Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Velem van a baj, vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, vagy a családi háttér az ok? Megváltozhat ez vhogy vagy kérjek komoly segítséget?

Figyelt kérdés

A szüleim csak azután házasodtak össze h a testvéremmel megszülettünk majd nagyon hamar elváltak. Sok veszekedés volt, sokáig nem mondták meg az igazat a kapcsolatukról. nemrég sikerült ezt csak tisztázni, rettenetes veszekedések voltak, a szüleim gyakorlatilag nem bírták elviselni egymást, így nőttem fel, sosem láttam együtt egy normális családot, férj-feleség kapcsolatot.(A viszony mindkét szülőmmel eléggé elmérgesedett sajnos, szóval a létező legesélytelenebb, hogy erről velük beszéljek.) A nagyszüleim is mindkét oldalról elváltak, így ott sem láttam soha, milyen amikor két ember együtt öregszik meg. Szóval kb fogalmam sincs, hogy viselkednek az emberek egy párkapcsolatban. Eddig is fájt látni, hogy ez mindenkinek kézenfekvő a korosztályomban csak nekem nem, de most itt a lehetőség, hogy barátom legyen és fogalmam sincs, hogy mi miért van, mire mit kéne lépnem vagy hogy hogyan is zajlik egy fiú-lány kapcsolat. (A más emberekkel való barátkozásban is rengeteg problémát jelent, hogy nem tudom hogy közeledjek emberekhez, nem csak fiúkhoz,hanem úgy általában bárkihez... Persze vannak barátaim, de nagyon nehezen alakítok ki kapcsolatot, ha már kialakult akkor viszont már semmi probléma...)Amiért nem látok példát a szüleimtől, rokonaimtól a párkapcsolatok terén nem akarok belevágni ezekbe, pedig a korosztályom-beli lányok leghőbb vágya,hogy pasijuk legyen. Én nem akarok, mert nem tudom, hogy kell viselkedni egy barátnőnek. Lehet, hogy nem hangzik olyan gázosnak a problémám, de az életben, a gyakorlatban nagyon nagy sz.rba kever állandóan, hogy nem merek a felém lépő fiúkkal mit kezdeni. Szeretnék ezen változtatni, de nem merek erről senkinek beszélni, mert UTÁLOM más emberek nyakába varrni a problémáimat. Lehet, hogy pszichológushoz kéne fordulnom, vagy valami fiatalokra specializálódott kapcsolatteremtés segítő izéhoz (nem tudom, létezik-e ilyen "szakma" vagy valami..:D)? Úgy érzem, egy kellően türelmes ember mellett magam is ki tudnám tapasztalni hogy hogyan is kell viselkednem egy kapcsolatban, de gondolom egy pasi sem akar a barátnője pszichológusa is lenni a kapcsolatukban...

Mit tegyek? Hogy tudnék ezen változtatni? A legegyszerűbb lenne, ha szakemberhez fordulnék? Volt itt már valaki hasonló helyzetben? Hogy sikerült kimászni belőle?

Köszönöm a segítséget!(:



2012. aug. 17. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban egy kellően türelmes megértő pasi kell neked.

Sajnos csak rossz példát láttál a szüleidtől

Hány éves vagy?

2012. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy van ilyen szakember. Vannak, akik direkt fiatalokra tinikre/kamaszokra specializálódnak. De ha rákeresel a google-on, hogy pszichológus válaszol, valszeg még olyat is találsz, akivel mailben tudsz beszélni és vagy segít, vagy ajánl valakit.

Amúgy nem különösebben bonyolult egy párkapcsolat, a legtöbb dolog jön magától, bár lehet csak nekem nehéz átérezni, hogy milyen az, ha otthon nem kaptunk róla közvetett infót.

2012. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bocs, elfelejtettem odaírni 16/L(:
2012. aug. 17. 19:04
 4/6 A kérdező kommentje:
jah és köszönöm a villámgyors segítségeket!(:
2012. aug. 17. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy.Ezeken a problémákon lehet változtatni :)

1. voltam

2012. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A barátnő nem egy külön állatfaj, akinek beprogramozza a DNS-ét egy ép család. Barátnő (ebben a kontextusban) egy lány, aki párkapcsolatban van valakivel. Ennek a valakinek a barátnője, onnantól, hogy szeretik egymást, és együtt szeretnének lenni testileg-lelkileg. Nem kell túllihegni. Nekem sem volt családom, de az ilyen viselkedés belülről jön. Attól még, hogy beleszeretsz valakibe, még nem kell máshogy viselkedned. Add önmagad, és szeresd, ennyi a titok.
2012. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!