Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik első gyerekkel nehezen...

Akik első gyerekkel nehezen tágultak vajúdás alatt, azoknak a másodikkal is nehéz volt?

Figyelt kérdés
Első gyermekemmel nehéz, hosszú vajúdásom volt. Nagyon lassan tágultam, pedig szinte végig 3-5 perces fájásaim voltak. Az utolsó hétben járok a második babánkkal és csak érdekelne, hogy másnál hogy volt. A testem emlékezni fog ezekre a dolgokra és gyorsabban fog menni minden, vagy én egyszerűen egy nehezen szülő nő vagyok és most is így lesz? Nem idegeskedek ezen ne értsetek félre, lesz aminek lennie kell, csak sokszor eszembe jut így a finishben.
2015. jún. 18. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen körülmények között szültél?
2015. jún. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan mire gondolsz? Na jó leírom nagyjából mi volt. Kapásból 5 percenkénti fájásaim voltak, kb az első 24 óra türhető volt, a 25. órában feküdtem be a kórházba. Végig rám volt kötve a babamonitor, meg infúzión kaptam az antibiotikumot, szóval semmi esélyem nem volt, hogy olyan pózban vajúdjak amilyenbe akarok. Szerintem ez nagyban befolyásolta, hogy nehezen tágultam. Szóval ilyen körülmények között vajúdtam még vagy 10 órát mire eléggé tág lettem, hogy elkezdjem kitolni. EZ is tartott 2 és fél órát. SZóval tényleg hosszú és lassú vajúdás volt. Félek, hogy most is ilyen körülményeim lesznek, ebben biztos vagyok, ezért nem is akarom elkapkodni h bemenjek a kórházba, de már annakidekjén is nagyon erős 3 percenkéntinél mentem be és mégis fél napig eltartott mire meglett a gyerek. Esetleg mit tudnék csinálni, hogy megkönnyítsem az eseményeket?
2015. jún. 18. 03:50
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja és külföldön szültem akkor is és most is. Otthon tudom, hogy több lehetősége van egy kismamának a kórházban, itt sajnos nem.
2015. jún. 18. 03:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez melyik ország?
2015. jún. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kanada, Ontario
2015. jún. 18. 05:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Elképesztő! Magyarország hirhedten vajúdásellenes kórházi protokollal rendelkezik. a nyugati országokat jó példaként szokták emlegetni.

Tudsz másik kórházat vagy otthonszülést, vagy szülőotthont választani?

2015. jún. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is nehezen ment az első, kb olyan volt a szitu mint nálad (időben is), csak én nem AB-t kaptam hanem oxitocint, monitor rajtam, hanyatt fekve kellett mindent csinálnom.. Rettentően féltem a második szüléstől..

Éjfél után kezdődtek a fájások a másodiknál, de csak olyan lightosan, délben benéztünk a kórházba, labdán ültem, mászkáltam és fél 4kor megérkezett a baba :) 20 hónap van nálam a kicsik között, és emlékezett a testem szerencsére. Ugyanott szültem ahol az elsőt, és Magyarországon.

Kitartás, most sokkal jobb lesz neked is biztosan!!!! :):)

2015. jún. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es a megnyugtatóü szavakat! :) 6-os: A városban ahol élek ez a legjobb kórház a szülésre, akkor gondolhatod milyen a többi. Az otthoni szüléshez mr késő lenne előkészülni, meg nagyon félek tőle mivel USA-ban teljesen elítélik és elveszik a gyereket hónapokra miuztán kiderül, hogy otthon született. Igaz ez nem USA hanem Kanada, de nem vagyok teljesen tisztában az itteni viszonyokkal a kormány részéről ezügyben. A másik meg az, hogy nem is mernék itthon szülni mégha tudom is, hogy sokkal jobb lenne, mert pl ha annakidején én otthon születek és nem a kórházban akkor nem tudnak újraéleszteni születésem után közvetlen. Érted? Szóval azzal a helyzettel kell kezdenem valamit ami rendelkezésemre áll. CSak bízom benne, hogy most minden könnyebben fog menni. Végülis már ismerni fogom a kórházat, talán jobban el tudok lazulni majd vajúdás közben.
2015. jún. 18. 19:03
 9/13 anonim ***** válasza:

"ha annakidején én otthon születek és nem a kórházban akkor nem tudnak újraéleszteni születésem után közvetlen. Érted? "


Nem, mert én igazából a háborítatlan szülésre gondoltam.:)

Sok országban ez rendszeresítve van kivonuló elősesgélyapparátussal, monitorral a saját lakásokba, más országokban kórházakba, megint máshol szülőotthonba.

Biztos van ilyen lehetőség ott is. Az egy jelzés, hogy most félsz a kórházba menni.

2015. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindenesetre és sem fejenállva, sem fekve nem szülnék.:)
2015. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!