Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erőszakos vizsgálat szülés...

Erőszakos vizsgálat szülés közben. Más is járt így?

Figyelt kérdés

Mondta az orvos, hogy megnézi, hogy állunk. Aztán úgy vizsgált meg, hogy jobban fájt, mint maga a szülés addig. Könyörögtem, hogy hagyja abba, de rám sem nézett, tette, amit akart. Azt mondta, nem csinált semmi különöset, csak megnézte, beilleszkedett-e a baba feje. Aztán elmondta, hogy még alig tágultam 2-3 centire, és ebből császár lesz. Mindezt a jelen levő férjemnek mondta, nem nekem. Én mint ha ott sem lettem volna.

Erőszaknak éltem meg, és nem tudom hova tenni, pedig nem mostanában történt, mégsem felejtődik el bennem. Normális ez a viselkedés? Ennek így kell lennie? Szülés alatt tényleg ennyire fáj egy vizsgálat? Persze fájás alatt csinálta, mikor máskor.


2015. júl. 23. 12:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a méhszáj vizsgálat fáj. Nekem többnyire a szülésznő nézte, aki tök óvatos és gyöngéd igyekezett lenni, mégis fájt. Sajna ez ilyen.
2015. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Fájás alatt kell csinálniuk, mert akkor érzik igazán, hogyan is állsz.

Nekem nagyon jó fej dokim volt, óvatos is volt, mégis kijött a szemem, amikor megnézte a méhszájat vajúdás közben.

2015. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Én mondhatni hang nélkül szültem, csak egyszer jajdultam fel, közvetlen a kitolási szak előtti utolsó tapintásos vizsgálatkor, annyira fájt. A mai napig nem tudom, hogy valóban simán vizsgált-e vagy leválasztotta-e a burkot, és nem is fogom megtudni.


Annak úgy kell lennie, hogy fájás közben vizsgál, hiszen fájás közben tágulsz és pont ennek a mértékét, hatékonyságát vizsgálja, ezt tehát helyesen és szakmailag korrektül tette az orvosod.


szerintem nagyon érzékenyen reagálod ezt le, de nyilván az érzéseinket nem kell magyaráznunk. Viszont nem hiszem, hogy bármiben is segít, ha azt írjuk, hogy ennek így kell lennie, vagy azt, hogy nem, nem így kellett volna lennie.

2015. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem fájt,mikor a.méhszájat nézte.

Lehet,hogy kézzel tágított, nem?


Egyébként fájás közben kell nézni a tanulást, erre rá is kérdeztem vajúdás alatt.

2015. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor sem tudom elfogadni, hogy ez így normális. Nem lehet normális figyelmeztetés nélkül fájdalmat okozni, a kérésre, miszerint hagyja abba nem reagálni, aztán nem tájékoztatni szemtől-szemben, hogy mi történt. Nem veszi be a gyomrom.


Tényleg nincs ellenpélda?

Nektek nőként ez teljesen belefér, ez nem gond?

Miért is ne okozna fájdalmat egy ilyen érzékeny időszakban?

Csak én érzem úgy, hogy ő van értünk és nem én érte, hogy alkalmazkodjak az orvosomhoz???

2015. júl. 23. 12:39
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos nagyon fáj, és ahogy írták fájás közben kell csinálnia.

Mondjuk van doki és doki között különbség, mert amikor bementem szülni az ügyeletes is megvizsgált, akkor tényleg csillagokat láttam, annyira fájt, a saját dokim vagy a szülésznő ahogy vizsgált az teljesen más volt.

2015. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

* tágulást

Utolsó voltam!

2015. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze a nagyon fáj és fáj között van különbség, meg orvos és orvos között is, de a méhszájvizsgálat sokszor fájdalmas.

Az viszont érthető, hogy rosszul esett, hogy nem figyeld rád, és nem veled beszélt. Az azért nem túl kedves...

2015. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Jaj, hát persze, hogy fáj a szülés, ez nem lepett meg. De ez a személytelenség, hogy ha kérem, sem hagyja abba, ez teljesen ledöbbentett, és a mai napig fájdalmas emlék. Nagyon más az, hogy kéri, hogy lazítsak, szól előre, hogy kellemetlen lesz, és azt mondja, hogy igyekszik mielőbb elvégezni a vizsgálatot és valóban igyekszik óvatos lenni. Ez megint más, mint jönni, közölni, hogy megvizsgál, majd nyomni,mint süket az ólajtót... és még elnézést sem kér. Tudom, hogy érzékeny vagyok, ez tény, de az én testem, ráadásul intim része, szerintem elvárható lenne egy minimális empátia.
2015. júl. 23. 12:44
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

Nekem nőként maximálisan az járt szülés közben a fejemben, hogy a baba egészségesen szülés alatti oxigénhiány nélkül jöjjön a világra. Persze, hogy nekem is élvezetesebb lett volna háborítatlanul, beavatkozások nélkül, meditáció közben szülni, de:


- meggyőződésem volt akkor is és most is, hogy az extrém eseteket leszámítva rajtunk múlik, hogy milyen hatásokat engedünk elhatalmasodni rajtunk. Igenis, infúzióval a karban, hagyományos szülőágyon, orvosi eszközökkel körülvéve is lehet valakinek szép szülése, ha képes a kevésbé fontos dolgokról a fontosakra áthelyezni a hangsúlyt.

- épp azért, mert meggyőződésem, hogy az orvos van énértem, nem kérdőjelezem meg, hogy amit csinál, az én és a babám érdekében teszi

- konkrétan szülés közben egy nő más tudatállapotba kerül. Egy jó orvos ettől még megbeszéli vele a dolgokat, a kérdéseire válaszol és ebben a részben abszolút igazad van, ez elvárható és minimum.

- tényleg azt gondolom, hogy nem azon múlik a női méltóságom, hogy engedem szülés közben az orvosi személyzetnek, hogy segítsenek, megvizsgáljanak, és el kell viselnem némi fájdalmat azért cserébe, hogy az orvos információhoz jusson.

2015. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!