Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg van olyan hogy valaki...

Tényleg van olyan hogy valaki 4-5 napig vajúdik?

Figyelt kérdés

Olvasgattam egy oldalon hogy ki mennyi idő alatt szülte meg a babáját, és volt 3-4 anyuka aki azt írta 4 meg 5 napig vajúdtak. Létezik ilyen?

Számomra ez olyan hihetetlen hogy az orvosok hagynak valakit ennyi ideig vajúdni a mai világban...


2015. jún. 19. 21:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
Akkor ezzel azt akarod mondani,hogy ez igy volt helyes?en ha ot nap mulva nem lettem volna olyan hatarozott,kovetkezo hetfon kellett volna bemennem a korhazba.ez azt jelentette volna ha jol szamolom nyolc nap tiz perces fajasokkal.ember a talpan Aki azt kibirja,emelem kalapom elotte...
2015. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Akkor most én is vajúdok? Kinyílt méhszájjal vagyok itthon, rendszertelen 5-25 perces fájásokkal. Némelyik olyna, hogy megkönnyezem, némelyik, fájó, de "csak" keményedés.??
2015. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

,,rendszeres mehtevekenyseg melett mehszaj valtozas,,

rendszertelen fajas az nem rendszeres es ha a kinyilt mehszaj nem valtozik akkor nem vajudasnak hivjuk

A szules latent fazisa sokaig tarthat ezt igy alakitotta a termeszet ha tetszik ha nem.

A latent fazisban sok idod van ilyenkor lehet meg megfozni hetvegere ,megnezni egy jo filmet teleengedni a kadat zenetallgatni taskat bepakolni babaruhat vasalni.

Ha a kismama felhiv megyek megnezem ot mindig maradok 2 orat es figyelem mi tortenik.

Ha a belso vizsgalat es a fajasok azt mutatjak meg latent a szules es nem erte el az aktiv tagulast akkor megbeszelem a kismamaval mindketten probaljunk meg aludni es ne szamoa fajasokat foglalja el magat ejjel pedig aludjon.

masnap reggel felhivom es egyeztetunk.

Az elso szulo nok sokszor 2-3 napig latente fazisban vannak

Nehez elfogadni de ez a dolgok menete.

Sok kedves szo tamogatas otletek segitik vegig ezen a nehez es bizonytalan szakaszon

Utolag mindig megbeszelm mindenkivel hogy ereztek a kulonbseget az igazi vajudas es a latent fazis kozott.

Ha egy kismamat bolcsen tamogatnak empatiaval akkor szep termeszetes beavatkozas nelkuli szulese lesz hosszu vagy rovid latent fazisal.


A masik : mi az ,,a mai vilagban,??

Mi valtozott szerinted a noi testben tobb mill ev alatt??

elarulom semmi

Hogy fejlett az orvostudomany ??

Igen de ha feleslegesen beleavatkozunk a termeszetes dolgokba tobbet artunk mint hasznalunk vele.

2015. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Egy pénteki napon szültem , előtte otthon 3 napig vajúdtam és a kórházba érve még nem voltak öt percesek a fájások, mégis 3 ujjnyira tág voltam. A 3 nap vajúdást nem úgy kell elképzelni, mint valami horrort, amit üvöltve csinál végig az ember, kínok közt. A fájások közt takarítottam, pakolásztam, stb.
2015. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
napok óta 3 ujjnyira tág vagyok, sok a fájás mégsem történik semmi. :( Utolsó hasonlóan voltál otthon?
2015. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én 2,5napot vajúdtam. Reggel fájásokkal keltem ,nagyon rendszertelenek voltak, 3-5-4 percenként jöttek de ezek még simán kibírhatók voltak másnap reggelig egy cm-re tágultam ki, következő nap már erősebbek voltak aludni sem tudtam,másnap reggelre 2cm-re tágultam, akkor repesztettek burkot, kaptam oxitocint,onnan felgyorsult minden, felerősödtek a fájások, rendszereződtek is, kaptam oxitocint, dél után nemsokkal toltak a műtőbe.
2015. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Mint írtam vajudâsrol van szó, azt írták 4-5 napig aktív fájásaik voltak, kórházban vajúdtak. Ezt nem akarom elhinni hogy a kórházban várnak közel egy hetet ha valakinek rendszeres fájásai vannak.

A mai világot pedig úgy értettem hogy lehet hogy régen mikor otthon szültek a nők akkor megtörtént ilyen hogy napokig vajúdtak, de ma már nem hiszem hogy van ilyen. Képzeld nem gondoltam hogy a női test változott az évek alatt, nem vagyok ennyire ostoba.

2015. jún. 20. 11:01
 18/24 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy azt írták páran hogy azért vajúdtak annyi napig mert nem tágultak és a kínok kinját élték át , majd 4-5 nap után lett császár belőle.
2015. jún. 20. 11:07
 19/24 anonim ***** válasza:

#12

Te nem vajudsz, hanem internetezel.

2015. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem csütörtöki napon 12 órától voltak 3-7 perces fájásaim, szombat 8óra 10 perckor született meg a fiam. 2 napig nem aludtam a fájdalomtól, az utolsó 2 órában kaptam oxit onnantól felgyorsult.
2015. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!