Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem evidens az emberek...

Miért nem evidens az emberek számára, hogy nem állítunk be egy frissen szült nőhöz és egy újszülötthöz rögtön a kórházból való hazatérés után? Tényleg ennyire nem nyilvánvaló, hogy ez mennyire alkalmatlan pillanat, és mennyire zavaró?

Figyelt kérdés

Az ihlette a kérdést, hogy másfél héten belül szülök, és már nem tudom hányadik rokon, ismerős, barát kezdte itt el nekem bejelenteni, hogy akkor ő aznap, mikor a kórházból hazaérünk, vagy másnap jönne látogatni. Nagyon kedvesen, finoman mondtam meg mindegyiknek, hogy aranyosak, hogy érdeklődnek és aggódnak, de várjunk ezzel inkább egy pár hetet, míg kialakul valami rendszer, első baba, azt se fogom tudni valószínűleg, hogy merre vagyok arccal előre. Ráadásul császáros leszek, erősen kérdéses, hogy mennyire fogok tudni itt ugrálni (bár ez sima szülésnél is kérdéses). Hát, iszonyatosan döbbenten és sértődötten néznek, némi egyértelmű éllel válaszolják, hogy "bocsánat, a világért se akarunk zavarni"... Pedig azt nem is említem, hogy hármasban is jó volna lenni egy kicsit azért.


Most tényleg én vagyok túl hisztis, hogy nem akarom, hogy már az első héten mindenki ott tolongjon? Félreértés ne essék, nem zárok ki mindenkit, a szüleim, férjem szülei, sőt, a nagyszüleink is jöhetnek, megnézhetik a babát stb., de nem gondolom, hogy az 56. unokatesónak, nagynéninek és a haveroknak is itt a helyük ilyenkor. Ők viszont valamiért evidensnek tartják, hogy azonnal ide kell csődülni mindenkinek. Nekem ez annyira furcsa, számomra teljesen logikus volt mindig is, hogy ilyenkor pár hétig nem illik zavarni senkit. Én gondolom rosszul és én vagyok antiszociális?


2015. jún. 27. 19:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, amit szeretnél.

Nálunk is csak a nagyszülők voltak ott az első napokban, a távolabbi rokonok 2 hét után jöttek, barátok meg 1 hónap után.

Szerencsére maguktól gondolták így, tehát azért nálunk magától tudta mindenki, hogy mikor illik babanézőbe menni.

Egyrészt akkor esel éppen haza, neked is új minden, pihenni szeretnél, kicsit megszokni otthon, megszokni otthon a picivel, arról nem is beszélve, hogy egy éppen csak megszületett pici ujjszülöttnek még kb. semmi védekezőképessége nincs, tehát nem, nem vagy sem hisztis, sem antiszociális, ha megkéred őket, hogy néhány hét után jöjjenek csak a távolabbi rokonok és a barátok.

2015. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek és ha vki ezen megsértődik tegye én már rég nem foglalkozom ezzel. Elsőnél és másodiknál a kórházba is csak a nagyik ill. 2 közeli unokatesóm jött be akikkel szoros a kapcsolatunk. Én mindenkinek a tudtára adtam, hogy nem szeretném ha ott tolongnának és itthon sem ezt szeretném. Párom itthon volt 2 hétig mi együtt akartunk lenni. Szóval hozzánk még a nagyik sem igen jöttek addig. A rokonok csak 5-6hét után vagy 1-2 hónap után, Volt akinek ez alap volt, volt olyan akinek nem tetszett és a másodiknál már volt olyan aki már emiatt el sem jött (most 9 hónapos a pici). Ha vki nem akar téged megérteni akkor nem kell vele foglalkozni.
2015. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rokonoknak, barátoknak eszükbe nem volt jönni legalább 6 hétig. de volt az több is,szerintem 8-9 hetesen jöttek külön-külön. Először nektek kell összeszokni,és járni is alig bírsz majd,nemhogy őket kínálgatni. Meg ilyenkor ha alszik a baba, neked is jól esik majd a pihenés,nem pedig ülni a vendégek között, azt gondolva, hogy menjetek már el, fáradt vagyok. A nagyszülők persze más, ahogy írtad is.Ők jól jönnek majd :) Ráérnek megsértődni, majd megbékélnek. És egyébként is 6 hét gyermekágy, ami azt jelenti, hogy 6 hétig neked is sokat kell pihenni, regenerálódni. Addig nem illik látogatni.
2015. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van és látod itt mindenki úgy gondolja, ahogy te, mert az a normális, én is így voltam vele és szerencsére nem is volt ebből gond nálunk,most se lesz másképp remélem :)
2015. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

En is hasonloan gondolkodom, mint te. Mi kulfoldon elunk, ferjem itthon lesz velunk 2 hetet. En azt sem szeretnem, hogy arra a 2 hetre a nagyszulok kijojjenek. Persze ha egy varosban elnek, mas lenne, akkor szivesen latnam oket,par orara, de hogy a nap 24 orajaban 2 hetig ott legyenek, nem, nekem az sok....tegnap aposom jelentette be, hogy o rogton szulesre kiutazik..elotte meg anyum sertodott meg azon, mert mondtam neki, hogy csak ra 2 hetre hogy meglett a baba. Tudom, hogy onzo vagyok, de ilyen az ember eleteben egszer, ketszer van, es azt szeretnem, hogy az elso ket het csak rolunk szoljon.

Bar hozza kell tennem, hogy anyumnak is nagyon nehez termeszete van, es szolgalni kellene, mint ahogy aposomnak is..

2015. jún. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban már a szülésnél nehezen ment a nem szócska értelmezése és elfogadása. Gondok voltak a kisfiammal és altatva császároztak. 6 óra ébrenlét után láthattam először, de "természetesen" látogatási tilalom ellenére anyám bejött utánunk a kórházba és apuci után másodikként láthatta. Sosem fogom ezt megbocsátani, örökké tüske lesz, hogy engem azzal a tudattal toltak a műtőbe, hogy nem is biztos, hogy babával megyünk haza, ő pedig teljesen nyugodtan a sokszori tiltakozás és a tilalom ellenére is ott tobzódott a szülészet előtt. Meg van sértődve, szerinte semmi rossz dolog nem történt....
2015. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!