Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik tapasztalt anyukák...

Kismamik tapasztalt anyukák mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
38.-hetes terhes vagyok programozott császárom lesz mert faros a babám első baba.A kérdésem az lenne hogy kérhetem e az altatást? nagyon pánikolok a spinális érzéstelenítéstől rettegek attól hogy ébren legyek miközben operálnak nagyon félek.
2015. júl. 7. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, kérheted. Az aneszteziológus meg eldönti, hogy mi indokolt, mi nem. Nekem az elsőnél megkérdezte, és a spinálist ajánlotta, választhattam volna, olyan volt a helyzet. A másodiknál nem volt opció, a sürgősség miatt.
2015. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Életed végéig bánni fogod. Én pánikrohamot kaptam az elsőnél, másodiknál végig pánikállapotban voltam, 2 császár. De amikor kiemelték, megmutatták, majd a köldökzsinór elvágása után a nyakamhoz tették, elsírtam magam a meghatottságtól, majd mire összezárt a két orvos és betoltak az őrzőbe, addig ő apukával fürdetés, mérés, apgar, majd hozták nekem és mellre tettük rögtön, és hármasban maradhattunk 3-4 órát mindkét lányomnál! Kb. 30 percet volt távol tőlem. Altatás után kába maradsz, nem is tudom hogy megkapod-e rögtön a lányodat.
2015. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ma voltam altatós orvosnál akivel végülis az érzéstelenítésnél maradtunk de én még mindig nagyon félek tőle hogy nem találják el elsőre vagy érezni fogok valamit remélem minden rendben lesz
2015. júl. 8. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Ettől én is rettegtem, ezért is ragaszkodtam a természetes szüléshez, persze nálam nem állt fenn farfekvés. DE! Azóta egy sereg anyukát megismertem, akik spinális érzéstelenítéssel szültek: soha egyik sem panaszkodott arra, hogy élve boncolták volna. :) Addig el sem kezdik, amíg érzed, ha pedig nagyon nem akar összejönni - mert egyébként előfordul, hogy "nem áll be"(ezt így mondják a bennfentesek) - akkor meg elaltatnak.

Tökéletesen megértem a félelmeidet, de hidd el, nem fogsz érezni semmi borzalmat, a normál szüléshez képest meg végképp.

Élvezd ki az utolsó napokat, mert a neheze a szülés után jön! :)

2015. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ne félj tőle. Nekem volt mindkettő, a második pszichésen sokkal rosszabb, fizikailag könnyebb volt (az altatásos), és ha lehetőségem lett volna választani, akkor a spinálist választottam volna. Ha lenne 3. gyerek, így tennék. Feküdj, ameddig kell, ne emelgesd a fejed utána, csináld, amit mondanak. Közben meg nem arra fogsz figyelni, hogy félsz. Megéri az a kis izgalom, hidd el!:)
2015. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat lányok nagyon remélem hogy nállunk is minden rendben lesz és akkor végre megnyugszom I.válaszoló remélem nekem is ilyen jó élményem lesz és pár hét múlva az én szavaimmal is tudok majd nyugtatni előtte álló kismamákat.
2015. júl. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!