Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Tapasztalt valaki...

Kismamik! Tapasztalt valaki alacsony vércukorszintet a terhessége alatt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Általában igen, hiszen a terhesség inzulin rezisztenciát eredményez és ezt ellensúlyozandó nagyobb az inzulintermelés, ami alacsony vérnyomást okoz.

A cukorbetegség egyébként (ma hallottam a rádióban) így kezdődik, kórosan alacsony vércukorszint, ami az inzulinrezisztenciát ellensúlyozza és ebben kimerülnek a sejtek és egyszer csak nem termelnek tovább, nem többletet, hanem gyakran semennyit.

2011. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony vérnyomást nem okoz cukor:)


Mennyire alacsony a cukrod? Hirtelen esik le? Voltál már terhelésen? Ha még nem és rosszul vagy, akkor érdemes a terhelést megcsinálni!

2011. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

oké bocs, természetesen alacsony vércukorszintet.

Nekem terheléses is 3,5 volt. Négyszer is. Még éhgyomrinak is alacsony, mindig ezt mondták. Bár cukorbeteg még egyelőre nem lettem.

2011. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elmúlt fél órát azzal töltöttem, hogy kerestem a neten a vércukorszint és a vérnyomás között összefüggést - én nem találtam. Úgyhogy kedves első, küldjél légyszi linket.


Nekem alacsony, éhgyomri 4,8, terhelés után egy órával 4,3.

Az első két terhességem alatt éppen, hogy határértéken belül volt - mármint a felső határérték alatt volt egy gondolattal - úgyhogy ez nekem is újdonság.

9 hetes kismama

2011. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké :)

Csak hirtelen megijedtem, mert a vérnyomásom is a béka popsija alatt van...

2011. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)Ma délelőtt lett kész a terhelés eredményem,és ott az éhgyomri cukrom 3,7 lett.A 60 perces 6,2..a 120 perces 4,3 Az utóbbiakra a védőnőm azt mondta teljesen normális.Csak az éhgyomri miatt ijedtem megy egy kicsit(Neten utána néztem és írnak mindenféle borzalmakat,amivel ráhozzák az emberre a szívbajt)
2011. szept. 1. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3.7 teljesen normális! Ne olvass a neten borzalmakat, mert nagy része baromság! Tökéletesek az eredményeid!!!
2011. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek:)Megnyugodtam!Mindenkinek nagyon boldog babavárást és egészséges kisbabákat kívánok:):)
2011. szept. 2. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!