Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár pszichés félelem miatt!?

Császár pszichés félelem miatt!?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek a természetes szüléstől és annak a fájdalmaitól. Vélemény erről? Van erre lehetőség?

2015. júl. 23. 22:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem sok de biztos van ha vastag a pénztárcád. Elsőt simán másodikat császárral szültem. Bár én hamar felépültem belőle de inkább 100 sima mint még egy császár.
2015. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Császár is fáj. Nyilván nem akkor amikor még hat az erzestelenito de utána még rossz egy ideig.

Hogy van-e rá lehetőség.. orvos és orvos között van különbség, lehet van aki vállalja. De szerintem gondold át még egyszer, szerintem érdemes lenne megpróbálni leküzdeni a félelmet.

2015. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Van rá lehetőség. Az egyik út, hogy ad pszichiáter szakvéleményt arról, hogy javasolja a császárt, és a szülészorvos mérlegelve a lehetőségeket dönt, általában elfogadva a szakorvos véleményét. A másik lehetőség, hogy lefizeted a szülészorvost és így kérésre megcsászároz.

De én a helyedben dolgoznék ezen a félelmen. Nálam jobban senki nem félt a hüvelyi úton történő szüléstől, sőt már a nőgyógyászati vizsgálatoktól is kisebb pánikrohamjaim voltak. Ami segített mégis átlépni a félelmeimen egy nagyon jó nőgyógyász és szülésznő. Találtam egy olyan orvost, akivel szépen lassan haladva eljutottunk oda, hogy próbáljuk meg a sima szülést, és ha mégis úgy alakul a helyzet, akkor császár. Végül gyors és komplikációmentes szülésem volt. Mondjuk én nem elsősorban a fájdalomtól tartottam (attól is), inkább a kiszolgáltatottságtól, hogy szanaszét reped a hüvelyem, a gátmetszéstől és gátvarrástól. Én nem bántam meg, hogy beszélgettem erről az orvosommal és nem volt szükség műtétre.

2015. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem hogy miert gondoljatok igy hogy inkabb termeszetes? Mi volt olyan szörnyű a császárban?

Meg most lehet rossz ember vagyok de én nem is bírnak elviselni a fájdalmat meg nem is akarom, meg a kovetkezmenyeit sem szeretném megtapasztalni, a gatszakadast meg hstb hasonlókat. (Bocsi ekezet miatt, telorol tudok irni mert gepem szervizben van)

2015. júl. 23. 22:15
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Van az az orvos és van az a pénz.

Azért megpróbálnám a helyedben leküzdeni ezt a félelmet (akár szakember segítségét igénybe véve), mert arra sincs garancia, hogy császár esetén minden tökéletes lesz.

2015. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
En ugy vagyok vele, hogy szülésnél mindenképp rossz lesz, szakadás stb. De császárnak meg van az esély hogy minden rendben lesz csak a sebnek kell begyogyulni. De nyugodtan fejtsetek véleményt es javítsatok ki ha rosszul latom a dolgot.
2015. júl. 23. 22:20
 7/26 anonim ***** válasza:

Ha a fájdalomtól félsz akkor kicsit nézz utána a császárnak ami egy nagy hasi műtét melynek során bőrt izmot és a méhet átvágják. A fájdalomcsillapító elmúlása után hetek mire normálisan tudsz mozogni.

Szerintem keress egy jó szülészt és egy jó pszichológust és dolgozz rajta mert komolyan mondom, hogy egy hüvelyi szülés gátmeccéssel nem csinál akkora galibát mint a császár.

2015. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Igaz nem volt császárom de mutottek már, én attól félek, hogy felvágják a hasamat.

Amiket olvastam még, anyukának rossz, hogy orvos veszi ki a testebol a babát, pedig az ő szulese és babája, mégis mintha kívülálló lenne benne. Ez persze a lelki oka.

Azt mondják a felepules hosszabb és nehezebb, persze vannak kivetelek, akik császár után konnyen felepulnek de ez nem az átlag. Én mondjuk a mutet után biztos, hogy nem tartozok közéjük.

Egyébként az indokolt csaszar teljesen más, nyilvan mindenki kés alá fekszik a baba és saját egészsége miatt. De ha nem muszáj akkor inkább nem.

2015. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm 4,5 kg-os babát szült gátvédelemmel, menet közben EDA-val. Szülés után a saját lábán ment az újszülött osztályra...
2015. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2015. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!