Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erőszakos vizsgálat szülés...

Erőszakos vizsgálat szülés közben. Más is járt így?

Figyelt kérdés

Mondta az orvos, hogy megnézi, hogy állunk. Aztán úgy vizsgált meg, hogy jobban fájt, mint maga a szülés addig. Könyörögtem, hogy hagyja abba, de rám sem nézett, tette, amit akart. Azt mondta, nem csinált semmi különöset, csak megnézte, beilleszkedett-e a baba feje. Aztán elmondta, hogy még alig tágultam 2-3 centire, és ebből császár lesz. Mindezt a jelen levő férjemnek mondta, nem nekem. Én mint ha ott sem lettem volna.

Erőszaknak éltem meg, és nem tudom hova tenni, pedig nem mostanában történt, mégsem felejtődik el bennem. Normális ez a viselkedés? Ennek így kell lennie? Szülés alatt tényleg ennyire fáj egy vizsgálat? Persze fájás alatt csinálta, mikor máskor.


2015. júl. 23. 12:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Pfff. Az kellemetlen. Akkor viszont ezt vele kellett volna letárgyalnod, és egyszerűen nem fizetni.
2015. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem szülés, hanem egy bepukkant fog sztorija: Szentkirályi utcai parodontológia, oktatókórház Budapesten. Nem láttam ki a bal szememen, akkorára dagadt a fél arcom. Megláttak, majdnem összeestek, hogy miféle ember nem húzatja ki a fél fogát (kettétört a számban az egyik fogam, én meg úgy voltam vele, hogy a fele még jó, aztán gennyesre gyulladt), majd miután látták rajtam, hogy kicsi híja, és lecsúszok a székből a fájdalomtól, biztattak, hogy nem lesz semmi baj. Átküldtek röntgenre, ott bekrepált a gép, anélkül meg a kezelésre nem lehetett menni. Vagy két órát ültem buci fejjel, a fájdalomtól zsibbadva, mellém ült az, aki megvizsgált előtte, a vállamra tette a kezét, és annyit mondott, tudja, hogy fáj, de tartsak ki. Nagy nehezen bejutottam a kezelőbe, ahol elmondták, hogy megmetszik az ínyemet, kinyomkodják a gennyet, és gyógyszeres csíkot tömködnek majd bele. És nem lehet érzésteleníteni, mert annyira be van gyulladva. Megcsinálták, folyt a könnyem, és az orvos azt mondta: maga egy hős, hogy egy hang nélkül tűrte. Még egy hétig jártam kezelésre, végül kihúzták azt a fél fogamat. Végig így viselkedtek velem. Egy forintot sem fizettem a kezelésért.

Így is lehet. Meg úgy is, ahogy a Kérdezővel bántak. Persze, hogy fáj a szülés (bár én még nem szültem, de azért vannak sejtéseim), de attól, hogy az orvos szól hozzád vizsgálat közben két jó szót, attól még járhat a keze.

2015. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%

Nagyot csalodtam az orvosomban.

A mehszajnak meg volt egy kis pereme, egyebkent nagyon gyorsan tagultam, 1 ujjnyirol ket ora alatt jutottunk el oda. Tudtam, h a mehszaj vizsgalat nagyon faj, mert elotte kaptam Prostin tablettat, gondolom az orvos mar akkor is megpiszkalt, mert a szules, vajudas semmi nem volt ahhoz kepest, amit akkor ereztem.

Szoval mar csak perem volt, a doki "elsimitotta", en mar a vizsgalo aaztalra sem akartam felmenni, kertem, h hagyjuk a maga utemeben, hiszen szepen alakulunk. A vizsgalat ennek ellenere megtortent.

Mar tolofajasokkal kinlodtam, a doki azt mondta, h meg harom fajast elpihegek, es mehetek a szuloagyra. Ott allt velem szemben, mellettem a szulesznom. Mondtam, h megvan a harom, masztam volna fel, es megallitott, h meg varunk. Olyan elkeseredest ereztem, tenyleg majdnem sirtam, neztem a szulesznot(gyerekkori baratnom), o meg bologatott, h mindjart, semmi gond nem lesz. A doki allt felettem, osszeszoritott szajjal, en pedig konyorogni kezdtem, h hadd nyomhassak vegre. Akkor engedett fel. Sosem fogom elfelejteni azt a pillantast. A szulesznom mondta, mikor felhoztam, h milyen rosszul esett, h o is utalja, mikor a dokik hazudnak szulo noknek.

A tortenet ennyi, ha lesz meg egy gyerekem, biztos, h csak szulesznot valasztok, doki nekem nem kell. Nem vagyok elmebeteg termeszetesen szulni akaro, sosem szulnek otthon, de nem fer a fejembe, h miert nem engedtek a sajat ritmusomban, befele, a gyerekre figyelve szulni, miert kellett siettetni. A Prostint este 10-kor kaptam meg, az elso komolyabb fajdalmak ejfelkor kezdodtek, hajnal otre meglett a gyerek.

Azt hiszem, h kicsit sokat gondolunk az orvosokrol, es hagyjuk magunkat kiszolgaltatni, es elhisszuk, h jol van ez igy.

2015. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Amikor bementem elfolyt magzatvízzel, akkor az ügyeletes doki vizsgált úgy, hogy azt hittem, hogy meghalok. Szóltam neki, hogy nem kellene, de mintha a falnak beszéltem volna. Szerencsére behívta a saját orvosomat, amikor ő vizsgált, akkor egyáltalán nem fájt, nem ok nélkül választottam őt orvosomnak.
2015. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Számomra megdöbbentő, hogy a nők nagy többsége minden sz@rt elvisel, sőt kötelezően elviselendőnek tart, azzal a jelszóval, hogy "a baba a lényeg". Közben pedig nem kell így lennie.


Nincs időm hosszan írni, csak egy dolgot szeretnék gyorsan begépelni, mielőtt megyek aludni. Több helyen olvastam, hogy a szülés közben megalázott, semmibe vett nők olyan pszichológiai tüneteket mutatnak, mint a nemi erőszakon átesettek. Szóval nem véletlen, hogy azt írod, hogy "érőszaknak élted meg".


Van egy alapítvány ( [link] akik pont ilyen dolgokkal foglalkoznak. (Negatív szülésélmény feldolgozása.)


Az "örülj, hogy a babád egészséges" felzúdulással meg ne törődj, attól, hogy anya vagy még nem kell semmibe venni magadat, meg a gyereknek is egy boldog és elégedett anyára van szüksége.

2015. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Végre egy nem csak értelmes, hanem karakán ember, aki nem alattvalóként, tűrésre, elviselésre idomított állatkaként viszonyul a misztifikált orvosi (és egyéb) "tekintélyhez", hanem tudatában van az emberi mivoltából eredő egyenrangúságnak és, ha megkésetten is, (mert kiszolgáltatott helyzetében nyilván nem tudott megfelelően asszertívnek lenni), visszautasítja a másikat tárgyiasító, ledegradáló bánásmódot. A történetedben engem - az információk elhallgatásán, a fájdalomérzeted közömbös ignorálásán túl, ami már önmagában is kegyetlenség - leginkább az háborított fel, hogy - téged figyelmen kívül hagyva ("hisz csak egy nő!":((( ) a férjeddel kommunikált a fejed felett. Aljas, primitív eljárás volt.


Fájdalmas számomra és megdöbbentő, hogy - egyetlen válaszolón kívül - értelmes fiatal nők egész sora találta egészen természetesnek ezt a bánásmódot. Nagyon-nagyon sokat kell még fejlődnie az emberi, a NŐI öntudatnak ebben az országban, hogy a szolgáltató állampolgár, legyen az orvos vagy vízvezetékszerelő, tisztelje a másikban az ember, akiért/akinek dolgozik.


Minden szolidaritásom a tiéd: maradéktalanul igazad van.

2015. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2015. júl. 24. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!