Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MÁV kórházban szülő anyukák!...

Alexa19 kérdése:

MÁV kórházban szülő anyukák! Kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

Augusztus végén szeptember elején fogok szülni és szeretném megkérdezni akik nemrég szültek a MÁV kórházban, hogy apuka bent lehet-e velem a szülés közben és utána a látogatás, hogy megy? Illetve a kicsinek mit kell bevinni a kórházi napokra? Pl.: kell-e neki ruha vagy a kórházban adnak? Pelenkát nekem kell bevinni?

Előre is köszönöm.


2015. jún. 19. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Haladjunk szép sorjában...

1. apuka már a vajúdás során is veled lehet, külön szülőszobák vannak, ahol te fekhetsz/labdán ülhetsz/sétálhatsz/hallgathattok zenét, viszont ott van ctg, gépek, minden. Nagyon szépek a szülőszobák, velük szemben rögtön a műtők. Csak akkor leszel egyedül, amikor megkapod egy külön helyiségben a beöntést és elmész wc-re, tusolni. Utána végig együtt lehettek.

Ha esetleg császárra kerülne a sor, apuka egy panorámaablakon keresztül nézheti a baba kiemelését, és ha nincs semmi probléma, rögtön meg is kapja. Ott előtte fogják letörölgetni, bebugyolálni, karszalagozni.

Szülés után is két órát kettesben lehettek, jön majd egy csecsemős nővér, aki segít mellre tenni a babát. A szülésznők profik, nagyon kedvesek, csak jó tapasztalatom volt velük, aki velünk volt, legszívesebben hazahoztam volna... :)

2. Látogatás.

Apa bármikor, a nap bármely szakában bemehet látogatni (általában 8-20-ig nem is szólnak), a kórtermekbe nem léphet be, max. pár pillanatig, amíg beviszi a holmidat vagy kiviszi. A kis kocsiban csak az ajtóig tolhatod a babát, ki nem viheted.

3. A baba holmija.

Vinned kell pelenkát (napi 5-6 db-ot számolj, tehát egy kisebb csomag kell). Popsitörlő kell még. Jó, ha viszel neki saját bodyt, rugit, textilpelenkát, kis vékony sapkát, esetleg saját plédecskét. Van kincstári ruha is, de a csecsemősök mondták, jobb a baba érzékeny bőrének a mama által finom mosószerrel, gondosan mosott és öblített, puha ruha, mint a tömegmosásban keményre száradt, durva holmi. Ha viszik fürdetni, csak szólni kell, hogy saját a ruha, bekészíted mellé a tisztát és azt fogják ráadni, mellette lesz a piszkos.

A babának más nem kell, alkoholos kendőt kaptok a köldöktisztításhoz, popsikrémet. Minden ott lesz a szobai pelenkázón. Én egy papír pelenkázóalátétet is vittem.

Ha esetleg kisebesedne a cicid, a csecsemősök adnak rá krémet, ha kéred, kézzel fejni is megtanítanak.

A baba nem fog kapni sem vizet, sem cukros vizet, tápszert csak akkor, ha a születés után eltelt 48 óra és a baba besárgul, kezd kiszáradni, ill. nagyon esik a súlya.

2015. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírásodat :) Nagyon aranyos vagy.
2015. jún. 19. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szinten ott szülok es akkora vagyok kiírva :) ha minden igaz szept 1:) kisfiú vagy kislány?
2015. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia. Kislány lesz :) Neked? Mi elméletileg Szeptember 11-re vagyunk kiírva de senki szerint nem marad bent olyan sokáig :)
2015. jún. 21. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!