Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már volt egy császárom,...

Ha már volt egy császárom, kényszeríthet rá a doki, hogy a következő normál legyen?

Figyelt kérdés
Akkor, ha én a következőt is császárral szeretném szülni.

2014. dec. 15. 09:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Egy előzetes császár nem indokolja a következő császárt. Nemzetközi szinten ez trivialitás. Itthon azért könnyebben találsz rá orvost. A képzettebb orvosok azért nem akarják a második császárt elvégezni, mert nyomonkövetik a nemzetközi statisztikákat és látják, hogy sokkal kisebb a kockázata a császár utáni hüvelyi szülésnek, mint egy második császármetszésnek. Neked akarnak jót, amikor nem akarják elvállalni. Ennek ellenére persze, találni fogsz olyat, aki tojik az érdekedre, és kényelmesebb neki az előre tervezhetőség.
2014. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Jól írta az első! Ma már a felvilágosultabb orvosok tényleg nem pártolják a császár utáni császárt. És egyre többen vannak olyanok, akik igyekeznek rábeszélni az anyukákat a természetes szülésre akkor is, ha korábban császározták. Ez nagyon nagyon helyes is így.
2014. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Illetve én nem így fogalmaznék, hanem úgy, hogy nem köteles császározni, ha csak ennyi az indok, hogy volt már egy császárod.
2014. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%

Nem,nem kényszerithetnek, dönthetsz. Nekem az első sürgősségi császár lett, és a másodiknál megkérdezték a terhesség alatt hogy simán vagy császárral szeretném és én a császárt választottam, úgy is lett, kérésemre született úgy.

Akinél nem áll fönn az előző császárt indokló probléma, megpróbálhatja simán , ha mindenáron ez a mániája, de ha az előzmények függvényében te nem akarod, akkor figyelembe kell hogy vegyék a véleményedet, és ez már más eset, mint aki az első szülését akarja ok nélkül császárral.

Le fognak pontozni a turbóanyák, de hidd el igy van.

2014. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
4-es: szomorú, amikor anya szájából hallom ezeket a szavakat. Őszintén szomorú. Nem "turbóanya" vagyok, hanem egy egészséges nő, akinek fontos, hogyan születik a gyermeke. Alapvetően nem gond, ha valaki császárral akar szülni, ha neki ezek a dolgok nem fontosak, a lényeg,hogy minél gyorsabban "vegyék ki, és legyen vége". De gúnyolódni azon, aki a természetességet követi a megszállott szépségmánia és fájdalommentességgel szemben, ami a mai világot jellemzi, elfogadhatatlan. Elhiszem, hogy neked minden szempontból így volt kényelmes, de fogd vissza magad, amikor másokat véleményezel!
2014. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Mielőtt végleges döntést hozol, tájékozódj!

https://www.youtube.com/watch?v=fpWoTQUkfPg

2014. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
5-ös nem hozzád beszéltem, nem veszed észre? Túlképzeled magad és túlértékeled a szülésedet. Arról elkezdhetnénk vitatkozni, hogy a császárosok vagy a simán szülők szoktak-e gúnyolódni , meg magukat pár fokkal feljebb képzelni mint ahová valók.De nem ez volt az alapvető kérdés, és én arra válaszoltam, amit itt kérdeztek.
2014. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Császáros voltam. Ezért ez nem jött be. Az viszont biztos, hogy másodszor is mindent meg fogok tenni, hogy ez ne következzen be mégegyszer.
2014. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy te nem akarsz megint császáros lenni, más meg inkább igen. Nem a te tiszted le vagy rábeszélni, hogy hogyan szüljön a kérdező. Nem a te gyerekedet készül megszülni, semmi közöd hozzá. Ha érdemi választ nem tudsz adni, nem kell burkoltan sértegetni a kérdezőt, mert ő császárt akar.

Én is azt akartam másodszorra. Nem volt időpont, megvártuk, hogy spontán beinduljon, vajúdtam is. Tehát a dokinak így is, úgy is hajnalban kellett bejönnie.

Nem mindenki a szépsége és a hüvelye állapota miatt akar császárral szülni, lehet, hogy az első szülésénél a sürgősségi császár volt akkora trauma, hogy nem akarja még egyszer kockáztatni a babája épségét.

Ha császáros voltál, akkor tudod, milyen a pánik, amikor közlik, hogy most megyünk a műtőbe, főleg, ha megspékelik, baj van a babával...

Nem értem, miért kell támadni másokat, nem a te tested, nem a te gyereked, nem előleg foglalja le a műtőt!

Gondolkodtál már azon, mi lesz, ha téged kell megint a műtőasztalra tenni? Te ezt nem szeretnéd, hogy éreznéd magad, ha a dokid az asztalra csapva kijelentené, dehogy szülhetsz te hüvelyi úton, mész a műtőbe és kész?! Ugye, hogy neked sem tetszene...


Kérdező, a dokit konkrétan mereven elutasította a következő császárt vagy csak annyit mondott, majd meglátjuk?

Én úgy voltam vele, próbálkozzunk. Nem jött össze, nem bírta a heg, nem folyt el a magzatvíz, nem ékelődött be a baba, megint mentünk a műtőbe.

Beszéld át az orvosoddal, ha nem akarja, keress másik dokit!

2014. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem kényszerítés, hanem szakmai döntés. ÉS mivel az orvos képviseli a szakmát, nem te, ne akard eldönteni.


Én a helyedben örülnék, hogy olyan orvosom van, aki nem a neki kényelmesebbet választja, hanem figyelembe veszi az állapotodat, és cak valós indokkal végez hasi műtétet.

2014. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!