Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hat éve alkoholista vagyok,...

Hat éve alkoholista vagyok, szeretnék addiktológián segítséget kérni. Kiskorú vagyok. Az iskola, háziorvos, szülő stb kap értesítést ha bejelentkezek?

Figyelt kérdés

Vagy teljesen anonim a dolog? Mennyire kezelik bizalmasan az adatokat? Esetleg valaki aki járt már ott? Vagy várjak amíg betöltöm a 18at?

(Jogos lenne a kioktatás, de most nem erről szeretnék hallani.)

A válaszokat előre is köszönöm.

17/L



2013. szept. 1. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2%

Az igen, ráadásul lány... Milyen értékrended van neked, Te?


Mikor töltöd be 18-at?

2013. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2%
11 évesen kezdtél inni és azóta alkoholista vagy? Hogy nézhetsz most ki... brrr....
2013. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

talán olyan családi háttere van, aminek köszönheti, ne ítélkezzetek más felett anélkül, hogy ismernétek mi áll a háttér mögött

nem mindenkinek adatik meg normális gyermekkor...


kérdező: gondolom, ha orvoshoz fordulsz ezzel, akkor ő tud segíteni, el tudja mondani, hogy erről kiket kell értesíteni

2013. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

ez most komoly?



iskolába sem jársz, hogy nem tűnik fel valakinek, hogy nincs rendben minden nálad?


egyébként mennyit iszol, ami miatt alkoholistának tartod magad?

2013. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Más emberekkel szemben rendben van az értékrendem, nem vagyok rasszista, felszínes, nem a pénzes emberekre hajtok, nem a legalja tolvajokkal barátkozok, de önmagamat nem tudom megfékezni ivás terén.


Május közepén töltöm be.


Nem látszik rajtam, külsőre legfeljebb kialvatlannak mondanak, de nem hullik csomókban a hajam, nem hullott ki a fél fogsorom, nem vagyok ráncos, de belül rohadok.

2013. szept. 1. 20:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Járok iskolába és nem tűnik fel nekik, csak hogy gyakran vagyok fáradt és sokat fáj a fejem. Régebben napi egy-két liter bor volt az átlag vagy 3-7 feles, egy időre abbahagytam, most három hónapja megint nem bírok leállni, 2-3 felesnél vagy fél liter bornál ritkán kevesebb.(Van hogy ezeknek a háromszorosa)
2013. szept. 1. 20:40
 7/17 A kérdező kommentje:

A háziorvoshoz nem merek fordulni, őt eléggé ismerem ahhoz, hogy tudjam a reakcióját. Fütyül az orvosi titoktartásra, csak gyógyszert írni meg ordítani tud. Amikor beteg voltam és nem bírtam enni, akkor az volt a válasza, hogy 'bezzeg a csipsz lemegy dagadtkám..' (A testalkatom a éppen hogy csak súrolta normális kategória felső határát)

Ilyen emberhez lehetetlen fordulni.

Ezért gondoltam az addiktológiára, mert ott komolyabban vennék, őket erre képezték ki, és ha bennük meg lehet bízni, akkor van esély kimászni anélkül, hogy a környék, az iskola, az egész tanári kar, a rokonok és az orvosi rendelő rajtam csámcsogna.

2013. szept. 1. 21:30
 8/17 anonim ***** válasza:
egy próbát megér
2013. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon jó az hogy erre magadtól rájöttél, gondolom a háttér nem olyan aki támogat és segít :( Hívj fel illetékest telefonon, úgy személytelen és mégis meg tudják mondani a válaszokat. Ne várj májusig, nagyon messze van még a Te helyzetedben! Sok sikert és kitartást!
2013. szept. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Keresek valami infóvonalat, ez eszembe sem jutott.:)

Régen felismertem és a mostani helyzet sokkal jobb, mint ami előtte volt, próbálok valami tisztességes vagy legalább elfogadható

életet élni, de az ital abbahagyása már nem megy egyedül, már a valóság az ami szürreális sokszor.

Azért nem szeretném ha kiderülne, mert a családom már így is szégyenkezett eleget (nem csak miattam), ezt már ők sem viselnék el és én sem, akkor tényleg semmi sem maradna.

És azoknak is hálás vagyok akik a maguk módján fejezték ki, hogy ez nem élet amit csinálok. Tudom, hogy nem a magamfajtákra van szüksége a társadalomnak. Fáj, fáj, de igazuk van.

Aki járt már addiktológián vagy van valami személyes tapasztalata, annak a beszámolóját is szívesen hallgatnám.

2013. szept. 2. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!