burkot. Kicsit felerősödött ettől a fájás, szépen rendszeresen jöttek, már érezhetőbbek voltak, de még simán elvoltam velük.

2kor mondta a doki, hogy gyorsítsuk meg, ne húzódjon el a szülés, mert ez nem jó se a gyereknek se nekem. Első szülő nőként persze csak bólogattam és mindent elhittem a dokimnak. Így engedtem az oxy bekötését. Ezután 4,40kor már megvolt a gyerek. Viszont az oxy bekötése után olyan erős fájásaim lettek, hogy már kétrét görnyedtem, egybefolytak a fájások, és totál elvesztettem az érzékelést a külvilág fele. Arra emlékszem, hogy iszonyú erősen fáj és utána arra, hogy megvan a gyerek.

Ha újra csinálhatnám nem kérném az oxyt, inkább legyen meg 3-4óra mulva a gyerek, de a saját tempójában és az én saját tempómban. Sokkal jobb lett volna. :(

2015. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
En hiaba vajudtam 26 orat, utana pedig hiaba tartott 2 oran at a kitolas, tokeletesen uraltam a testemet, 100%-osan jelen voltam, a sajat tempomban csinaltam mindent. Nem mondom, hogy nem voltam faradt, mert az voltam, megis, annak koszonhetoen, hogy a szulesemet nem levezettek, hanem csak kisertek, igy szinte egyaltalan nem viselt meg a szules. Az elso perctol en lattam el a babat, egesz ejjel a kezemben tartottam, semennyit nem aludtam. Akkor mar masodik este, mivel elozo este pedig vajudtam. Azota se aludtam ki magam :)
2015. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Második gyerekkel indították be a szülést (burkrepesztés+oxitoxin)reggel fél9kor. Délután 1 körül született meg kisfiam.
2015. máj. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Engem és a szobatársamat is egyszerre indítottak reggel oxival, Ő még aznap délután megszült, én 2 nap múlva császárral...
2015. máj. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Semmivel sem különb, mint simán. Viszont, hogy meddig vajudsz nem oxi függő és az sem befolyásolja, hogy hanyadszor szülsz. Én elsőre 3 óra alatt szültem meg és ez az első fájásoktól számítva, amik egyből 5 percesek voltak (a kórházban oxit is kaptam). Másodiknál 1 óra alatt megszültem, úgyhogy ott sem volt idő se érzéstelenítésre, se semmire, hogy igazán belém csepegtessenek. Mindkét fiam időre (1 nappal a kiírt előtt) született.
2015. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Koszi szepen mindenkinek a valaszokat ! Orulok, hogy ennyien valaszoltatok. Itt nalunk is sajnos az oxi nagyon megy, mindig beadjak, mert nem akarnak a dokik bibelodni az emberrel, meg ugy vannak vele, hogy ne tartsa fenn a vajudo no a helyet..

Majd meglatjuk nalam hogyan lesz, de gyanitom nehezen fogok tagulni, egyszer volt mehszajtagitasom sajnos es akkor 6 es fel ora volt a tagitas a mutethez.

Mondta a dokim, hogy a terhesseg alatt ez szuper lesz, de a szulesnel mar annyira nem . 😀

2015. máj. 26. 19:12
 18/20 ciculi23 válasza:
én december 3-én szültem reggel megvizsgált a doki bő kétújjnyira nyitva voltam kaptam azért még prosztint azzal elvajúdtam a kórterembe délután fél 1-ig akkor elfolyt a magzatvizem és bekerültem a szülő szobába és olyan fél három körül megszületett a ks tündérkirálylányom:) de leszögezem én már a 37.től kórházba voltam toxémia végett de még szülés napja előtt kikéretőztem a boltba kaját venni szilveszterre :DDD kérdezte is doki hogy nem féltem hogy elhagyom a gyereket két zebra közt?
2015. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 ciculi23 válasza:
bocsi december 31-én szórakozik billentyűzet
2015. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem fél 12-kor kötötték be az oxit,előtte semmi fájásom nem volt,na de aztán egyből lett,brutál erős és szünet nélküli...Na,de 1-kor már meg is szültem szerencsére.
2015. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!